Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kolejny płatny parking przed Szpitalem Wojewódzkim?

31.03.2014, 07:00:25 Rozmiar tekstu: A A A
 Kolejny płatny parking przed Szpitalem Wojewódzkim?
fot. Adrian Sajko
REKLAMA

W sobotę (29 marca) przed Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym spotkaliśmy pracowników budowlanych, którzy ogrodzili fragment chodnika od dawna wykorzystywanego przez kierowców jako dodatkowe miejsce do pozostawiania samochodów. Trudno się im dziwić. Wszak przestrzeni do zaparkowania pojazdu przed szpitalem jest jak na lekarstwo.

Parkowanie przed Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Elblągu to koszmar dla wszystkich, którzy z usług tej placówki muszą korzystać. Również dla jego pracowników. Powstały na tyłach szpitala parking płatny położony jest na tyle daleko, że za skorzystanie z niego niemożliwe jest uiszczenie minimalnej opłaty. Dojście od parkingu do przychodni znajdujących się w placówce i z powrotem wyczerpuje czas podstawowego biletu parkingowego, dlatego każdy stara się pozostawić auto na placu przed szpitalem. Pomysłowość i sprawność kierowców godna jest podziwu. Na uznanie zasługują zwłaszcza ci, którzy precyzyjnie plasują swój pojazd między, mającymi chronić trawniki, słupkami.

Rozpoczęte prace remontowe to, jak dowiedzieliśmy się od wykonujących je robotników, wstęp do generalnego remontu parkingu i… przeistoczenia go  w kolejny parking płatny. O szczegóły w tej sprawie zwróciliśmy się już do administratora nieruchomości. Odpowiedź zamieścimy niezwłocznie na naszych łamach.

Na razie, w miejscu ogrodzonym, czyli przy szerokich schodach, którymi niegdyś pacjenci mogli dojść wprost do głównego wejścia szpitala od strony ulicy Królewieckiej, najprawdopodobniej powstanie wąski chodnik dla pieszych. Pozostała część dotychczasowego chodnika,  od dawna wykorzystywanego jako dodatkowe miejsca parkingowe, stanie się regularnym parkingiem.

O szczegółowe informacje na temat przekształcenia parkingu przed WSZ zwróciliśmy się także do Biura Prasowego Urzędu Miejskiego. Według robotników to właśnie tam powinniśmy uzyskać miarodajną wiedzę.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Galeria / Parking przed WSZ ( zdjęć 8 )
Dodano: 2014-03-31 |  fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ WYBORCA
  Poniedziałek, 31.03

  Płatny parking dla pacjentów szpitala to kolejny durny pomysł dyrekcji szpitala wymyślony po to by doić chorych ludzi. Większość samochodów koczujących przy szpitalu to pojazdy pracowników szpitala . Czy mondrale z dyrekcyji kiedykolwiek przeprowadzili badania dotyczące tej materii.

 2. 2
  +7
  ~ olo
  Poniedziałek, 31.03

  Może biedronke budują.

 3. 3
  +3
  ~ yataman
  Poniedziałek, 31.03

  dyrektorka jest z PO wiec czego wy oczekujecie? PO nawet nieboszczyka ograbi! nie dosc ze obywatele placa skladki z ktorych i tak nie korzystaja bo wizyta u specjalisty to pol roku czekania to jeszcze musza placic za prywatne leczenie zeby dostac sie szybciej. a tu prosze jeszcze kolejny haracz oplata za parking! tak PO okrada polakow. dalej glosujcie na bande ryzego! Ogromny przekret z amber gold, rozkradzione miliony euro na budowe drog, ciagle afery.machloje, oszustwa. to wlasnie PO

 4. 4
  0
  ~ xxx
  Poniedziałek, 31.03

  płacimy podatki w tym mieście a w zamian mamy dojenie mieszkańców. Chorzy którzy wydają ogromne pieniądze na drogie leki jeszcze zostaną obłożeni opłatą za parking, to się nadaje do lekarza, to chore ! Tylko w tym kraju rząd okrada ludzi do ostatniego grosza. Koszmarna służba "zdrowia" wysysa z nas chęć do życia.

 5. 5
  +1
  ~ Jasiek
  Poniedziałek, 31.03

  Tak, robotnicy to bardzo dobre źródło informacji. Pewnie osobiście Pani Dyrektor poprosiła ich do swojego gabinetu na kawkę i przekazała tę poufną informację.

 6. 6
  +5
  ~ Dreptak
  Poniedziałek, 31.03

  i bardzo dobrze.. tylko płatny parking spowoduje większą rotację samochodów - tak na oko 30 % miejsc jest zajętych przez pacjentów leżących kilka- kilkanaście dni w szpitalu; zaś szczytem wszystkiego była sytuacja,którą widziałem kilka razy - późnym popołudniem podjeżdża bus, z którego wysiada kilku, sądząc po ubraniach budowlańców, i przesiada się do pozostawionych najpewniej wczesnym rankiem własnych samochodów - i wraca do domu; ot, taki bezpłatny zbiorczy parking dla ekipy z podmiejskiej budowy...

 7. 7
  +2
  ~ pati
  Poniedziałek, 31.03

  Miejsca blokują głównie pracownicy. Stawiają swoje cudo o 7 rano i odjeżdżają o 15. Poza tymi godzinami raczej nie ma problemu z parkowaniem. Może powinno się ich zmusić do korzystania z komunikacji miejskiej bo jak znam życie nawet jak parkingi będą płatne to wszyscy pracownicy otrzymają ulgi i dalej będą blokować miejsca tzw. dla pacjentów. Dla pracowników wybudować oddzielny parking za szlabanem i będzie spokój.

 8. 8
  +3
  ~ kitikat
  Poniedziałek, 31.03

  To bardzo dobry pomysł, może parkometry spowodują większe rotację i w końcu będzie gdzie zaparkować. Jestem pewna, że szybko znajdzie się miejsce przed szpitalem.

 9. 9
  --2
  ~ opus
  Poniedziałek, 31.03

  faszysci z PO!!!!

 10. 10
  +4
  ~ pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 31.03

  Pracownicy, byłego szpitala wojskowego, płacą za parking na ternie szpitala a jak jest w przypadku wojewódzkiego ?? Na którego terenie też jest parking . Pewnie nie, bo przecież to stały elektorat Pani G. " Wyborco " nie " doją " a "dobijają" . ( apolityczny p - pi )

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1750199794769