Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wspólnoty mieszkaniowe i przedsiębiorcy z Elbląga pójdą po dotacje?

22.09.2012, 10:45:27 Rozmiar tekstu: A A A
Wspólnoty mieszkaniowe i przedsiębiorcy z Elbląga pójdą po dotacje?
fot. arch. redakcji

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w miniony wtorek, 18 września, elbląscy radni przyjęli uchwałę dotyczącą wsparcia finansowego udzielanego z budżetu Miasta na inwestycje „proekologiczne”.

Odkąd w 2010 roku znowelizowano Prawo ochrony środowiska, o dofinansowanie i finansowanie inwestycji „proekologicznych” z budżetu gminy, mogą ubiegać się podmioty nie należące do sektora finansów publicznych.

„Uchwała w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie kosztów inwestycji zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej na terenie Gminy Miasto Elbląg”, którą przyjęli elbląscy radni, pozwala na dotowanie inwestycji prowadzonych na przykład przez wspólnoty mieszkaniowe i przedsiębiorców. Realizacja danego przedsięwzięcia musi jednak zapewniać osiągnięcie „efektu ekologicznego”, czyli ograniczenia emisji zanieczyszczeń do środowiska (np. redukcja ilości emisji pyłów, odprowadzanych ścieków, gromadzonych odpadów). 

Informacje o warunkach i terminach składania wniosków o udzielenie dotacji na określone cele z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz o wysokości tej dotacji, ogłasza prezydent Miasta Elbląg, poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz zamieszczenie w Biuletynie Informacji Publicznej UM.

W wypadku gdy pozytywnie rozpatrzony wniosek nie zostanie zrealizowany z powodu wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel w budżecie gminy, w roku następnym będzie realizowany w pierwszej kolejności, bez konieczności jego ponownego składania.

Zasady udzielania dotacji celowej, w tym kryteria wyboru inwestycji do finansowania lub dofinansowania oraz trybu postępowania w sprawie udzielania dotacji i sposób jej rozliczenia określa rada gminy w drodze uchwały.

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ mieszkaniec Trybunalskiej
  Sobota, 22.09

  nazimek pewnie poleci...on tak lubi naganiac ludzi klamstwami...tak jak to bylo na ostatnim spotkaniu na klatce schodowej...

 2. 2
  +9
  ~ paranoja
  Sobota, 22.09

  dopłacanie do prywatnych majątków ludzi majętnych z pieniędzy publicznych jest skończonym s..syństwem w kraju w którym jest minimum 3 mln bezrobotnych, niedożywione dzieci, bezdomni i ludzie regularnie poszukujący jedzenia na śmietnikach.

 3. 3
  +4
  ~ pampi
  Sobota, 22.09

  No cóż łatwo się zarządza pieniędzmi, które nie są z własnej kieszeni.

 4. 4
  +7
  ~ zombi
  Sobota, 22.09

  Kosmiczne pomysły to specjalność PO, wymyślają coraz to nowe dotacje dla kumpli, którzy prowadzą firmy jeżdżą autami za setki tysięcy a pracownikom płacą 1200 brutto. Polska zaczyna przypominać tę przed 1939 rokiem malowane wojsko, zaniedbane wsie, trudny dostęp do ochrony zdrowia. Tytanic tonie a orkiestra gra

 5. 5
  +1
  ~ anty
  Sobota, 22.09

  Kłamstwem to nagania ale wozny-dlatego wszyscy od niego odchodzą

 6. 6
  +5
  ~ nowaczykowski
  Niedziela, 23.09

  Z napływających do nas informacji wynika, iż ogłoszony pod koniec wakacji “konkurs” na Kierownika Biura Prezydenta Miasta wygra Magdalena Chałupa z CSE Światowid (a zatem kolejna podwładna radnego Czyżyka z PO). Wszystko wskazuje na to, że za odejściami pracowników Światowida i Teatru im. Aleksandra Sewruka do pracy w UM także ale Czyżyk, Antoni tylko nie stoi województwa – Jacek Protas (PO), który prawdopodobnie wszystkich odchudzenia polecenie dostał przechowalni. Towarzysze z PO nie mogą dać jednak zginąć znajomym ze Światowida, dlatego też tworzy się dla nich fikcyjne i niepotrzebne stanowiska w UM, takie jak “Kierownik Biura Prezydenta Miasta” – by żyło się lepiej. Swoim

 7. 7
  +8
  ~ nowaczykowski
  Niedziela, 23.09

  Podczas ostatnich wakacji byliśmy świadkami masowych bankructw polskich biur podróży z różnych części Polski. My mamy jednak w Elblągu jedno biuro podróży, które nie upadnie nigdy. Jakie? UM Elbląg Travel, którego działanie jest finansowane z naszych podatków, choć dostęp do jego darmowych usług mają jedynie nieliczni. Wśród nielicznych klientów tego biura znajduje się oczywiście prezydent Nowaczyk wraz ze swoją świtą. Ostatnimi czasy odwiedzili oni takie kraje jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Chiny, Łotwa czy Rosja. Tym razem towarzysz Nowaczyk i przyjaciele postanowili udać się do Francji w celu “przeprowadzenia rozmów dotyczących wymian młodzieży, kulturalnych i sportowych”. Ciekawe czy nie można by tych rozmów przeprowadzić telefonicznie lub mailowo bez udziału pieniędzy podatników? Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że w wycieczce do francuskiego Compiegne prezydentowi Nowaczykowi towarzyszą: Grażyna Kluge – wiceprezydent; Dorota Pawłow - dyrektor Dep

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2530810832977