Wtorek, 17.09.2019, Imieniny: Justyna, Narcyz, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Strona Urzędu Miasta przeszła metamorfozę za prawie 16 tys. zł. Czy było to potrzebne?

24.06.2015, 14:35:27 Rozmiar tekstu: A A A
Strona Urzędu Miasta przeszła metamorfozę za prawie 16 tys. zł. Czy było to potrzebne?
REKLAMA

Zwróciliśmy uwagę na zmianę, jaką przeszła strona internetowa Urzędu Miejskiego. Od poniedziałku, 22 czerwca, mieszkańcy mieli korzystać z bardziej przystępnie przedstawionych informacji. Internautów bardziej od przeprowadzonych modyfikacji zainteresowały związane z nimi koszty.

Przygotowując materiał dotyczący strony internetowej Urzędu Miejskiego,  przytoczyliśmy wcześniejszą wypowiedź Biura Prasowego UM, zapowiadającą zmiany zgodne z narzuconymi standardami. - Powyższy standard oznacza, że strona miejska będzie zmieniona tak, aby być bardziej czytelna i dostępna dla osób niepełnosprawnych. Strona zyska przy okazji pełną responsywność, to znaczy będzie dostosowywała się do różnych rozdzielczości ekranów i będzie czytelna na wszystkich urządzeniach takich jak: komputery, laptopy, tablety i smartfony - wyjaśniał Łukasz  Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego.

Zapytaliśmy rzecznika Prezydenta o to, co dokładnie zostało zmienione, kto dokonał metamorfozy i ile to kosztowało? Joanna Urbaniak wyjaśniła, że nastąpiło "dostosowanie strony do standardu WCAG 2.0 poziom AA zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności. Migracja zawartości strony do najnowszej, bezpieczniejszej wersji CMS, optymalizacja szybkości wyświetlania serwisu, nowy responsywny szablon dostosowujący stronę do wyświetlania na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach, smartfonach w różnych rozdzielczościach" .

Z informacji przekazanych przez Joannę Urbaniak dowiadujemy się również, że na nowy wizerunek stron UM wydano kwotę15 990 zł brutto, a prace wykonała firma Nettom s.c. z Olsztyna. - Umowa została zawarta w dniu 12.03.2015 r. - wyjaśnia rzecznik Prezydenta.

Jak się okazuję to nie ostatnie poprawki, które zostaną naniesione. -  Strona będzie dalej rozbudowywana, już we własnym zakresie, przy zachowaniu standardu WCAG 2.0 - dodała Joanna Urbaniak.


Zachęcamy czytelników to zapoznania się z nowym wyglądem strony i ocenienia, czy cel został osiągnięty?

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Zaniepokojony
  Środa, 24.06

  Nosz kur... niedość, że nie dali lokalnym agencjom zarobić - znamy środowisko wiemy, że miał kto z Elbląga to zrobić to jeszcze ze złodziejskiego olsztyna...

 2. 2
  +14
  ~ Elblążanka
  Środa, 24.06

  Nie ma to jak patriotyzm lokalny i wspieranie elbląskiej gospodarki i lokalnych firm....BRAWO!!!

 3. 3
  +16
  ~ ja
  Środa, 24.06

  A co robią informatycy zatrudnieni w urzędzie - a jest ich wielu, jest biuro promocji ? czy w ramach wykonywanych czynności nie "potrafią" dostosować strony, trzeba aż zlecać takie czynności na zewnątrz.

 4. 4
  +9
  ~ sdfsdfsdfsd
  Środa, 24.06

  taką strone ja bym zrobil hehe za grosze a oni nie maja na co kasy wydacac tylko za taka strone lepiej ludzią niech prace dadza a nie strony jakies robia masakra

 5. 5
  +4
  ~ alfa i omega
  Środa, 24.06

  Dobrze że ci zrobili i uruchomili nie tak jak pewien "przedsiębiorca" elbląski w 2008r. Przygarnął wtedy 20 tysięcy a strony jak nie było tak i nie ma :p

 6. 6
  +3
  ~ **67**
  Środa, 24.06

  Młodzi emeryci mundurowi mogli zrzutkę zrobić.

 7. 7
  +2
  ~ TakTak
  Środa, 24.06

  Czy magicy z UM nie popsują nic w darmowym systemie Joomla? Głównie obawiam się o bezpieczeństwo?

 8. 8
  +4
  ~ Weteran
  Środa, 24.06

  Niedługo Olsztyn będzie nam podcierał ty...

 9. 9
  +6
  ~ Machupichcę
  Środa, 24.06

  Strona raczej mierna, generalnie chaos i bałagan. Cena usługi natomiast porażająca ! Takie wykonanie wycenia się na góra 5 kawałków, ale przecież ktoś musiał ... zarobić

 10. 10
  +2
  ~ załamany budowlaniec
  Środa, 24.06

  "Krajowych Ram Interoperacyjności"" - Witold, gdzie takie ramy można kupić, klient się uparł mówi że jak mu takich w domu nie wstawię nie zapłaci.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.