Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Za parkowanie na nieuprawnionym miejscu grozi nawet 500 zł grzywny i 5 pkt

03.04.2014, 09:00:16 Rozmiar tekstu: A A A
Za parkowanie na nieuprawnionym miejscu grozi nawet 500 zł grzywny i 5 pkt
fot. nadesłane

Podobno pomysłowość nie zna granic. Jednak po osobach, którym daje się przywilej prowadzenia pojazdu oczekuje się odpowiedzialności na drodze. Trzeźwe myślenie przydałoby się również niektórym kierowcom w momencie podejmowania decyzji o miejscu parkowania. Niestety czasem przeważa chęć własnej wygody nad zdroworozsądkowym myśleniem o przechodniach lub  przepisach prawa.  Wczoraj, 2 kwietnia, otrzymaliśmy od czytelnika zdjęcie ukazujące fantazję dzisiejszych kierowców.

Na łamach info.elblag.pl, dwa miesiące temu, rzecznik Straży Miejskiej, Karolina Wiercińska, apelowała do kierowców aby parkowali "z głową". - Straż Miejska bardzo często podejmuje interwencje dotyczące postoju pojazdów na chodniku, w taki sposób, że kierujący nie pozostawia dostatecznie dużo miejsca aby piesi mogli swobodnie się poruszać. A także w stosunku do kierowców pojazdów, którzy nieuprawnieni parkują na miejscach parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych -  podkreślała.

Warto przypomnieć, że każda decyzja niesie za sobą konsekwencje. - Kierowcy dość często szukając miejsca, parkują na całej szerokości chodnika, później tłumacząc, że to tylko na chwilę. Jednakże pieszy powinien mieć cały czas dostęp do wystarczającej ilości miejsca na chodniku, aby mógł swobodnie przejść. Jak wiemy, parkując pojazd na chodniku należy pozostawić co najmniej 1,5 metra dla pieszego. Zaparkowanie pojazdu w sposób utrudniający lub wręcz uniemożliwiający przejście zagrożone jest  karą grzywny w wysokości 100 złotych i 1 punkt karny, według art. 97 Kodeksu Wykroczeń - uprzedzała Karolina Wiercińska. - Postój pojazdu nieuprawnionego na miejscu dla inwalidy zagrożony jest karą grzywny w wysokości 500 złotych i 5 punktów karnych, według art. 92§1 Kodeksu Wykroczeń.

Zachęcamy naszych czytelników do przesyłania zdjęć ilustrujących pomysłowość kierowców. Może obawa przed opublikowaniem w mediach będzie impulsem do lepszego zachowywania się "poza drogą".

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ cbbbbb
  Czwartek, 03.04

  karać, karać, karać.!!!!! powinna straż miejska chodzić po mieście i karać, mieli by pełno kasy z mandatów, wystarczy tylko pochodzić po mieście!!!

 2. 2
  +11
  ~ Poldek
  Czwartek, 03.04

  A może tak Straż Miejska w godzinach popołudniowych wjedzie w głąb osiedla " Nad Jarem " i spojrzy jak nowobagaccy parkują na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Przykład z ulicy Kłoczowskiego 11, gdzie notorycznie miejsca te są zajmowane przez nieuprawnionych. Na prośby aby nie zastawiać lecą tylko obelgi i groźby więc dlatego moja prośba i apel do strażników aby rzetelnie się przyjrzeć temu problemowi.

 3. 3
  --3
  ~ pakis
  Czwartek, 03.04

  zamknijcie odrazu do wiezienia na 50 lat zenada

 4. 4
  +3
  ~ dwqjdopwqd
  Czwartek, 03.04

  jakie nadesłane? zdjecie pochodzi ze strony na facebooku, a to jest zwykła kradzież

 5. 5
  +6
  ~ Elg.
  Czwartek, 03.04

  do ~pakis nie 50 lat za dobrze by ci było ale jakbyś dostał z 500 Pln.to by cie nauczyło żeby myśleć.

 6. 6
  +6
  ~ km
  Czwartek, 03.04

  POD BLOKIEM PRZY GROTTGERA 68 - PARKOWANIA NA TRAWNIKACH. MOŻE SKARB PAŃSTWA ZAROBI!

 7. 7
  +3
  ~ Straż Miejska NIE MA OSOBOWOŚCI PRAWNEJ ANI PODSTAW by kierować wnioski do sądu, czytaj niżej.
  Czwartek, 03.04

  Nagłośniono kolejną wygrana sprawę jednego z naszych czytelników, ze Strażą Miejską http://jeleniagora.naszemiasto... Wzór dokumentu do wykorzystania + ważny wyrok Sądu Najwyższego są tutaj. Korzystajcie, to działa. http://3obieg.pl/sad-najwyzszy... Polub Trzeci Obieg

 8. 8
  +1
  ~ ~
  Czwartek, 03.04

  A trawniki wzdłuż Brzeskiej - budynki odnowione, chodniki także - a trawniki a"la klepisko zaparkowane. Policja wyłapuje wyjeżdżających z Rechniewskiego w lewo. Ale przejeżdżajac przy zaparkowanych na trawnikach samochodach głowę odwraca. Dziki kraj ....

 9. 9
  +4
  ~ daniel
  Czwartek, 03.04

  Nie ważne jakimi sposobami, ważne, że w końcu ktoś się za to wziął.... Ludzie prowadzący samochód czasem to nie maja wyobraźni, parkują na chodnikach, trawnikach a piesi muszą nauczyć się chyba latać. Nie popadajmy w skrajność, wszyscy mamy jakieś obowiązki ale i prawa a np. chodnik jest dla pieszych a ulica dla samochodów....

 10. 10
  +6
  ~ Dante
  Czwartek, 03.04

  na tym samym parking kilka miejsc dalej jest tzw. koperta dla niepełnosprawnych, nie raz stoją tam auta nie mające uprawnień, straż miejska patrolując tamten teren nawet nie zwraca uwagi czy auto może tam parkować czy nie, sytuacja wygląda podobnie również w na innych parkingach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2667829990387