Piątek, 24.05.2019, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Henryk Słonina wraca do Elbląga. Od piątku będzie doradcą marszałka Jacka Protasa

29.01.2013, 12:02:38 Rozmiar tekstu: A A A
Henryk Słonina wraca do Elbląga. Od piątku będzie doradcą marszałka Jacka Protasa

To już pewne - od 1 lutego (piątek) były prezydent Elbląga Henryk Słonina zostanie doradcą marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Jacka Protasa (PO).

Jak powiedział nam Henryk Słonina marszałek z tą propozycją zgłosił się do niego kilka tygodni temu. - Jestem już po rozmowach - przyznaje Henryk Słonina. - Będę pracować w Departamencie Inwestycji i Geodezji. Marszałek chciałby, żebym zajął się sprawami inwestycyjnymi, które są poza miastem Elblągiem, ale i dla miasta Elbląga, jako współuczestnika tych zadań. Zajmę się chociażby tematem przekopu przez Mierzeję. Chciałby, żeby pomóc mu w tego typu sprawach. To będą  zadania niepolityczne.

Henryk Słonina będzie pracował w naszym mieście. - Będę w Delegaturze w Elblągu - dodaje były prezydent. - Konieczna będzie współpraca i współdziałanie z Urzędem Miejskim, nie tylko dla Elbląga, ale i całego regionu.

Skąd narodził się pomysł współpracy Henryka Słoniny z marszałkiem Jackiem Protasem? - Nie wiem skąd przyszedł taki pomysł panu marszałkowi - mówi Henryk Słonina. - Rozmawiał ze mną kilka tygodni wcześniej na ten temat. Musiałem to przemyśleć, przeanalizować sytuację i przy ostatniej rozmowie zdecydowałem się na podjęcie tej pracy.

Dlaczego po dwóch latach milczenia Henryk Słonina wraca do pracy? - Całe życie intensywnie pracowałem. Dwa lata odpocząłem. Jeżeli ktoś ma chęci i propozycję i chce wykorzystać moje wieloletnie doświadczenie i mogę coś zrobić jeszcze dla tego miasta, któremu poświęciłem bardzo dużą część swojego życia to dlaczego nie? Można spróbować - mówi Henryk Słonina.

Jak zapewnia były prezydent Elbląga plan działań, od których chciałby zacząć ma już ustalony. -Właśnie idę na spotkanie w jednym temacie - zdradza Henryk Słonina. - Chcę się zorientować w niektórych sprawach, bo chciałbym więcej wiedzieć na ich temat.

Ta sytuacja zdawać by się mogło dementuje pogłoskę, jakoby Henryk Słonina planował ponowne startowanie w wyborach prezydenckich w przypadku jeśli Grzegorz Nowaczyk zostałby odwołany z tej funkcji poprzez referendum. - Nigdy tego nie planowałem i to mówię jednoznacznie - podkreśla Henryk Słonina. - Nigdy nie planowałem i nie zamierzałem startować. To jest nieprawda.

Przypomnijmy, że Henryk Słonina ukończył studia na Wydziale Ekonomiczno-Pedagogicznym Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Przez około 20 lat pracował w szkolnictwie jako nauczyciel, kierownik szkoły, inspektor oświaty, dochodząc do stanowiska zastępcy kuratora województwa elbląskiego. Od 1982 do1998 pełnił funkcję wiceprezydenta Elbląga.W 1998 został wybrany przez radę miejską na urząd prezydenta miasta. W wyborach samorządowych w 2002, startując z listy KKW SLD-UP, skutecznie ubiegał się o reelekcję, wygrywając w drugiej turze. W 2004 zawiesił członkostwo, a następnie formalnie wystąpił z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W kolejnych wyborach, startując z listy koalicji Lewica i Demokraci, został wybrany już w pierwszej turze. W 2010 ubiegał się o reelekcję na stanowisko prezydenta Elbląga w wyborach samorządowych. W pierwszej turze wyborów uzyskał ponad 10 tys. głosów (ok. 30%), zajmując 2. miejsce spośród 5 kandydatów i przechodząc do drugiej tury wyborów razem z Grzegorzem Nowaczykiem. W drugiej turze głosowania uzyskał ponad 12 tys. głosów (ok. 40%), przegrywając ze swoim konkurentem. Wszedł też ponownie do rady miejskiej, jednak zrezygnował z mandatu.

Jak widać Henryk Słonina nie powiedział jednak jeszcze ostatniego słowa i w dalszym ciągu będzie pracował dla naszego miasta.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 27

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (130)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ normalny
  Wtorek, 29.01

  Precz z komuna

 2. 2
  --3
  ~ alex
  Wtorek, 29.01

  Brawo Panie Prezydencie

 3. 3
  +16
  ~ kola
  Wtorek, 29.01

  I jeszcze Witka Gwinta niech zatrudni jako doradcę doradcy a Mańkuta jako doradcę Witka. I bedzie gitara

 4. 4
  +11
  ~ kokol
  Wtorek, 29.01

  Słonina, Nowaczyk, Gwintowt Dziewiałtowski i PO to jedna kilka - ferajna

 5. 5
  +9
  ~ obserwator sceny
  Wtorek, 29.01

  zaprzedał sie POpaprańcom jak większość elbląskich SLDowców-korytowców

 6. 6
  +22
  ~ obserwator
  Wtorek, 29.01

  Skandal !!!!!!!!! co oni wyprawiają???????? A dziadek Słonina już dałby sobie spokój, jeszcze mu mało. A może znajdzie inwestora na pomnik, który zostawił po sobie - Modrzewinę :)

 7. 7
  +5
  ~ patriota
  Wtorek, 29.01

  PO Partia Obłudy zbiera do swojego śmietnika wszystkich od Sasa do Lasa ,sprzedawczyków,obłudników złodzieji ,oligarchów pederastów itd. wszystkich dla których najważniejsze trwać przy korycie,mając za nic Honor i Ojczyznę

 8. 8
  +18
  ~ Solidarny
  Wtorek, 29.01

  heh sprytne POsunięcie PO, jednak coraz bardziej bojąsięreferendum - teraz aby zyskaćtwardogłowy elektorat słoniny to go do siebie wzięli a słonina usłużnie siętemu POddał, czym kolejny raz pokazał, że ma gdzieś przyszłość tego miasta. Zobaczcie ile lat on był w najwyższych władzach tego miasta - ile lat wiceprezydentem i ile prezydentem - a jakie mamy miasto... żenada. Mam tylko nadzieję, że skoro jużsłonina siętak obnażył, to teraz ludzie przestanamieć złudzenia i wywalą ze sceny politycznej zarówno nowaczyka razem ze słoniną!

 9. 9
  +12
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 29.01

  To pokazuje, że PO oszukało po raz kolejny mieszkańców. Mówili o nowoczesności i nowej jakości a dalej promują i prowadzą politykę człowieka, któremu Elbląg powiedział DOŚĆ

 10. 10
  +16
  ~ obs
  Wtorek, 29.01

  60 - 70 letni weterani z emeryturami lub pseudo rentami do pracy, a młodzi na zachód. Polityka SLD, PO, ... i inne ..... To jest straszne

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.