Piątek, 30.07.2021, Imieniny: Ludmila, Julita, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Radni zagłosują nad zmniejszeniem opłat za zajęcie drogi pod ogródek sezonowy (aktualizacja)

26.06.2012, 14:23:26 Rozmiar tekstu: A A A
Radni zagłosują nad zmniejszeniem opłat za zajęcie drogi pod ogródek sezonowy (aktualizacja)
fot. arch. redakcji

Jest szansa na mniejsze opłaty właścicieli lokali za prowadzenie ogródków sezonowych. Tuż przed rozpoczęciem sezonu turystycznego, może być to poważny krok w kierunku ożywienia elbląskiej Starówki.

Wprowadzenie nowych opłat za zajęcie drogi pod ogródek sezonowy wymaga zmiany uchwały Rady Miejskiej z grudnia 2011 r., regulującej stawki opłat za zajęcie pasa drogowego na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg publicznych w granicach administracyjnych miasta Elbląga.

Uchwała ta nie zmieniała obowiązujących jeszcze od 2005 roku opłat w zakresie ogródków sezonowych. Radni będą jednak głosowali nad zmniejszeniem opłat podczas jutrzejszego posiedzenia Rady Miejskiej, 26 czerwca - zanim na dobre rozpocznie się sezon turystyczny. Zmiana stawki ma wpłynąć przede wszystkim na ożywienie usług w obszarze Starego Miasta.

- Stawki opłat za zajęcie pasa drogowego pod ogródek sezonowy zostają wyrównane do średnich cen obowiązujących w miastach zbliżonych pod względem wielkości i specyfiki do miasta Elbląg – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Dla dróg wojewódzkich nowa stawka wynosiłaby 0,80 zł (dawniej 1,50 zł). Dla dróg powiatowych opłata zmniejszy się o 50 %, ze 1,00 zł do 0,50 zł, z kolei dla dróg gminnych o 40% ze stawki 0,50 zł do 0,30 zł.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizacja:

Na dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej radni przyjeli tę rezolucję jednogłośnie pozytywnie. Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 24 radnych. Rezolucja ta jest wynikem interpelacji radnych Marka Kucharczyka (PO) i Antoniego Czyżyka (PO), którzy kwestię zmniejszenia opłaty właścicieli lokali za prowadzenie ogródków sezonowych, podjęli na kwietniowej Sesji Rady Miejskiej.

- Jesteśmy wdzięczni za szybkie rozwiązanie tej sprawy, szczególnie teraz, tuż przed rozpoczęciem sezonu turystycznego. - mówił na dziejszej sesji radny Kucharczyk. - Może być to poważny krok w kierunku ożywienia elbląskiej Starówki - dodał.

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ himera
  Poniedziałek, 25.06

  Jaki sezon jacy turyści co wy za głupoty wypisujecie ?

 2. 2
  +1
  ~ zombi
  Poniedziałek, 25.06

  Zobaczymy czy przełoży się to na ceny, bo jak nie to co z niskich opłat będą mieli turyści. Miasto mniej turyści tak samo dla restauratorów na lepsze auto zostanie

 3. 3
  +2
  ~ Nowa Prawica
  Poniedziałek, 25.06

  strafa platnego parkowania doprowadzi do anihilacji wszelkiego biznesu na Starowce

 4. 4
  +4
  ~ fhjkl
  Poniedziałek, 25.06

  Jak przystało na prawdziwą starówkę, im więcej ogródków sezonowych tym lepiej. Przynajmniej widać że na starówce toczy się życie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.