Sobota, 17.03.2018, Imieniny: Gertruda, Patryk, Zbigniew
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Czy w budżecie miasta znajdą się środki na obiecane podwyżki dla tramwajarzy?

06.12.2017, 12:00:58 Rozmiar tekstu: A A A
Czy w budżecie miasta znajdą się środki na obiecane podwyżki dla tramwajarzy?

Dwa miesiące temu załoga spółki Tramwaje Elbląskie przeprowadziła strajk ostrzegawczy. Trwał on dwie godziny i miał zwrócić uwagę na brak porozumienia władz miasta z pracownikami TE w temacie podwyżek płac. Kolejnego strajku udało się uniknąć. Jednak czy na pewno warunki wypracowanego porozumienia uda się dotrzymać?

Z  początkiem października podpisano porozumienie, z którego wynikało, że pracownicy spółki otrzymają podwyżkę w wysokości 50 groszy za godzinę pracy od 1 lipca 2017 roku, wraz z wyrównaniem do złotówki od 1 stycznia 2018 r. za okres od lipca do grudnia i kolejne 50 groszy od 1 stycznia 2018 r.

Zabrakło jednak w porozumieniu kwestii dotyczących dodatkowej zapłaty za niedziele wolne od handlu oraz corocznej rewaloryzacji pensji. 

Obecnie planowane jest spotkanie związkowców z radnymi, podczas którego ma zostać wyjaśniona kwestia znalezienia środków w budżecie miasta na obiecywane podwyżki.

Poziom desperacji i zmęczenia załogi jest wysoki. Chwytamy się różnych możliwości rozwiązania problemu. Wiemy jednak, że aby do tego doszło, konieczny jest dialog, a nie nasz monolog 

- przekonywał kilka dni temu Roman Kluczyk, przewodniczący Okręgu Północnego Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej.


Obawami pracowników zdziwiony jest Dyrektor Spółki Tramwaje Elbląskie, Andrzej Sawicki. -  Jestem zaskoczony zaniepokojeniem Organizacji Związkowej Spółki Tramwaje Elbląskie w sprawie realizacji zawartego porozumienia dotyczącego podwyżek płac – zaznaczył.

Dyrektor zapewnia, że środków w budżecie miasta nie zabraknie na podwyżki dla tramwajarzy.

Brałem udział w konstruowaniu budżetu miasta, W związki z zabezpieczeniem środków finansowych w budżecie Spółki Tramwaje Elbląskie na 208 r., na dzień dzisiejszy, nie widzę zagrożenia z deficytem środków finansowych przeznaczonych na podwyżki płac

– podkreślił Andrzej Sawicki.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Kpiny
  Środa, 06.12

  PiS dla olsztyna na nowe tramwaje i budowę torowisku dał 32 mln, a dla tramwajarzy w Elblągu nie ma kasy. Na dodatek elblaskie tramwaje istniejące odpowiedź ad 120 lat muszą dziadowac. A elblązan zmusza się do jazdy tym zlomem. Obiecują nam że kupią trzy nowe tramwaje, nadodatek co to będzie za badziewie krótkie.

 2. 2
  +6
  ~ Moim zdaniem
  Środa, 06.12

  Mają prawo domagać się godnej pracy i płacy. Pracują w Święta i niedzielę jak inni odpoczywają.

 3. 3
  +4
  ~ Minus
  Środa, 06.12

  Trzymamy kciuki za tramwajarzy i nie tylko, bo trzeba też zadbać o kierowców autobusów, co z tego, że to prywatna firma, ale obsługuje Nas mieszkańców. Miasto pozbyło się kłopotów tylko pozornie. ZKM podpisuje warunki umowy z przewoźnikami i powinni odpowiednio również dopilnować warunki wynagradzania.

 4. 4
  +5
  ~ ed
  Środa, 06.12

  Trzymam kciuki za Was - walczcie o godną płace !!!

 5. 5
  +5
  ~ Maczeta.
  Środa, 06.12

  Jednym z wielu problemów TE jest dyrektor , który absolutnie sie nie nadaje na te stanowisko , jest przeciw załodze .

 6. 6
  +8
  ~ wist
  Środa, 06.12

  Jaki ważny ten pan dyrektor, konstruował budżet miasta. A więc jeżeli nie będą przyznane znaczne podwyżki dla tramwajarzy to chyba czeka tego pana co najmniej dymisja z wyjazdem za bramę?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.