Poniedziałek, 26.02.2018, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Krzysztof Wieszczek: Bardzo lubię Elbląg. Chętnie bym w nim zamieszkał

17.03.2017, 16:00:56 Rozmiar tekstu: A A A
Krzysztof Wieszczek: Bardzo lubię Elbląg. Chętnie bym w nim zamieszkał
Fot. Ryszard Biel

Rodowity elblążanin, znany aktor, zwycięzca "Tańca z Gwiazdami”. Krzysztof Wieszczek, bo to o nim mowa, spotkał się dziś, 17 marca, w CSE Światowid z mieszkańcami naszego miasta.

Aktor bez najmniejszej chwili zawahania przyznał, że lubi powracać do Elbląga.

Bardzo lubię Elbląg. Jakby był on bliżej Warszawy, tak poniżej 100 km, to bym w nim mieszkał i do pracy dojeżdżał

– stwierdził podczas dzisiejszego spotkania z mieszkańcami, które odbyło się w CSE Światowid.

Do Elbląga przyciąga go nie tylko rodzina. - Nie wiem, co takiego jest w Elblągu specyficznego, ale coś musi być, bo mnóstwo ludzi, z którymi chodziłem do liceum czy szkoły podstawowej i zajmują się teraz kulturą w rożnych częściach Polski mówi, że z sentymentem wracają – stwierdził Krzysztof Wieszczek.

W spotkaniu głównie udział brali uczniowie elbląskich szkół ponadgimnazjalnych, dlatego nie zabrakło wątku dotyczącego młodzieńczych poczynań aktora. To właśnie w Światowidzie Krzysztof Wieszczek uczęszczał wówczas na kółko teatralnego. - To było coś więcej – zaznaczył. - Może to chodziło o ludzi, którzy to tworzyli. To, co się działo na tych zajęciach było czymś więcej niż zazwyczaj jest w kółkach teatralnych.

Miłość do aktorstwa Krzysztof Wieszczek czuł od zawsze. - Zdecydowana większość moich kolegów, którzy są aktorami czy reżyserami od dziecka miała coś wspólnego z teatrem – zauważył. - Jak się nie chce wychodzić do ludzi, żeby im coś powiedzieć o sobie, jako dziecko czy nastolatek, to później nie wiem, jaki duży przełom musiałby się narodzić w człowieku, żeby taka potrzeba nastała.

Jako pierwsza, serce elblążanina, skradła sztuka „Krakowiacy i Górale” wystawiana w elbląskim teatrze.

Myślałem, że na widowni zwariuję. Miałem 6 lat. Rodzice zabrali mnie do teatru i pamiętam, że nawet przerwałem spektakl krzycząc z wrażenia. Później przez całą szkołę podstawową angażowałem się w różne fajne inicjatywy, których w Elblągu było dużo

– opowiadał Krzysztof Wieszczek.

Wśród uczestników dzisiejszego spotkania były osoby, które przyznały, że myślą o aktorstwie. - Przemyślcie to – podkreślił Krzysztof Wieszczek. - To nie jest tak, jak się czyta w wywiadach osób, którym się udało. To jest naprawdę dużo trudniejsze i przykre niż się wydaje. Oczywiście jest cudowne, jeśli się udaje.

Elblążanin udowodnił jednak, że dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Przez lata był aktorem Teatru Starego w Krakowie, a obecnie występuje na scenie Teatru IMKA i Studio Buffo w Warszawie. Największą popularność przyniosła mu rola w serialu „Szpilki na Giewoncie”. Grał również w serialach tj. „Przyjaciółki”, „Pierwsza Miłość”, „Na Wspólnej”, „Samo życie”, „Hela w opałach” czy „M jak miłość”. Dwa lata temu wygrał program „Taniec z Gwiazdami”. Patrząc na jego energię i zapał do pracy można śmiało stwierdzić, że za szybko nie da o sobie zapomnieć.
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ jola
  Piątek, 17.03

  Przystojny facet i fajnie ze przyznaje sie do naszego miasta.POZDRAWIAM

 2. 2
  +1
  ~ Hgd
  Piątek, 17.03

  zapraszamy do baraków na Skrzydlatą

 3. 3
  +2
  ~ Jonasz
  Sobota, 18.03

  o Co ttyle szumu!:)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.