Wtorek, 3.10.2023, Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Po raz ósmy elblążanie wymienili śmieci na drzewka i kwiaty

24.05.2015, 08:00:26 Rozmiar tekstu: A A A
Po raz ósmy elblążanie wymienili śmieci na drzewka i kwiaty
Fot. Adrian Sajko
REKLAMA

Plac Kazimierza Jagiellończyka gościł  w sobotę po raz ósmy  uczestników  festynu ekologicznego, w ramach VIII Elbląskich Dni Recyklingu.

Mieszkańcy mogli wymienić puszki, opakowania z tworzyw sztucznych, makulaturę, stare baterie, sprzęt elektroniczny, plastikowe nakrętki itp. rzeczy na punkty. Po zebraniu 40 dostawało się upominki w postaci krzewów lub drzewek, a po zebraniu 20 pkt. otrzymać można było bylinę, kwiatka lub maskotkę.

Zostało przygotowanych ok 3000 roślinek.  Odbyły się występy szkół, przedszkoli oraz koncert Aleksandry Wróbel, konkursy i rozdanie dyplomów.

- Jesteśmy tu, co roku. Jest to dobra inicjatywa i chcielibyśmy, aby było to zorganizowane w przyszłym roku - mówi pani Elżbieta Chmielewska.

Również pan Jakub Warmiński wraz z teściową, co roku jest na festynie. - Co roku czekam na Maj. Jest to przyjemne z pożytecznym. Oszczędzamy, nie wyrzucamy, a w zamian coś dostajemy, chociaż przeliczniki z roku na rok są coraz bardziej zawyżone. W tym roku w ogóle była bardzo niemiła obsługa. Mówię szczerze, dużo osób się skarżyło. Nie wierzą, przeliczają tam za duże nakrętki, za małe nakrętki one są za półpunkta, tak trochę nieuczciwie. Ludzie zbierają je przez cały rok. Nakrętka to nakrętka, sztuka to sztuka. A jak będzie od słoika od kawy to za dwie policzą? Nie policzą. 

Zdania wśród uczestników były podzielone, lecz wspólnie wszyscy twierdza, że jest to bardzo potrzebna inicjatywa. – Przyszłam pierwszy raz z wnuczką, z ciekawości. To jest po prostu potrzebne, żeby te śmieci nie walały się po śmietnikach przydomowych tylko, żeby zebrać je w jedno miejsce. Powinno być tylko więcej ludzi – zauważa pani Maria.


Sylwia Kościuszko

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Elbląskie Dni Recyklingu ( zdjęć 43 )
Dodano: 2015-05-23 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ EuPi
  Niedziela, 24.05

  Dlaczego było tak mało informacji na ten temat? Znalazłem na jednym portalu informację, ale później już nigdzie nie było. Chciałem przynieść baterie, ale nie doszukałem się nigdzie do której godziny i w którym miejscu mogę je zdać. Wyglada na to, ze jest to tylko pod publiczkę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2708699703217