Sobota, 8.08.2020, Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Na Zatorzu rodzina górą!

29.05.2012, 12:25:39 Rozmiar tekstu: A A A
Na Zatorzu rodzina górą!
fot. KJ

Zatorska Majówka jest jednym z działań zorganizowanych w ramach XIV Obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. W piątek, 25 maja, Szkoła Podstawowa nr 14 zorganizowała kolejną imprezę mającą na celu integrację uczniów z mieszkańcami osiedla. - W tym roku szczególną uwagę chcemy poświęcić rodzicom i ich więzi z dziećmi, dlatego w tym roku świętujemy pod hasłem „Rodzina Górą!” – mówi Anna Daczkowska, współorganizatorka spotkania.

Tego dnia jedną z niecodziennych atrakcji był mecz piłki nożnej, podczas którego reprezentanci Policji zmierzyli się z zawodnikami  Straży Pożarnej. - W zeszłym roku wygrali strażacy - przypomina Anna Daczkowska. - W tym roku jest to rewanżowy mecz.

Każda drużyna liczyła siedmiu zawodników, którzy poza zaangażowaniem na boisku włączają się w codzienne życie szkoły. - Obie instytucje prężnie z nami współpracują. Muszę przyznać, że bardzo chętnie zgodzili się, aby ponownie wziąć udział w Zatorskiej Majówce – dodaje Anna Daczkowska. - To są instytucje, które wspierają nas w codziennej pracy, ale także, jak widać,  z przyjemnością spędzają z nami wolny czas.

Po zaciętej walce ostatecznie zwyciężyła drużyna Staży Pożarnej, która wygrała 4:2.

Drugi mecz odbył się pod hasłem "Rodzice kontra reszta świata". - Tą resztą świata będą uczniowie - śmieje się Anna Daczkowska. - Rodzice zmierzą się ze swoimi dziećmi, ale nie tylko. Ze strony rodziców wystąpią jedynie mężczyźni. Co prawda wśród nich miała być też kobieta, ale zachorowała jej pociecha, dlatego zrozumiałe jest, że nie mogła przyjść, by z nami się bawić. 

Choć dzieci dawały z siebie wszystko, to jednak zwyciężyło doświadczenie rodziców, którzy wynikiem 4:1 zakończyli to starcie.

Dla każdego coś dobrego


Organizatorzy zadbali, aby atrakcji nie brakowało. Gry sprawnościowe, zręcznościowe, sprawdzanie wiedzy z pierwszej pomocy i przedmiotów ścisłych, to tylko niektóre z wielu zabaw proponowanych uczniom i ich rodzicom. – Te zabawy tak są pomyślane, żeby rodzic również mógł w nich uczestniczyć. Bardzo ważne jest, by rodzic nie tylko wymagał, by dziecko się uczyło, ale również by chciał się z nim bawić.

W związku z tym, że sprzedawanie ciast wymaga pozwolenia, podczas Zatorskiej Majówki można było płacić jedynie Zatorzakami – pieniędzmi stworzonymi specjalnie na okoliczność imprez organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 14 - Pomyśleliśmy, że tymi Zatorzakami, które dzieci zdobędą w konkursach, będą mogły wymienić na upominek w postaci ciastka lub jakiegoś gadżetu.

Ciasta upiekli rodzice, którzy jak zapewniają organizatorzy, zawsze włączają się w tego typu inicjatywy.

- Oprócz Obchodów Dni Rodziny mamy bardzo wiele innych działań. Na przykład prelekcje nt. odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy – informuje Anna Daczkowska.- Dla nas rodzina to ważna cząstka tej szkoły i zależy nam na tym, by nie skupiać się jedynie na zwykłych zajęciach.


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Galeria / Zatorska Majówka ( zdjęć 31 )
Dodano: 2012-05-29 | fot. Kamila Jabłonowska
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ niezależna obiektywna zatorzanka
  Wtorek, 29.05

  Dziwna sprawa!? Jest Partnerstwo i stowarzyszenie, które do niego nie należy i : Sz.P, nr 14 sama robi majówkę, na drugi dzień gimnazjum z Lotniczej, a następnię WORD w sobotę, w niedziele natomiast hmmm jakiś sztuczny twór na siłę........po miesiącu przygotowań zorganizował .....wątpliwy sukces!

 2. 2
  +3
  ~ fanfatal
  Wtorek, 29.05

  Zamiast robić festyny i lansować się w mediach ,za lansujcie się stowarzyszenia ,partnerstwa rozwiązanie sprawy baraków ,to urąga wszelkim standardom ludzkiej egzystencji żeby kumulować ludzi w takich warunkach wstyd!!!!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.