Środa, 28.09.2022, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wszystko wskazuje na to, że referendum się odbędzie. Nieważnych jest ok. 16 proc. podpisów

14.02.2013, 13:00:09 Rozmiar tekstu: A A A
Wszystko wskazuje na to, że referendum się odbędzie. Nieważnych jest ok. 16 proc. podpisów
Adam Okruciński, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu podczas przyjmowania kart z podpisami (fot. archiwum redakcji)

25 stycznia na ręce Adama Okrucińskiego, dyrektora Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu Grupa Referendalna przekazała 12260 podpisów elblążan złożonych pod wnioskiem za przeprowadzeniem referendum odwołującym Prezydenta Grzegorza Nowaczyka oraz Radę Miejską. Czy ta liczba wystarczy?

- Nie mogę jednoznacznie stwierdzić czy referendum się odbędzie – powiedział nam dziś Krzysztof Nowaczyński, Komisarz Wyborczy w Elblągu. - W poniedziałek  albo we wtorek zostanie wydane postanowienie, które musi następnie zostać ogłoszone w Dzienniku Urzędowym przez Wojewodę. Wstępnie ustaliliśmy z udziałem pana Wojewody, że mniej więcej będzie ono ogłoszone około 25 lutego i tak naprawdę będzie to jedyna informacja, która będzie wiarygodna.

Choć liczenie podpisów zostało zakończone trwa jeszcze ostateczna weryfikacja wszystkich materiałów oraz ponowne sprawdzenie wad i uchybień, jakie nastąpiły przy wypełnianiu list. - Jesteśmy na etapie końcowej pracy – dodaje Krzysztof Nowaczyński. - Według naszych obliczeń, do tej pory jest około 16 procent nieważnych podpisów.

Co było przyczyną wadliwości tych podpisów? - To były różnego rodzaju wady. Podpisywały się osoby, które pochodzą spoza Elbląga, PESEL nie zgadzał się z danymi personalnymi danej osoby, brakowało podpisu przy danych albo jakaś osoba kilkakrotnie podpisała się – wymieniał Krzysztof Nowaczyński.

Na początku przyszłego tygodnia, kiedy Komisarz Wyborczy wyda postanowienie, okaże się czy na pewno referendum się odbędzie. Wszystko jednak wskazuje na to, że do niego dojdzie. Postanowienie Komisarza Wyborczego z Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu trafi do Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie i zostanie on opublikowany w Dzienniku Urzędowym Wojewody. - Jeśli dojdzie do referendum, a jak na razie na to ilość nieważnych podpisów na to wskazuje, to w naszym postanowieniu będzie już podany termin referendum – wyjaśnia Krzysztof Nowaczyński. - Prawdopodobnie będzie to data 14 kwietnia.

Jeśli dojdzie do referendum w większości koszty będzie musiał pokryć Urząd Miejski. Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu poniesie jedynie koszt związany z wydrukiem kart do głosowania. 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 12

%83.3 %16.7


Komentarze do artykułu (45)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ leniwce z PO
  Czwartek, 14.02

  Good bye ,good bye my love ....na ciebie przyszedł czas ,już nie oszukasz nas ,już nieeeee...!! ;)

 2. 2
  +4
  ~ anonim
  Czwartek, 14.02

  i to jest rzeczywiście cel na który mamy wydawać nasze podatki? nie na Elbląg w szerokim rozumieniu tego słowa, ale na wypromowanie się grupki ludzi za nasze pieniądze, i to na ile czasu byłaby kadencja - na ok. rok, super sprawa, już się boję ich udziału w dalszym życiu Elbląga

 3. 3
  --10
  ~ kukiz
  Czwartek, 14.02

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/pawel-kukiz-wyda-plyte-zeby-politycy-zobaczyli-co-,1,5420432,wiadomosc.html

 4. 4
  +12
  ~ do anonim
  Czwartek, 14.02

  "wypromowaniie grupki ludzi " - ?grupki oszołomów związanych z ruchem palikota i pisem. Żenada..... I tak nici będą z referendum bo elektorat normalności nie pozwoli na zmiany. PRZEGRALI SZEŚĆ WYBORÓW, PRZEGRAJĄ SIÓDME , ÓSME, DZIEWIĄTE I DZIESIĄTE ! ruch palikota już jest poniżej progu wyborczego !!!!!!!!!!!!!!!! i tak zostanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wiedzą o tym i dlatego wszczynają zadymy lokalne. Ostatnia deska ratunku dla ruchu oszołoma. W dniu elbląskiego referendum pożegnamy tych panów raz na zawsze. Szkoda tylko, że robią sobie tak kosztowną zabawę za nasze podatki. Ale mam nadzieję, że prokurator rzetelnie zbada kto kradł prąd ! A miało być tak pięknie.... lewandowski - prezydent. kuchejda - wiceprezydent.............

 5. 5
  +28
  ~ Popieram referendum
  Czwartek, 14.02

  No to teraz będzie sprawdzian, w jakim stopniu jesteśmy społeczeństwem obywatelskim i jak umiemy korzystać z praw demokracji... O ile dotychczasowe wybory wynikały z konstytucyjnych zapisów, o tyle te są wyjątkowe, bo z woli narodu ( a niech to nawet i patetycznie brzmi ) i powinniśmy w kwietniu wyjść z domów w ramach poświątecznego odchudzania tyłka i zająć stanowisko -za czy przeciw. Moim zdaniem to nie tyle nasz obowiązek, co przywilej. :-)

 6. 6
  +21
  ~ elblazanin
  Czwartek, 14.02

  CZAS NA REFERENDUM I ODWOLAC WSZYSTKICH TYCH NIEUDACZNIKOW,

 7. 7
  +6
  ~ Mieszkaniec Eg
  Czwartek, 14.02

  A tacy byli pewni siebie zarozumiali,butni a arogancja wylewała się im z kieszeni a teraz POKORA!!!!!!!!! 14 kwietnia będzie to SĄDNY DZIEŃ I ŻEGNAMY GOOD BYE auf wiedersehen AU REVOIR ADIOS AMIGOS!!!!!! A na ta kiełbasę wyborczą którą propagujecie praktycznie każdego dnia nie damy się już przerobić!!!!!!!!!!! No Elblążanie decyzja w naszych rękach a po UDANYM REFERENDUM PIJEM AŻ UPADNIEM!!!!

 8. 8
  --15
  ~ POlitolog
  Czwartek, 14.02

  Gratuluję "grupie referendalnej" tylko 1960 nieważnych podpisów, to lepiej niż myślałem!:) No to teraz pokażcie pisiorki, polikmiotowcy i inne marudy czy uda wam się zaciągnąć do urn 20000 tys. elblążan żeby referendum było ważne a kasa nie poszła w błoto!;)

 9. 9
  +12
  ~ Mieszkaniec
  Czwartek, 14.02

  Do Politolog o uczniu Nostradamusa proroku mędrcu Jonaszu co marzysz o dobrej kaszy Referendum się odbędzie a Twoi kamraci za którym tak obstajesz zostaną odwołani.Zajmij się swoim folwarkiem a nie do polityki się pchasz jesteś do niej za krótki pochodzisz z wyspy fantazji nazywanej pewnego dnia będę. Błąd Ty nigdy nie będziesz.

 10. 10
  +6
  ~ turban
  Czwartek, 14.02

  12 kwietnia 101 lat temu tonal titanic ,14 kwietnia zatonie okret nowaczyka i cala platforma pojdzie na dno! zegnaj kapitanie nowaczyk, zegnajcie POwskie szczury! zegnajcie radni bezradni!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1751840114594