Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ulica Giermków już z lewoskrętem

10.09.2012, 11:08:34 Rozmiar tekstu: A A A
Ulica Giermków już z lewoskrętem
fot. AS

Pod koniec lipca br. pisaliśmy o tym, że w najbliższym czasie Miasto wprowadzi lewoskręt z ul. Giermków w ul. Hetmańską, co w znacznej mierze udrożniłoby ruch w centrum. Dla wszystkich zmotoryzowanych elblążan mamy dobrą wiadomość – lewoskręt działa już od środy, 5 września.

- Konia z rzędem temu, kto wystarał się o ten lewoskręt – chwali pan Krystian Małecki, który od lat  zostawia swój samochód na małym parkingu, przy ul. Giermków – Dzięki niemu ruch na Giermków i Hetmańskiej jest udrożniony, a kierowcy spokojnie i bezpiecznie wybierają skręt w lewo, nie narażając się na kolizję z pojazdami jadącymi z przeciwnego kierunku - mówi nam pan Krystian.

- Przed wprowadzeniem tych udogodnień zmotoryzowani musieli skręcać tylko w prawo, a potem czekać na możliwość zawrócenia na Hetmańskiej, na wysokości parkingu – wyjaśnia 55-letni pan Stefan -  Ile ja się napatrzyłem na kręcenie przez kierowców „bączków” na Hetmańskiej, by mogli zawrócić i pojechać w stronę 12 Lutego – kręci głową starszy mężczyzna. -  To było bardzo niebezpieczne, gdyż narażało na stłuczki i kolizje – mówi.

I rzeczywiście, ruch na ulicy jest płynny, a sama sygnalizacja świetlna w tym miejscu działa w odstępie kilkudziesięciu sekund.

Uwzględnienie relacji lewoskrętu z ul. Giermków w ul. Hetmańską to jedno z zadań wchodzących w skład większej inwestycji, jaka w Biuletynie Informacji Publicznej widnieje pod nazwą „Zaprojektowanie i wykonanie zmian w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnych na wybranych skrzyżowaniach dróg w mieście Elbląg”. Miasto na tę inwestycję ogłosiło przetarg pod koniec czerwca. Zgodnie zamówieniem, inwestycja ta rozkłada się na trzy zadania, podzielone na etapy, z których każda druga część obejmować będzie wykonanie montażu urządzeń sygnalizacji świetlnych wraz z wymaganym oznakowaniem pionowym i poziomym.

Lewoskręt przy wjeździe z Giermków w ulicę Hetmańską nie jest jedynym rozwiązaniem, ułatwiającym życie elbląskim kierowcom, jakiego doczekają się w najbliższym czasie.


Przebudowana zostanie również sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Rycerskiej-Wigilijnej-Giermków. Na etap pierwszy tego zadania złoży się zaprojektowanie i uzgodnienie programu pracy sygnalizacji z uwzględnieniem warunkowych prawoskrętów i pasów lewoskrętu na ul. Rycerskiej i jednoetapowe przejścia przez jezdnię. Te modyfikacje, najprawdopodobniej, mają być wprowadzone do końca września.

Zmiany nie obejmą również obecnie działającej sygnalizacji świetlnych w ciągu ul. Ogólnej (od Lubelskiej do Legionów). W etapie pierwszym robót przewidziano zaprojektowanie i uzgodnienie programu pracy 4 sygnalizacji z uwzględnieniem relacji warunkowych prawoskrętów.

Przewidywana data zakończenia całej inwestycji to 31 października 2012 r.

 

 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 20

%95.0 %5.0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ jartek
  Sobota, 08.09

  Hahahaah jaki sygnalizator :) Już nie mogli dać po prostu zielonego? Przecież prosto nikt nie pojedzie :D

 2. 2
  +11
  ~ sd
  Sobota, 08.09

  Do jartek: widze, ze nie znasz idei sygnalizatora kierunkowego, a zielonego swiatla!!!! Po to instaluje sie sygnalizator kierunkowy, aby kierowca wiedzial ze wylacznie tylko on ma pierwszenstwo w danym kierunku. W tym przypadku skrecajac w lewo wiesz, ze przejscie dla pieszych przez Hetmanska ma czerwone swiatlo.

 3. 3
  +5
  ~ ziema!!!
  Sobota, 08.09

  do jartek!!!Jaki komentarz taki kierowca!!!

 4. 4
  +1
  ~ bo jatek
  Sobota, 08.09

  ostatni raz siedzał za kierownic lata temu - kiedy nie było semaforów świetnych - były tylko na kolei - te ramieniowe

 5. 5
  +2
  ~ czlowiek_git
  Sobota, 08.09

  ~jartek Co ty gadasz. Ja tam sie nie pie..ole i cisne prosto przez pasaz. Bo pie..ole zasady i nie jestem frajerem. KUMASZ?!

 6. 6
  +1
  ~ emeryt
  Sobota, 08.09

  ale na zalatanie paru dziur w Centrum np. przy prawoskrecie z Giermkow w Hetmańską ,dalej na skrzyzowaniu przed komendą i na Giermkow przy postoju taxi , / ponad m2 powierzchni / to już sił nie wystarcza.

 7. 7
  +13
  ~ WYBORCA
  Sobota, 08.09

  Cóż za osiągnięcie ratuszowych. Naprawili to co sami schrzanili. Chciałbym przypomnieć ,że lewoskręt na Giermków istniał od początku a zlikwidowano go w ramach wprowadzenia udogodnień dla kierowców.

 8. 8
  +5
  ~ xxx
  Niedziela, 09.09

  długo zajęło myślenie elbląskim urzędnikom , jak oni pracują ? najpierw psują potem latami naprawiają, lenie

 9. 9
  +7
  ~ Inseminator
  Niedziela, 09.09

  Czyżby te kmioty i barany od organizacji ruchu w mieście zatrudnili kogoś myślącego ?

 10. 10
  +10
  ~ Dać publicznie w ..... Nowaczykowi za niszczenie Elbląga...bezcenne!
  Niedziela, 09.09

  A kiedy ten lipny prezydent zniknie z naszego miasta?Info nie napisało jak w poniedziałek na ul.Saperów wycięto zdrowe lipy.Idzcie zobaczyć.Pewnie jakiemus urzędasowi sie drzewo przyda bo...sezon grzewczy za pasem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0959260463715