Środa, 30.09.2020, Imieniny: Michalina, Michal, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Już jutro konferencja "III Elbląskie Biennale Lotnicze 100-lecia lotnictwa w Elblągu"

30.05.2012, 07:00:52 Rozmiar tekstu: A A A
Już jutro konferencja
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. Irek Rupniewski)

Aeroklub Elbląski wraz z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową zapraszają na konferencję "III Elbląskie Biennale Lotnicze 100-lecie lotnictwa w Elblągu". Konferencja rozpocznie się 31 maja 2012 roku o godz. 9.00 w budynku PWSZ w Elblągu przy ulicy Grunwaldzkiej 137.  Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objął Grzegorz Nowaczyk – Prezydent Miasta Elbląga oraz prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk – Rektor PWSZ w Elblągu.

Konferencja zapoczątkuje obchody 100-lecia lotnictwa w Elblągu. W czasie jej trwania zostanie zaprezentowana historia lotnictwa, odbędą się wykłady naukowe i prelekcje specjalistów z dziedziny awiacji.

Stulecie lotnictwa obchodzone jest na pamiątkę lądowania aeroplanu kierowanego przez niemieckiego pilota – Otto Stiefvatera. W 1912 roku pilot lądował tu awaryjnie lecąc z Berlina do Królewca.

- Jesteśmy pierwszym miastem w Polsce w obecnych jej granicach, które gościło awiatora. To wydarzenie do dzisiaj wspominają historycy – podkreśla dyrektor AE Maciej Leśniewski

Główne obchody jubileuszu odbędą się 14 lipca 2012 roku na terenie lotniska, podczas Międzynarodowego Zlotu Pasjonatów Lotnictwa. Szacuje się, że będzie to jedna z największych imprez plenerowych w Elblągu. Nasze miasto odwiedzi wiele jednostek latających m. in. śmigłowce Marynarki Wojennej i Straży Granicznej, odbędą się pokazy balonowe, przyjedzie wystawa Muzeum Lotnictwa w Krakowie a prawdziwą gratką będzie występ Zespołu Akrobacyjnego Sił Powietrznych RP„Biało- Czerwone Iskry”. O szczegółach lipcowych uroczystości Aeroklub Elbląski będzie informował na bieżąco.


Biuro Prasowe UM Elbląg
 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Basenji
  Środa, 30.05

  Szkoda, że nie będę mógł uczestniczyć. Niewielkie inwestycje mogłyby zrobić z naszego Eichwalde małe lotnisko turystyczne, miejsce na wyścigi samochodowe i crossowe plus szkołę jazdy w ekstremalnych warunkach. Ale czy miasto ma aż taką wyobraźnię?

 2. 2
  +3
  ~ gdzie szukać promocji ?
  Środa, 30.05

  Miasto ma problemy z promowaniem Elbląga a z drugiej strony pomija ważne elementy jego dziejów - zamiast w długofalowym programie tej promocji je wykorzystywać. Szczególnie ten rok - rok 2012 - obfituje w takie promocyjne fakty, które trzeba tylko dobrze wykorzystać: Po pierwsze - w tym roku Elbląg kończy 775 lat. Po drugie - w tym roku mamy 100 lat lotnictwa w Elblągu. Po trzecie - budynek Urzędu Miejskiego (dawne gimnazjum realne) - skończył w lutym tego roku 100 lat.

 3. 3
  0
  ~ w
  Środa, 30.05

  Pewnie Muzeum Lotnictwa z Krakowa ma młodzsze eksponaty niż te, które cały czas latają nad naszym miastem:-).

 4. 4
  +2
  ~ po Elbląsku
  Środa, 30.05

  Mija 100 lat lotniska w Elblągu i popatrzmy co zrobiono przez te lata by ten obiekt przynosił kasę.OBIECANKI ,obiecanki i NIC WIĘCEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. 5
  0
  ~ kiedywreszcie
  Środa, 30.05

  Prezydent Słonina obiecywał rozbudowę lotniska, ale nie zdążył

 6. 6
  0
  ~ LL
  Środa, 30.05

  a gdzie rozbudowa lotniska? Ten kto nie myśli o budowie małego portu lotniczego w dzisiejszych czasach musi być bardzo płytki. Lotnic

 7. 7
  0
  ~ Jarrow
  Środa, 30.05

  Akurat te iskry wylądują na trawiastym lotnisku.Pójdę popatrzę na te cuda na zielonej wyspie.

 8. 8
  0
  ~ anonim
  Czwartek, 31.05

  uuuuuu.... cos komentarzy ubylo, cos sie komus nie podobalo

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.