Sobota, 15.12.2018, Imieniny: Nina, Celina, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ruszyły zapisy

20.02.2018, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ruszyły zapisy
Fot. Ryszard Biel

Wraz z rozpoczynającym się w Środę Popielcową Wielkim Postem rozpoczęły się także zapisy na czwartą już edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w naszym mieście. Jest to wydarzenie, które przemienia uczestników duchowo, fizycznie i mentalnie.

Podczas ponad 40 kilometrowej nocnej wędrówki w modlitwie i milczeniu rodzi się ból i walka z własnymi słabościami. Ma być ekstremalnie, by w trudnych warunkach poznać lepiej siebie i spotkać Boga. Do celu dojdą tylko ci, którzy to wyzwanie podejmą, do czego gorąco zachęcamy. Jest to droga, która poprzez zmęczenie   i samotność, uczy pokory i pozwala wejść w głąb siebie.

Tematem tegorocznych rozważań Ekstremalnej Drogi Krzyżowej będzie Droga (Pięknego) Życia i odbędzie się ona w nocy z 23/24 marca. Tradycyjnie już, rozpocznie się Mszą Świętą          o 20:00 w salwatoriańskiej parafii Św. Brata Alberta przy ul. Częstochowskiej 28 w Elblągu. W tym roku została utworzona, przez wspólnotę Mężczyzn Boga, nowa trasa tzw. PĘTLA, która jak sama nazwa wskazuje rozpocznie się i zakończy w Elblągu. Trasa ma 42 km i prowadzi przez Bażantarnię, Stoboje, Piastowo, Ogrodniki, Jelenią Dolinę, Jagodnik, Modrzewinę i kończy się      w kościele św. Brata Alberta.

Mamy więc w tym roku do zaproponowania 4 trasy:
1. Elbląg – Frombork (trasa czerwona – 40 km)
2. Elbląg - Zielonka Pasłęcka (trasa zielona – 42 km)
3. Elbląg – Tolkmicko (trasa czarna – 40,6 km)km)
4. Elbląg - Elbląg (pętla - 42 km)

Deklarację uczestnictwa można przesyłać mailowo na adres: elblag.edk@gmail.com       oraz przez stronę www.edk.org.pl. Trzeba dodać, że ilość osób chcących wziąć udział jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

W razie jakichkolwiek pytań, czy niejasności można dzwonić pod numer telefonu: +48 519 858 899. Zachęcamy także do śledzenia profilu facebookowego: ELBLĄG.EDK.

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ śledź
  Wtorek, 20.02

  Łeeeeeeeeeeeee!!! Myślałem, że będą się na wzajem przybijać do krzyża...

 2. 2
  +7
  ~ jak żyć
  Wtorek, 20.02

  Ekstremalną drogę krzyżową to ja mam na co dzień

 3. 3
  +6
  ~ Wujtek
  Wtorek, 20.02

  A może jakąś pielgrzymkę po rozumek zorganizować?

 4. 4
  --2
  ~ tramwaj, autobus, pieszy
  Wtorek, 20.02

  Wszystkie 4 trasy są w zasadzie tej samej długości. Warto by było w przyszłości zróżnicować ich długość, tak aby nowicjusze też mogli spróbować, np. na trasie 20-25 km, 10-15 km. A dla hardkorów to można i zrobić 100 km. Harpagany ogarną temat bez problemu w 20 godzin.

 5. 5
  +1
  ~ Pielgrzym
  Wtorek, 20.02

  Do tramwaj, autobus, pieszy. Trasy nie muszą być zróżnicowane pod względem długości , bo są inne co do trudności . Jeśli dobrze zrozumiałem sens twojej wypowiedzi, sugerujesz ze są harpagany , którzy zrobią 100 km w 20 godzin, w takim razie 40 kilometrów zrobią w 8 godzin. W takim razie, harpagany niech spróbują zrobić trasę czarna w 8 godzin i uwierz mi , że jeśli im to się uda w takim czasie , to będzie naprawdę wyczyn. Zresztą , spróbuj sam, a potem podziel się opinią. A jeśli chodzi o nowicjuszy, to przecież nigdzie nie jest napisane że trzeba dojść do końca. Wprawdzie traki jest cel, ale jeśli nie zostanie on osiągnięty , to nic takiego stanie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.