Wtorek, 29.09.2020, Imieniny: Michalina, Michal, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Trzymiesięczny chłopiec nie żyje. Co wydarzyło się w hotelowcu przy ul. Jaśminowej?

30.05.2012, 15:59:44 Rozmiar tekstu: A A A
Trzymiesięczny chłopiec nie żyje. Co wydarzyło się w hotelowcu przy ul. Jaśminowej?
fot. Aleksandra Szymańska

Dziś, 30 maja, około godziny 10:00, 23-letnia Justyna O. powiadomiła pogotowie o śmierci swojego trzymiesięcznego synka Ksawerego. Obecnie policja wyjaśnia, co było przyczyną śmierci dziecka.

Do tragedii doszło w mieszkaniu hotelowca przy ul. Jaśminowej. - Na miejscu pracowali policjanci, technicy kryminalistyki, był prokurator i biegły z zakresu medycyny lekarz. Wstępnie nie zauważył żadnych obrażeń zewnętrznych na ciele dziecka. Zewnętrznych podkreślam. Oczywiście będzie przeprowadzona sekcja zwłok - mówi Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. - Lekarz określił, że zgon mógł mieć miejsce 6-8 godzin wcześniej, czyli może około 4 nad ranem, ale to już sekcja dokładnie wyjaśni.

Matka dziecka jest pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. -Kluczowa będzie dla nas sekcja zwłok dziecka. Na pewno będziemy rozpytywać sąsiadów, sprawdzać, jaka tam była sytuacja rodzinna - dodaje Jakub Sawicki. - Wiemy, że kobieta mieszkała z dzieckiem, sporadycznie pojawiał się u niej konkubent, ojciec tego dziecka. Miała jeszcze jedno dziecko - 1,5 rocznego chłopca. On jest w tej chwili pod opieką swoich dziadków.

Rzecznik prasowy policji potwierdza, że do tego mieszkania niejednokrotnie przyjeżdżał patrol na interwencję. -  One głównie dotyczyły nieporozumień z konkubentem, czyli awantur domowych - wyjaśnia. - Dzielnicowy znał tę rodzinę. Bywał tam, ale jestem daleki od tego, żeby wyrokować całą sytuację i skazywać kogoś. To jest bardzo delikatna sprawa i oskarżyć kogoś o zabójstwo swojego dziecka, szczególnie w tle wydarzeń jakie miały miejsce z małą Magdą w Sosnowcu, to jest bardzo poważna sprawa. Także bądźmy bardzo ostrożni. Każde zgromadzone informacje będziemy szczegółowo analizować, w tym informacje od sąsiadów, rodziny, z MOPS-u.

Sekcja zwłok najprawdopodobniej odbędzie się jutro. Dopiero po jej zakończeniu i poznaniu przyczyn śmierci dziecka policja będzie mogła nadać sprawie konkretny bieg.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ Tragedia
  Środa, 30.05

  To nie matka,to kawał suki!!! Dzieci spały na podłodze,głodowały,a gdzie była Opieka Społeczna???Jakie kontrole tej rodziny były?Dzieci powinny być już dawno w Domu Dziecka.Tak często u nas bywa,że trzeba tragedii jednego dziecka,aby uratować to drugie 1,5 roczne.Chciałabym zobaczyć raporty w Opiece Społecznej,które mówią o warunkach jakie miały te dzieci.Usypiały z głodu i płaczu na podłodze,czy tego nie widzieli ???,ale teraz i tak znajdą wytłumaczenie.Tragedia.

 2. 2
  +1
  ~ Magda
  Środa, 30.05

  Policja nada sprawie konkretny bieg albo i nie nada, jeśli okaże się, że zgon niemowlęcia nastąpił z przyczyn naturalnych. Po co od razu zakładać, że policja będzie w tym przypadku miała coś do roboty.

 3. 3
  +2
  ~ pracownica
  Środa, 30.05

  Wierzę w to co napisała Pani poniżej. To tak jak sanepid w żłobku, słyszałyśmy, ale go nie widziałyśmy...

 4. 4
  +4
  ~ Jaa
  Środa, 30.05

  Dobrze, że drugiemu już nic nie grozi.

 5. 5
  +8
  ~ Jaa
  Środa, 30.05

  Z przyczyn naturalnych dziecko spać w wózku nie powinno tylko w łóżeczku. A ono takiego nie miało, bo mu matka w czasie jednej z awantur zniszczyła. Do tego leżało buzią na poduszce. Ciekawe jakim sposobem głodzony wcześniak miał się przekręcić sam na brzuch?! Zabiła, czy nie dopilnowała... tak czy tak powinna za to odpowiedzieć. I MOPS też. Kazali nie mieszać się sąsiadom. Sami też mieli wszystko gdzieś. W tym mieszkaniu nie ma warunków, żeby ktokolwiek mieszkał, a co dopiero kobieta i dwoje dzieci. Trzeba było tragedii, żeby ktoś się zainteresował.

 6. 6
  --3
  ~ dgfhgjhj
  Środa, 30.05

  Krzysiu Rutkowski do boju :D

 7. 7
  +9
  ~ człowiek
  Środa, 30.05

  Nikt nie poniesie odpowiedzialności, może matka, zależy co przyniesie sekcja zwłok... Nikt z Opieki Społecznej nie poniesie ŻADNEJ odpowiedzialności, OS podlega Pani Kluge, sprawa zostania zamieciona pod dywan, tak jak jedna z wielu...

 8. 8
  +2
  sali
  Środa, 30.05

  Żule i tyle .Jak widzę te baby z hotelowca to aż mi się ..........................

 9. 9
  --1
  ~ ooo
  Środa, 30.05

  to 3 czy 4 miesieczny raz pisza tak raz tak

 10. 10
  +4
  ~ jasminowa11
  Środa, 30.05

  Ksawery 20 maja skonczyl 3 miesiace . Nie wiem co tej justynie odbilo . wiadomo ze jest chora ale nikomu nie zagrazsla az do tej pory . gdzie byla pani z MOPSU jak rodzina , sasiedzi zglaszali ze jest znerwicowana ?? nikt tego nie wyjasni , a Ksawery teraz chciaz spoczywa w pokoju . [*] spij anioleczku

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.