Niedziela, 7.03.2021, Imieniny: Róza, Wiktor, Jordan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dziś Dzień Ojca. Wszystkim składamy najlepsze życzenia

23.06.2020, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Dziś Dzień Ojca. Wszystkim składamy najlepsze życzenia

„Co powie tata?” – pytała w znanej niegdyś wszystkim dzieciom piosence Natalia Kukulska. Lata mijają, ale tata nadal ma najlepszą odpowiedź na pytania „Dlaczego biedronka jest mała?”, i „Czy może być morze bez dna?”. 

 

Ojcowie przekazują dzieciom całą swoją wiedzę, kształtują ich pasje i upodobania. Chcą być wzorem dla swoich dzieci, które zastanawiają się tylko jak to jest, że tata zna odpowiedź na wszystko i niczego się nie boi. Ojcowie, tak jak potrafią najlepiej, uczą nas wytrwałości i upartości w dążeniu do celu. Bywają w tym surowi i nieustępliwi, ale nigdy nie przestają kochać. 

 

Wielu zapewne nosi w sobie wspomnienie z dzieciństwa, kiedy to pierwszy raz spadło się z roweru, albo przewróciło na nierównej drodze. Wtedy to najczęściej mama opatrywała ranę i ocierała łzę, tata był od tego, aby postawić na nogi, wsadzić na rower i powiedzieć – ruszaj dalej.  

 

- Tata kojarzy mi się z takim aniołem stróżem – mówi Natalia, która w tym roku kończy gimnazjum.  - Może to dziwne porównanie, ale przy tacie czuję się bezpiecznie. Może jest surowy, ale wiem, ze chce jak najlepiej i chciałabym podziękować mu za to wszystko. Za to, że codziennie budzi mnie do szkoły, że robi mi śniadanie, po prostu - za to, że jest. Chciałabym mu życzyć wszystkiego tego, o czym marzy i żeby nigdy nie przestało mu się nudzić bycie tatą, bo akurat to jest jedna z tych rzeczy, które wychodzą mu najlepiej – dodaje nasza rozmówczyni. 

 

- Kocham tatę za to, że kupuje mi zabawki – przyznaje z kolei 7-letnia Angelika. – Dzisiaj powiem mu, jak go kocham i narysuję laurkę. 

 

- To tata nauczył mnie jeździć na rowerze, łowić ryby czy grać w piłkę – dodaje z kolei Piotr, dziś 23 letni student. – Parę lat później, gdy zaczęły pojawiać się ważniejsze problemy, również służył mi pomocą. Dziś za to chciałbym mu dziękować. 

 

W Polsce Dzień ojca jest obchodzony 23 czerwca od 1965 roku. Święto ma swój rodowód w Stanach Zjednoczonych, gdzie po raz pierwszy obchodzono je 19 czerwca 1910 roku w Spokane. Mieszkanka tego miasteczka chciała oddać hołd i podziękować swojemu ojcu, który po śmierci żony sam wychowywał sześcioro dzieci. W 1924 roku święto zostało zaakceptowane przez ówczesnego prezydenta USA, 42 lata później ustalono tam stałą datę obchodów Dnia Ojca na trzecią niedzielę czerwca. 

 

Wszystkim Ojcom w dniu ich święta najlepsze życzenia składa redakcja info.elblag.pl 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Zennon.
  Wtorek, 23.06

  A dziękuję :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1791741847992