Poniedziałek, 1.06.2020, Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zwolnieniom z w-f mówimy „nie”. Gościem specjalnym elbląskiej akcji był Paweł Nastula

04.01.2018, 16:30:06 Rozmiar tekstu: A A A
Zwolnieniom z w-f mówimy „nie”. Gościem specjalnym elbląskiej akcji był Paweł Nastula
Fot. Ryszard Biel

Dziś, 4 stycznia, w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej odbyła się akcja "Stop zwolnieniom z WF - spotkanie z mistrzem". - Jej celem było zachęcanie młodych ludzi do aktywności fizycznej, stworzenie takich warunków, które pozwolą na powszechne uprawianie sportów przez najmłodszych poprzez wzmacnianie roli nauczycieli WF, wzmacnianie pozycji lekcji WF w systemie edukacji szkolnej oraz, co jest bardzo ważne, ma na celu zwiększenie świadomości dzieci i rodziców, że zwalnianie z zajęć wychowania fizycznego nie pomaga w żaden sposób dziecku, a wręcz hamuje jego rozwój – informowali organizatorzy.

Akcja miała pokazać dzieciom, jak ważne jest chodzenie na lekcje wychowania fizycznego. Spotkanie z Pawłem Nastulą przyciągnęło do hali prawdziwe tłumy. Mistrz olimpijski (Atlanta, 1996 r.) w ostatniej chwili uratował organizatorów. Z przyczyn zdrowotnych Waldemar Legień, który miał poprowadzić dzisiejszy trening, nie mógł przyjechać do Elbląga. - Mój kolega, który jest zaangażowany w akcję zadzwonił do mnie, że pojawił się problem. Jak mogłem odmówić? - stwierdził Paweł Nastula.

Paweł Nastula to dwukrotny Mistrz świata, trzykrotny Mistrz Europy i trzynastokrotny Mistrz Polski.

Każdy, kto trenował jakąkolwiek dyscyplinę sportu wie, ile potu i sił trzeba włożyć, żeby cokolwiek osiągnąć. Zdobycie tytułów mistrzowskich mówi samo za siebie

– stwierdził podczas zorganizowanej dziś konferencji prasowej Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Paweł Nastula wielokrotnie podkreślał, jak piękną dyscypliną jest judo.

Judo jest przede wszystkim ciekawe i urozmaicone, bardzo ogólnorozwojowe. Jest to jedna z najlepszych dyscyplin dla młodych ludzi, bo rozwija cały organizm

– zaznaczył Paweł Nastula. 

- Sport doskonale uczy pokory – dodał Witold Wróblewski.

- Nie wszystkich uczy pokory – śmiał się Paweł Nastula.

Judo uprawiają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. - Kobiety teraz lepiej u nas wypadają – zauważył Paweł Nastula. - Ta dyscyplina jest dla każdego. Nie każdy musi być zawodowcem, ale każdy powinien spróbować potrenować.

Grupa dzieci i młodzieży mogła dziś trenować pod okiem mistrza. - Mieliśmy mało czasu, więc musiałem dobrać odpowiednie elementy. Wszyscy bardzo dobrze sobie radzili - przyznał Paweł Nastula.

Akcję zakończyło spotkanie nauczycieli WF, przedstawicieli społeczności sportowców i osób organizujących życie sportowe, pod hasłem: "Siła motywacji w życiu i sporcie  - psychologia w sporcie, ważna rola wychowawców i trenerów".


Natomiast jutro rozpocznie się siódma edycja Judo Camp "Szlifujemy talenty - poszukujemy mistrza". Będzie to kolejna okazja, by zaprezentować szerszej publiczności, jak niezwykłą dyscypliną jest judo. - To wyśmienita szansa dla młodych zawodników judo, aby rozpocząć nowy sezon od treningów pod okiem znakomitych trenerów i zawodników, którzy przekażą im olbrzymią dawkę wiedzy oraz treningu i walk z zawodnikami z Polski i zagranicy – zaznaczają organizatorzy.

Tegoroczną edycję Judo Camp poprowadzi francuski zawodnik i trener Serge Feist - 9DAN. - Będąc zawodnikiem, jako junior, dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Francji i był Mistrzem Europy. Jako senior był czterokrotnie Mistrzem Francji, trzykrotnie brązowym medalistą Mistrzostw Europy, zdobył Mistrzostwo Europy oraz dwukrotnie był piątym zawodnikiem Mistrzostw Świata – podkreślają organizatorzy. - Serge Feist był trenerem kadry narodowej Francji juniorów i seniorów. Z kadrą seniorską osiągnął największe sukcesy w historii francuskiego judo. Obecnie prowadzi zajęcia edukacyjne dla francuskich trenerów i zawodników ściśle współpracując z Francuskim Związkiem Judo, prowadzi także sportową drużynę Racing Club de France. Jest specjalistą od walk w parterze.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Galeria / Stop zwolnieniom z wf-spotkanie z mistrzem. ( zdjęć 40 )
Dodano: 2018-01-04 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ WF
  Piątek, 05.01

  Zwolnienia z WF powinny być wystawiane TYLKO na podstawie orzeczeń od lekarzy specjalistów (np. lekarza medycyny sportowej, ortopeda, kardiologa) a nie na żądanie "bo dzieci się spocą albo makijaż się zmaże".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.