Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prezydent Elbląga powołał do życia Komitet Strategiczny. Tworzyć go będzie 38 osób

17.07.2015, 07:00:28 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent Elbląga powołał do życia Komitet Strategiczny. Tworzyć go będzie 38 osób

Blisko 40 znanych w mieście i okolicach nazwisk znalazło się w składzie powołanego przez Prezydenta Elbląga Komitetu Strategicznego. Członami Komitetu oprócz władz samorządowych i kierownictwa Urzędu Miejskiego, zostali także przedstawiciele biznesu, radni miejscy, dyrektorzy miejskich spółek oraz elbląskich szpitali. Zadaniem nowo powstałego organu będzie m.in. wdrażanie, ocena i monitorowanie ważnych dla Miasta dokumentów strategicznych np. „Strategii Rozwoju Elbląga 2020+”.

Powołany 9 lipca Komitet Strategiczny pełnić będzie funkcje opiniodawczo – doradcze. Do jego zadań należy przede wszystkim ocena przebiegu, efektywności i skuteczności realizacji „Strategii Rozwoju Elbląga 2020+” i dokumentów strategicznych Miasta. Ponadto jego rolą będzie m.in. składanie odpowiednich propozycji do jednostek i komórek wdrażających Strategię i inne dokumenty strategiczne oraz określenie wytycznych do ich tworzenia.

Skład Komitetu Strategicznego tworzy 38 osób: Małgorzata Adamowicz, Olaf Baranowski, Jacek Boruszka, Krzysztof Ciuła, Irena Derewecka, Barbara Dyrla, Elżbieta Gelert, Mirosław Gorbaczewski, Arkadiusz Jachimowicz, Zdzisław Janowski, Alicja Jelińska, Ryszard Klim, Justyna Kowalczyk, Hanna Laska – Kleinschmidt, Wiesława Lech, Paweł Lulewicz, Marek Łęcki, Tadeusz Majzner, Bogusław Milusz, Janusz Nowak, Cezary Obracht – Prondzyński, Zdzisław Olszewski, Józef Osesek, Beata Peplińska – Strehlau, Edward Pietrulewicz, Łukasz Piśkiewicz, Florian Romanowski, Sławomir Skorupa, Irena Szlas – Zielińska, Zygmunt Tucholski, Zbigniew Walczyk, Jolanta Warzecha, Katarzyna Wiśniewska, Aneta Witkowska, Leszek Wójcik, Witold Wróblewski, Józef Zamojcin i Arkadiusz Zgliński.

Posiedzenia Komitetu mają odbywać się przynajmniej dwa razy w roku, a jego spotkaniom przewodniczyć będzie Prezydent Elbląga. Termin zakończenia prac Komitetu upłynie w 2022 r. po przyjęciu raportu ewaluacyjnego „Strategii Rozwoju Elbląga 2020+”.

Jak zapisano w Zarządzeniu Prezydenta Elbląga z 9 lipca, powołanie Komitetu Strategicznego „nie rodzi skutków finansowych”.

Ares

Oceń tekst:

Ocen: 10

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (116)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +64
  ~ Smiech na sali
  Piątek, 17.07

  Nie dziwota, ze pomocnikow do strategii powoluje, w razie czego bedzie mozna wi,a obarczyc jeszcze kogos za nieudolnosc. A zebrania dwa razy do roku przy tak duzej skali problemow miasta "gwarantuja" skutecznosc. Nie ten strateg najpierw zaplaci za przegrane procesy w sadzie pracy, bo prawie wszyscy zwolnieni wracaja. Moze redakcja zapyta, czy ktos w UM za to beknie?

 2. 2
  +27
  ~ azzzzx
  Piątek, 17.07

  no to już są kpiny!!!

 3. 3
  +58
  ~ ramona
  Piątek, 17.07

  po jaką cholere tworzy się taki twór? dla stołków? Za co biorą kase prezydent i jego zastępcy!!! Tyle urzędasów i jeszcze potrzeba 38 osób.!

 4. 4
  +44
  ~ nwo
  Piątek, 17.07

  kolesiostwo k***a mać, ja to się naprawdę dziwie... że nikt ani policja, ani prokuratura nie reaguje na to co dzieje się w EG... no chyba że sami w tym siedzą...

 5. 5
  +66
  ~ lokalny patriota
  Piątek, 17.07

  Kolejne pozorowanie działania. Głosowałem na Wróblewskiego licząc na jego doświadczenie pracy w samorządzie, niestety rozczarowanie moje jego nieudolnością, brakiem aktywności oraz pomysłów na rządzenie miastem jest tak olbrzymie, że traktuje to w kategorii porażki. Będzie to kolejne towarzystwo wzajemnej adoracji. Po co w takim układzie Rada Miasta? Kolejny twór nic nie wnoszący w poprawę życia w mieście. Oj wróbelku daleko na takim działaniu nie zalecisz.

 6. 6
  +28
  ~ cieciorka
  Piątek, 17.07

  W większości zdecydowanej jest to wielkie nieporozumienie żeby nie napisać kompromitacja?

 7. 7
  +28
  ~ k4+65
  Piątek, 17.07

  zaraz minie rok rządów Witolda W. i tylko paplanie , paplanie. Twór pilnujący co aby wszystko szło po myśli klanu i nikt się nie wtrącił bez ich aprobaty. To jest taki elbląski PKWN, zaraz będzie rocznica nieistniejącego 22 lipca.

 8. 8
  +23
  ~ kruk
  Piątek, 17.07

  Zgadzam się z przedmówcami. Klęska na całego, ale przynajmniej w mediach będzie można rzucić od czasu do czasu jakimś fajnym tekstem typu "Zdajemy sobie sprawę, że to bardzo poważny dla mieszkańców temat. Dlatego prace nad nim powierzyliśmy Komitetowi Strategicznemu."

 9. 9
  +24
  ~ KOLO
  Piątek, 17.07

  nie ma na co czekać trzeba zwolnić pracowników i zwijać interes bo to już nie jest śmieszne to się robi tragiczne .

 10. 10
  +26
  ~ lp
  Piątek, 17.07

  Obciach i kpina - skład imponujący .PIS też dał się wkręcić

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90278291702271