Niedziela, 18.03.2018, Imieniny: Anzelm, Cyryl, Edward
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dzień NATO w Elblągu. Na Starówce pojawią się amerykańskie i brytyjskie pojazdy wojskowe

10.10.2017, 14:21:39 Rozmiar tekstu: A A A
Dzień NATO w Elblągu. Na Starówce pojawią się amerykańskie i brytyjskie pojazdy wojskowe
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Amerykańskie i brytyjskie pojazdy wojskowe, takie jak szakale, pantery i strikery będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę, 15 października na elbląskim Stary Rynku. Sześć pojazdów, cztery amerykańskie i dwa brytyjskie, zaprezentuje się przed Bramą Targową w godz. 12.00-16.00.

W skład kolumny, która zmierza do Bemowa Piskiego wchodzą żołnierze amerykańscy z 2 Pułku Kawalerii (2nd Cavalary Regiment) oraz żołnierze brytyjscy z Pułku Lekkiego Dragonów (Light Dragoons Regiment).

Przejazd kolumny pojazdów ma w swym założeniu pokazać siłę NATO i determinację do obrony wschodniej flanki, a także budować dobre relacje z lokalną społecznością i podkreślić kluczową rolę na mapie Sojuszu samego Elbląga, gdzie funkcjonuje Wielonarodowa Dywizja Północ-Wschód.

Do wszystkich pojazdów będzie można wsiąść, poznać możliwości maszyn (przy pojazdach ustawione będą tablice informacyjne), porozmawiać z żołnierzami, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Obok wozów staną również namioty - wojsk amerykańskich i Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód, zaprezentuje się także sekcja strzelców wyborowych z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Zapraszają - Dowódca Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód oraz Prezydent Elbląga. Powitajmy Sojuszników w naszym mieście!


Łukasz Mierzejewski
Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ jan-49
  Wtorek, 10.10

  jednych okupantow przegonili a teraz sa drudzy tylko z innej beczki a za utrzymanie tych"obroncow"placa polscy podatnicy a w razie czego beda udawac ze nic nie widza tak jak bylo w serbiigdzie mordowano cywili a wojska nato odwracali sie plecami

 2. 2
  +2
  ~ Rezerwa
  Środa, 11.10

  Powinni z powrotem być obowiązkowa służba w wojsku to ci zza klawiatury pokazali by co potrafią w woju i na malpim gaju . Mamisynki i lewusy.

 3. 3
  --2
  ~ hyt
  Środa, 11.10

  a trepy znowu świętują, i tak co najmniej raz w miesiącu, ile to można

 4. 4
  0
  ~ pacyfista
  Środa, 11.10

  Jedzenie zamiast bomb!!!

 5. 5
  0
  ~ Witold
  Środa, 11.10

  Znowu obce wojska w Polsce dopiero co jednych się pozbyliśmy, a te to jeszcze pazerniejsze pijawy mimo że takie cywilizowane podobno. Nie jeden kraj doprowadziły do ruiny. Za to powinna być czapa dla sprzedawczyków.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.