Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W EPT szykują się zmiany. Wiemy, kto zostanie nowym szefem parku

01.06.2017, 17:30:17 Rozmiar tekstu: A A A
W EPT szykują się zmiany. Wiemy, kto zostanie nowym szefem parku
Fot. Ryszard Biel

O stanowisko dyrektora Elbląskiego Parku Technologicznego starały się dwie osoby. Wiemy, na którą z nich postawiło miasto. Nowym szefem EPT zostanie Marcin Bukowski, obecnie Dyrektor Żuławskiego Ośrodka Badawczego ITP w Elblągu.

Najważniejsza jest odpowiedź na pytanie, jakie jest miejsce EPT. Myślę, że naturalnym miejscem, jeśli chodzi o współpracę złotego trójkąta, jest taka rola team creatora, czyli organizacji, która umożliwi współpracę między biznesem a nauką, która potrafi przełożyć język biznesu na język nauki i odwrotnie. Park nie może być tylko najemcą pomieszczeń, gdzie przedsiębiorcy mogą w miarę tanio, na korzystnych warunkach, je podnajmować. Park nie jest też po to, żeby funkcjonować jako samodzielna instytucja naukowo-badawcza, ma być pośrodku. Nie ograniczać się tylko do najmu, ale też nie aspirować do tego, żeby budować teraz zaawansowane laboratoria, czy prowadzić badania naukowe. Park ma wspierać biznes

– mówi Marcin Bukowski.

- Wydaje mi się, że EPT w miarę dobrze funkcjonuje. Zadaniem dla mnie będzie zmiana postrzegania parku przez mieszkańców Elbląga. Nie do końca jest rozumiana rola parku wśród elblążan, a nawet samych przedsiębiorców. Oni często nie wiedzą, po co ten park jest i jakie korzyści mogą czerpać z tego, że taka instytucja w Elblągu funkcjonuje – przyznaje przyszły szef EPT.

Przez ostatnie sześć lat stanowisko dyrektora EPT pełnił Paweł Lulewicz. W tym roku został jednak wybrany na stanowisko wiceprezesa zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i pożegnał się z elbląskim parkiem. Miasto na początku maja rozpoczęło poszukiwania jego następcy. Do konkursu na stanowisko przystąpiły dwie osoby. Wczoraj urząd podał wyniki naboru. Odpowiednim kandydatem na stanowisko dyrektora EPT okazał się Marcin Bukowski.

Kiedy obejmę nowe stanowisko? Wszystko zależy od tego, kiedy uda mi się zakończyć sprawy formalne związane z przekazaniem moich obowiązków. Myślę, że z początkiem lipca będę mógł już zacząć pracę w EPT

– dodaje Bukowski.

Marcin Bukowski spełnia kryteria wymagane do pracy na ww. stanowisku, wykazał się niezbędną wiedzą i doświadczeniem z zakresu objętego naborem, co zapewni prawidłowe wykonywanie zadań – czytamy w uzasadnieniu wyboru. Wybór komisji musi jeszcze zatwierdzić prezydent Elbląga.

Kim jest przyszły szef EPT?

Marcin Bukowski urodził się w Grudziądzu. Od ponad dwudziestu lat jest jednak elblążaninem. Tutaj ukończył II Liceum Ogólnokształcące. Jest również absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, gdzie w 2003 r. uzyskał stopień inżyniera ochrony środowiska.

W 2005 r. ukończył studia magisterskie na Wydziale Inżynierii i Kształtowania Środowiska SGGW w Warszawie, uzyskując stopień magistra inżynierii środowiska. W czerwcu 2003 r. rozpoczął pracę w Żuławskim Ośrodku Badawczym Instytutu Melioracji i Użytków Zielonych, na stanowisku inżyniera, a od grudnia 2009 r. - na stanowisku asystenta. W latach 2005-2009 był studentem stacjonarnych studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie. W 2009 r. uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii, specjalność ekonomika ochrony środowiska. Jest autorem i współautorem przeszło 30 publikacji naukowych i popularno-naukowych.

Od grudnia 2014 roku pełni obowiązki dyrektora Żuławskiego Ośrodka Badawczego ITP w Elblągu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ płatnikCIT
  Czwartek, 01.06

  Internet nie zapomina. Zapiszmy sobie wypowiedź i deklarację nowego dyrektora, zwłaszcza pustą deklarację "Park ma wspierać biznes" bez doprecyzowania jak ma to robić. Po 100 dniach spokoju zaczniemy sprawdzać ile z tego expose zostało zrobione.

 2. 2
  +4
  ~ Wyr
  Czwartek, 01.06

  Przepraszam, a kto to?

 3. 3
  +3
  ~ Real
  Piątek, 02.06

  Złoty Trójkąt w wydaniu elbląskim to całkowita fikcja za 2ml rocznie.

 4. 4
  +1
  ~ Justyna
  Piątek, 02.06

  Brawo Marcin!!!Jestem dumna z mojego kolegi!

 5. 5
  --1
  ~ Iza
  Piątek, 02.06

  Brawo gratulacje, młody dynamiczny niezależny politycznie umysł z ambicjami i energia. Spodziewam się że szybko beda widoczne efekty pracy Pana Bukowskiego

 6. 6
  --1
  ~ Młoda
  Piątek, 02.06

  Jak widać Elbląg się starzeje... miasto ucierpiało. Coraz więcej młodych wyjeżdża, a szkoda. Stawiajmy na młodych! Pan Bukowski jest zdeterminowany, będzie dążył do postawionych sobie celów. Wykształcony, energiczny, pozytywnie nastawiony, po co podcinać skrzydła? WIĘCEJ WIARY.

 7. 7
  +1
  ~ Nata
  Piątek, 02.06

  Ale żeby tak z ołówkiem...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.