Piątek, 23.02.2018, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg dba o turystów na... trzy gwiazdki

27.06.2017, 16:00:42 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg dba o turystów na... trzy gwiazdki
Fot. Ryszard Biel

Elbląski Oddział PTTK od lutego br. prowadzi punty informacji turystycznej działające na terenie naszego miasta. Dziś, 27 czerwca, w Ratuszu Staromiejskim odbyło się oficjalne przekazanie certyfikatu potwierdzającego ponowne otrzymanie przez elbląskie punkty trzech (z maksymalnie czterech możliwych) gwiazdek.

Certyfikaty przyznane są co dwa lata.

Gwiazdki mają pokazywać turyście, z jakich usług, jakiego zakresu może się  spodziewać w danym punkcie. Trzy mocne gwiazdki zdobyły elbląskie punkty

– mówiła Justyna Szostek, dyrektor biura warmińsko-mazurskiej regionalnej organizacji turystycznej.

W regionie znajduje się 40 certyfikowanych punktów informacji turystycznej. - Możemy już mówić o sieci regionalnej. Staramy się wspierać działalność punktów informacji turystycznej poprzez pn. organizację szkoleń, w których w tym roku PTTK uczestniczył, po to, by pracownicy poszerzali swoją wiedzę i dzięki temu mogli mieć wpływ na to, ile gwiazdek otrzymują – mówiła Justyna Szostek.

Jakie warunki trzeba spełniać, by otrzymać trzy gwiazdki? - Obsługa przynajmniej w jednym języku obcym, dobra lokalizacja, dostępność przez siedem dni w tygodniu w sezonie. To kilka z szeregu kryteriów, które trzeba spełnić – zaznaczyła Justyna Szostek.

Certyfikat z rąk Justyny Szostek odebrali Leszek Marcinkowski, prezes Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej  oraz Kamil Zimnicki, rzecznik prasowy Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej. - Nie ukrywam, że poprzednia informacja turystyczna również miała trzy gwiazdki. Można powiedzieć, że trzymamy poziom. Będziemy dalej walczyli o to, by otrzymać czwartą gwiazdkę. Warunki co prawda są dość poważne, ale mam nadzieję, że za kilka lat uda nam się je spełnić – mówił Leszek Marcinkowski.

Jednym z takich warunków jest zapewnienie miejsca do przechowywania bagażu oraz zwiększenie ilości pracowników.

Ponownie zdobycie trzech gwiazdek było jednym z warunków postawionych przez Gminę Miasta Elbląg w konkursie na prowadzenie punktów.

Bardzo się cieszymy, że jako Miasto podjęliśmy decyzję o ogłoszeniu konkursu i przekazaniu prowadzenia informacji turystycznej organizacji pozarządowej. Jak widać był to strzał w dziesiątkę. Dzisiejszy  certyfikat świadczy o tym, że niezależna organizacja potwierdza jakość świadczonych tutaj usług

– podkreślił Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury.

- Jesteśmy organizacją pozarządową i  czasem jest nam łatwiej pewne rzeczy zorganizować i nieco łatwiej załatwić – przyznał Kamil Zimnicki.

W Ratuszu Staromiejskim Punkt Informacji Turystycznej czynny jest przez cały rok. Natomiast punkt znajdujący się w Bramie Targowej otwarty jest od 1 maja do 30 września w godzinach między 10.00 a 18.00, a w okresie od 1 października do 30 kwietnia od 8.30 a 16.30.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ err
  Środa, 28.06

  Niech mi ktoś odpowie, co tu jest ciekawego, żeby turysta tu przyjechał? Na obwodnicy widać ruch, ale nie w kierunku Elbląga. Wstyd mi za to miasto. Nawet nie ma odkrytego kąpieliska czy plaży na wakacje. Jeszcze "Święto Chleba" urzędasy przeniosły na wrzesień, gdy turyści z dziećmi są już u siebie w domu.

 2. 2
  0
  ~ zero litości
  Środa, 28.06

  Swoją drogą jak robiąc tak mało -nie powiem NIC jest opłacane, tyle etatów kto wymyślił taką nic nierobiącą instytucję.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.