Sobota, 24.03.2018, Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Regularnie skarżą się na uciążliwość... salonu fryzjerskiego. "Ludzie skarżą się na zapach farb, głośne rozmowy"

10.12.2017, 18:00:22 Rozmiar tekstu: A A A
Regularnie skarżą się na uciążliwość... salonu fryzjerskiego. "Ludzie skarżą się na zapach farb, głośne rozmowy"
Fot. Ryszard Biel

Zdarza się, że elblążanie narzekają na zbyt głośną pracę na pobliskim złomowcu czy budowie. Jednak mieszkańcy ul. Wiślickiej regularnie skarżą się na uciążliwość... salonu fryzjerskiego.

Wśród miejsc zgłoszonych do elbląskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska  w Olsztynie znalazł się salon fryzjerski znajdujący się  w jednym z mieszkań przy ul. Wiślickiej. - Sąsiedzi wnieśli interwencję na uciążliwość tego zakładu - mówi Krystyna Wątroba z WIOŚ w Olsztynie.

Na co skarżyli się mieszkańcy?

Na hałas pochodzący od suszarek, odór pochodzący ze środków kosmetycznych stosowanych w zakładzie

- wymienia Krystyna Wątroba.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Olsztynie Delegatura w Elblągu był zobligowany do wykonania pomiaru hałasu. - Biorąc pod uwagę wentylator, który jest zamontowany na tym zakładzie, przyrównaliśmy to do przepisów, które w naszej ocenie obowiązywały w danej strefie - opowiada Krystyna Wątroba.

Miasto wszczęło postępowanie. - W toku prowadzonego postępowania wyjaśniono, że ten teren jest inaczej klasyfikowany, w związku z powyższym, zgodnie z zagospodarowaniem przestrzennym dla tego zakładu nie występuje przekroczenie norm - zapewnia Krystyna Wątroba.

Co mówią przepisy? - Miejscowy plan zagospodarowania mówi, że nie jest to zabudowa jednorodzinna, więc ten parametr jest trochę wyższy. W związku z tym poinformowaliśmy skarżących, że tutaj nie ma przekroczenia dla tego parametru - dodała Krystyna Wątroba.

Choć teoretycznie sprawa została wyjaśniona, temat wciąż powraca.

Ten konflikt co jakiś czas się pojawia. Ludzie skarżą się na zapach farb, na zbyt głośne rozmowy i inne tego typu rzeczy

 -wymieniała Krystyna Wątroba.

Czy uda się znaleźć rozwiązanie, które zadowoliłoby obie strony?

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 15

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ Zapytujemy
  Niedziela, 10.12

  Przy miasteczku handlowym w instytucji owej była wmontowana gablota a w niej pokazywalo pogode. I nastąpił cud zniknęło urządzenie, co poszło na olsztyn czy mazury. To ma wrócić do Elbląga, złodziejskie nasienie.

 2. 2
  +40
  ~ Gagatek
  Niedziela, 10.12

  Ludzkie ku.....stwo nie zna granic. Zawsze znajdą się k....wy, którym nawet "kichnięcie" będzie przeszkadzać. A może po prostu ten zakład za dobrze prosperuje i kogoś boli du..a. Zakładzie fryzjerski nie łamiesz żadnych przepisów, rób swoje i nie przejmuj się sku....nami. Pozdrawiam i życzę dużo klientów....

 3. 3
  +46
  ~ Minus
  Niedziela, 10.12

  Chyba już wiem, gdzie to jest, ale nic nie rozumiem. Chyba tylko chodzi o to , żeby komuś "dowalić". Korzystam często z usługi w salonie i nawet przed drzwiami, nie słychać odgłosu suszarki, a technologie farbowania są tak nowoczesne, że niema mowy o jakimś drażniącym zapachu.To nie jest też miejsce na głośne pogaduszki, człowiek w spokoju siedzi, a nawet w odprężeniu, to nawet jest miejsce odpoczynku w milczeniu, na tym fotelu fryzjerskim. Tak dzieje się we wszystkich zakładach fryzjerskich.

 4. 4
  +27
  ~ mieszkanka
  Niedziela, 10.12

  Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził . Po prostu jedna z drugą zazdroszczą i nawet kichnięcie sąsiada będzie przeszkadzało . Przecież salon fryzjerski nie jest głośnym .

 5. 5
  +22
  ~ ViWaldi
  Poniedziałek, 11.12

  To jest jakiś absurd! Ludzie opamiętajcie się bo wasze skargi są niedorzeczne, nieuzasadnione wynikające z chorobliwej zazdrości i zawiści wobec rodzimych prywatnych przedsiębiorców. Idąc za waszym idiotycznym tokiem rozumowania to w Elblągu trzeba by było pozamykać wiele prywatnych przedsiębiorstw różnych branż usługowo-handlowych. Trzeba zawsze o tym pamiętać, że te małe rodzime przedsiębiorstwa dają zatrudnienie elblążanom, płacą różne podatki za siebie i zatrudnionych pracowników tj. np. dochodowy, gruntowe, od nieruchomości, składki ubezpieczeniowe ZUS itd. Poza tym umożliwiają nam Elblążanom i przyjezdnym turystom wybór korzystania z różnorodnych usług. Elbląg to nie jest wiocha zabita deskami lecz ponad 100 tyś. miasto z mieszkańcami mającymi swoje potrzeby. Nie pozwólmy go zaorać!

 6. 6
  +5
  ~ Gagatek
  Poniedziałek, 11.12

  Elblążanie to naród napływowy - w dużej części Ukraińcy - a jacy oni są? ..... hmmmm

 7. 7
  +4
  ~ do Gagatek
  Poniedziałek, 11.12

  Coś w tym jest..........

 8. 8
  +11
  ~ gojaa
  Poniedziałek, 11.12

  Swietna reklama.Musze skorzystać z usług tego salonu.Ludzie sa obrzydliwi myslą ze sa bogami i wszyscy będą tanczyc jak sobie zażyczą. Urzednicy powinni wspierać przedsiebiorczosc jeśli jest oczywiście zgodna z prawem .

 9. 9
  +1
  ~ mmm
  Poniedziałek, 11.12

  Dziś przechodziłam i czytałam, gole na dole i co takiego. Odpowiada pewna pani zazdrość .

 10. 10
  +9
  ~ Xd
  Poniedziałek, 11.12

  Proszę sprawdzić natężenie dzwonów kościelnych.

 11. 11
  +3
  ~ betti
  Poniedziałek, 11.12

  To jakaś przesada! Okoliczni mieszkańcy chyba nie mają innych problemów - hałas i zapachy od fryzjera uciążliwe-paranoja! Chyba coś kogoś boli...

 12. 12
  --1
  ~ Sztonekpl
  Wtorek, 12.12

  Pewnie ksiądz na mszy o tym mówił. Żeby zrobić coś wszystko żeby przestał funkcjonować ten fryzjer bo on chce tam postawić kapliczkę. Zawiść Polaków nie zna granic.

 13. 13
  0
  ~ Iwona
  Piątek, 15.12

  Pani Krystyna Wątroba nic nie pomorze bo nie chce.

 14. 14
  +1
  ~ Inka
  Piątek, 15.12

  Pani Wątroba nie pomoże, nawet nie chce zlecić żadnej kontroli.Powinna zamieszkać obok zakładu .

 15. 15
  0
  ~ Iga
  Niedziela, 17.12

  Czy w tym zakładzie były odbiory BHP ,Sanepidu itp?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.