Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Były prezes Zarządu Energa-Kogeneracja poprowadzi EPEC. Krzysztof Krasowski został nowym prezesem spółki

03.11.2016, 11:14:50 Rozmiar tekstu: A A A
Były prezes Zarządu Energa-Kogeneracja poprowadzi EPEC. Krzysztof Krasowski został nowym prezesem spółki
Fot. Ryszard Biel

Krzysztof Krasowski został dziś powołany na nowego prezesa Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Czy 37-latek poradzi sobie z prowadzeniem spółki?

Początkowo stanowisko po Łukaszu Piśkiewiczu miał objąć Piotr Baranowski. Jego rekomendację Prezent przyjął, jednak sam zainteresowany zrezygnował z kandydowania w dzień odbycia się Zgromadzenia Wspólników, czyli w dniu zakończenia kadencji Zarządu.

Pod koniec czerwca br. Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski powołał tymczasowego prezesa spółki. Został nim członek Rady Nadzorczej EPEC – Jerzy Dombrowski, który 25 października złożył rezygnacje. - Mówiłem, że to powołanie jest doraźne i to nie jest kandydat na prezesa EPEC-u – zaznaczał Prezydent Elbląga podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.

Dziś na nowego prezesa EPEC-u powołany został Krzysztof Krasowski.

Przed chwilą zakończyło się posiedzenie Rady Nadzorczej, na której zarekomendowałem pana Krzysztofa Krasowskiego na prezesa EPEC-u. Rada Nadzorcza jednogłośnie podjęła ten temat

– mówił Witold Wróblewski.

Dlaczego Prezydent zdecydował się ogłosić konkurs na stanowisko prezesa spółki? - Zależało mi na znalezieniu kandydata na prezesa z branży ciepłowniczej, dlatego, że jesteśmy przed wypracowaniem modelu zaopatrzenia miasta w ciepło – zaznaczył Witold Wróblewski. - Zależało mi na tym, żeby  firmę prowadził człowiek z dobrym przygotowaniem ciepłowniczym.

Prezydent przedstawił życiorys 37-letniego Krzysztofa Krasowskiego. - Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu (2003), Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej (2006).  W roku 2009 uzyskał tytuł doktora nauk technicznych na Politechnice Gdańskiej w dziedzinie wymiany i wymienników ciepła – mówił Witold Wróblewski. - W 2008 r. został pracownikiem Energa-Kogeneracja na stanowisku dyżurnego inżyniera ruchu (...) W 2015 r. został prezesem Zarządu Energa-Kogeneracja i funkcję tą pełnił do marca 2016 r. Dodam jeszcze, że nie jest członkiem żadnej partii politycznej.

Rada Nadzorcza była zgodna, że kandydatura Krzysztofa Krasowskiego była najlepsza.

Rada Nadzorcza jednogłośnie głosowała uchwałę na podjęcie nowego prezesa. Członkowie Rady Nadzorczej brali udział w konkursie na stanowisko prezesa, który pan Prezydent wcześniej ogłaszał i wysoko ocenili kandydaturę pana Krasowskiego. Okoliczności formalno – prawne nie pozwalały wcześniej podejmować takich kroków. Wiemy, że przed nowym prezesem jest ogromne wyzwanie zarówno organizacyjne, techniczne, jak i medialne, ale jego doświadczenie pozwoli w szybkim tempie, przy współpracy z Prezydentem i Radą Nadzorczą, zapanować nad nie najlepszą atmosferą wokół spółki

– zaznaczył Bogdan Włodarczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej EPEC.


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 03.11

  W Końcu powiało normalnością! Brawo Panie Prezydencie to najlepszy wybór na tu i teraz! Panie Prezesie liczymy ma rzetelne przeanalizowanie sytuacji w EPECu i wyciągnięcie logicznych i słusznych wniosków! Teraz pora na przewietrzenie Rady Nadzorczej?

 2. 2
  +22
  ~ rr
  Czwartek, 03.11

  prośba do panów z foto o wyjaśnienie tego syfu po piskiewiczu.

 3. 3
  --8
  ~ Załosny kat
  Czwartek, 03.11

  Kat jesteś żałosny

 4. 4
  +8
  ~ spekulant
  Czwartek, 03.11

  No rozumiem że facet od monopolisty załatwi nam rozsądne ceny ciepła, po znajomości.;D Zamiast stawiać na tą przereklamowaną fachowość techniczną na stanowisku prezesa, stawiałbym na zdrowy rozsądek, spryt i umiejętności mediacyjne. Epec to tylko pośrednik z niewielkimi możliwościami produkcyjnymi, ale reprezentuje dużego klienta. Prawdę mówiąc wybór jest dla mnie mało czytelny, jak na spryciarza mediatora to za młody, pasuje jako przedstawiciel monopolisty w EPEC, Jak w ciągu 6 miesięcy nie zacznie się coś dziać z cenami lub "planami produkcyjnymi" EPEC, obstawiam 2 wersję, z docelową likwidacją samodzielnego EPEC w najbliższej przyszłości. Jak EPEC nie będzie mógł sponsorować to p prezydent może być niezainteresowany takim zgniłym jajem

 5. 5
  +21
  ~ xd
  Czwartek, 03.11

  Panie Prezesie należy zacząć od dobrych zmian tj. zmiana księgowego i technicznego, to ludzie z poprzedniej ekipy za której stwierdzono szereg nieprawidłowości!

 6. 6
  +4
  ~ jdnducjud
  Czwartek, 03.11

  to teraz jakąś fajną inwestycję biomasową trzeba postawić i ceny podnieść!!

 7. 7
  --9
  ~ milk
  Czwartek, 03.11

  na pewno z dużym zrozumieniem podejdzie do tematu, a w razie czego Klim i Tadziu pomogą na 200%

 8. 8
  +4
  ~ Jan
  Czwartek, 03.11

  Młody to na kradnie ludzie znowu podwyżki na pensje nowego prezesa

 9. 9
  +12
  ~ Fa
  Czwartek, 03.11

  Jeżeli nowy prezes był odpowiedzialny za inwestycje w Energa Elblag, a był i pozostawił po sobie dramatycznie nieudaną inwestycję w kocioł na biomasę to nie wróży dobrze cenom ciepła w Elblągu. Przypudruje to co jest a za 2,3 lata będzie płacz i zębów zgrzytanie tle że już to nie bedzie problem prezesa i prezydenta tylko biednych elblążan.

 10. 10
  +12
  ~ bu
  Czwartek, 03.11

  K. Krasowski były prezes Energii Kogeneracji został prezesem EPEC-u, a K. Żochowski były techniczny EPEC-u prezesem Energii Kogeneracji, same dobre zmiany. A ten drugi na "liście Misiewiczów", buhahaha

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.