Piątek, 23.07.2021, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Carrefour i Elbląski Bank Żywności zbierali artykuły szkolne, by pomóc uczniom

14.09.2014, 08:00:51 Rozmiar tekstu: A A A
Carrefour i Elbląski Bank Żywności zbierali artykuły szkolne, by pomóc uczniom
fot. Adrian Sajko
Wczoraj (13 września) w elbląskim hipermarkecie Carrefour odbyła się akcja „Dzieci Dzieciom” współorganizowana przez Elbląski Bank Żywności - W związku z tym, że market dziś organizuje swoją akcję, my także postanowiliśmy się przyłączyć do imprezy i zebrać najpotrzebniejsze artykuły szkolne dla uczniów elbląskich szkół - mówi Teresa Bocheńska,  Prezes Banku Żywności w Elblągu. 

Akcja charytatywna „Dzieci Dzieciom” zorganizowana została przez hipermarket Carrefour, Banki Żywności oraz lokalny oddziału Caritas w Elblągu. Wśród atrakcji, które punktualnie o godz. 12 rozpoczęły się na terenie elbląskiego hipermarketu, znalazły się, m.in. pokaz mody szkolnej z udziałem podopiecznych Caritas występy zespołu dziecięcego ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu oraz uroczyste wręczenie ufundowanych przez Carrefour wyprawek szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci w mieście.

W trakcie imprezy została również zorganizowana zbiórka artykułów szkolnych prowadzona przez wolontariuszy Banków Żywności i Caritas: - W związku z tym, że market dziś organizuje swoją akcję, my także postanowiliśmy się przyłączyć do imprezy i zebrać najpotrzebniejsze artykuły szkolne dla uczniów elbląskich szkół - mówi Teresa Bocheńska, Prezes Banku Żywności w Elblągu. - Każdy rodzic wie, co uczniowi w szkole jest potrzebne i może to do naszych koszów włożyć: plecaki, piórniki czy worki szkolne, ale też mniejsze akcesoria papiernicze, takie jak: zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, plastelina czy farby. 

Bo każda, nawet drobna rzecz, pomoże  dzieciom z elbląskich rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, skompletować swoją wyprawkę szkolną. Dziś Bank Żywności wyjątkowo zbierał artykuły szkolne - Natomiast zbiórkę, która jest bardziej związana z naszą misją, czyli zbiórkę żywności, organizujemy 3 i 4 października, w ramach corocznej akcji „Podziel się posiłkiem”, na którą już dziś zapraszamy wszystkich elblążan - dodaje Teresa Bocheńska.

Prezes elbląskiego Banku Żywności nie kryje także swojej radości, gdyż organizacji udało się pozyskać pierwsze transporty owoców i warzyw, które nie mogły zostać sprzedane przez lokalnych producentów, w związku z wprowadzonym rosyjskim embargiem - Przybyły do nas pierwsze dwa transporty: po 2,5 tony pomidorów i 1,2 tony jabłek - mówi Teresa Bocheńska. - W najbliższy piątek przyjedzie 21 ton marchwi Czekamy na następne i przy okazji apelujemy też do wszystkich producentów warzyw i owoców - chętnie przyjmiemy wszystko, czego nie uda się Wam sprzedać.

Owoce i warzywa trafią do placówek prowadzących dożywianie, do organizacji osób niepełnosprawnych i do ubogich rodzin - Jeśli będzie ich bardzo dużo, to wtedy uruchomimy rozdawanie i przekazywanie tej żywności całej liście osób, które są uprawnione do pomocy żywnościowej - dodaje prezes elbląskiego BŻ.
 
Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Zbierali artykuły szkolne, by pomóc elbląskim uczniom ( zdjęć 52 )
Dodano: 2014-09-13 |  fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Wolski cyrk
  Niedziela, 14.09

  Najskuteczniej pomożecie uczniom gdy łaskawie pozwolicie pracować ich rodzicom. Chore "polskie państwo" urządza jakieś żałosne hucpy zamiast zamiast dbać o wszystkich obywateli. Bogatym rozdaje bezzwrotne dotacje, bony zatrudnieniowe i ulgi podatkowe, a na tych którzy potrzebują żebrze u tych którym na wszystkim zbywa i którym darmo dało

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.