Sobota, 17.03.2018, Imieniny: Gertruda, Patryk, Zbigniew
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Podatki i opłaty lokalne. W 2018 roku zapłacimy więcej

06.12.2017, 15:00:17 Rozmiar tekstu: A A A
Podatki i opłaty lokalne. W 2018 roku zapłacimy więcej

Podatek od środków transportu i nieruchomości wzrośnie. Zwiększy się też stawka opłaty targowej, miejscowej, uzdrowiskowej, reklamowej i od posiadania psa. Tak wynika z obwieszczenia Ministra Rozwoju i Finansów ws. górnych granic stawek podatków w 2018 r.

Jak wynika z danych GUS, inflacja w I półroczu 2017 r. w stosunku do analogicznego okresu w 2016 r. wyniosła 1,9 proc. To powoduje wzrost górnych stawek podatków określonych w corocznym obwieszczeniu MF. Samorządowcy nie mogą przekroczyć tych kwot ustalając stawki podatków lokalnych.

Wyjaśniamy, kto musi opłacać podatki lokalne, w jakim terminie i jakich maksymalnych kosztów oczekiwać w 2018 roku.

Obowiązek odprowadzenia podatku dotyczy osób fizycznych, prawnych, jednostek organizacyjnych oraz spółek bez osobowości prawnej, które są: właścicielami nieruchomości lub obiektów budowlanych podlegających opodatkowaniu , posiadaczami samoistnymi nieruchomości lub obiektów budowlanych, użytkownikami wieczystymi gruntów, posiadaczami nieruchomości lub ich części albo obiektów budowlanych lub ich części, stanowiących własność Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego.

Osoby fizyczne powinny opłacić podatek w 4 ratach proporcjonalnych do czasu trwania obowiązku podatkowego - do 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada roku podatkowego.Osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, w tym spółki nieposiadające osobowości prawnej - za poszczególne miesiące w ratach proporcjonalnych do czasu trwania obowiązku podatkowego - do 15 dnia każdego miesiąca, a za styczeń do dnia 31 stycznia.

 

źródło: gazetaprawna.pl

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ niespokojny
  Środa, 06.12

  Dobre zmiany zaczynają galopować chyba

 2. 2
  +12
  ~ Ale jaja:}
  Środa, 06.12

  Elbląg uzdrowiskiem, hahaha, tytuł artykułu powala. Jakie tu uzdrowisko w Elblągu, cymbały?!Po co nam w mieście podatek uzdrowiskowy?

 3. 3
  +11
  ~ A-Z
  Środa, 06.12

  A kto został zwolniony z podatku od nieruchomości?. To powinno być jawne.To u Nas będzie ta górna, czy ta w połowie stawka?

 4. 4
  +7
  ~ Xx
  Środa, 06.12

  Czy w Elblągu jest podatek od posiadania psa??

 5. 5
  +4
  ~ fhuyk
  Czwartek, 07.12

  A przecież nie ma podatku od psa-czy się mylę?

 6. 6
  +6
  ~ wsaa
  Czwartek, 07.12

  na chapają kasy z podatków i później będzie na sralniki dla psów, na jakieś pomniczki Nieczuji, i na inne bzdety!

 7. 7
  +1
  ~ wolna amerykanka
  Czwartek, 07.12

  To się nazywa polityka i markieting, dadzą podwyżki 100 zł brutto, zabiorą czy to w podatkach, akcyzach czy innych podwyżkach cen 250 zł, i powiedzą, "Przecież były podwyżki". Swego czasu tak było na poczcie dali podwyżki, 100 zł zabrali dodatek kasowy 150 zł, i się szczycili, że dali podwyżkę, gdzie w portfelu było 50 zł mniej. Ehhh. . . chory system.

 8. 8
  +1
  ~ do wolnoamerykanka
  Czwartek, 07.12

  Przeważnie tak jest, ze tego kogo stać , żeby płacił podatek to jest zwolniony, a płaci ten nieszczęśnik , co dostanie 8 zł podwyżki.Ile my tak jeszcze wytrzymamy.Emeryci poumierają , a ci młodzi co dostają 1500 na rękę nie będzie ich stać, żeby płacić.. Nikt nie myśli przyszłościowo, bo najlepiej to tylko z podwyżek rządzić, no ale do czasu. Czy, mamy wykształcone kadry ekonomiczne, chyba powyjeżdżali za granicę, co nas czeka tragedia.

 9. 9
  0
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 07.12

  Proszę nie narzekać na Rząd , Trzeba podnieść z fotela te cztery litery wziąć pałę do ręki i iść na wybory , a nie marudzić . Marudzą tylko lenie .Ja chodzę na każdy wybory i nie narzekam , Najbardziej mnie w k...... a. PO.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.