Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co z promocją Elbląskiej Strefy Kibica?

25.04.2012, 07:01:24 Rozmiar tekstu: A A A
Co z promocją Elbląskiej Strefy Kibica?

Wielkimi krokami zbliża się największe w Polsce piłkarskie święto wszystkich kibiców. O stanie przygotowaniach do EURO 2012 na terenie Elbląga informował na wtorkowej sesji Rady Miejskiej, Rafał Gruchalski, dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej.

W związku z organizacją w Polsce Mistrzostw Europy 2012 miasto Elbląg ogłosiło trzy przetargi związane z utworzeniem Elbląskiej Strefy Kibica. Urząd Miejski szuka firm, które zadbają o promocję strefy, jej bezpieczeństwo oraz zadbają o zaplecze techniczne i telebim, na którym będą transmitowane mecze. - Strefa kibica zostanie utworzona na Placu Kazimierza Jagiellończyka i działać będzie od 8 czerwca do 1 lipca. - tłumaczył na wtorkowej sesji Rady Miejskiej Rafał Gruchalski. -  Od dłuższego czasu spotykamy się w ratuszu gdzie debatujemy nad organizacją całej strefy i jej promocją. Na tych spotkaniach rozmawiamy o różnych kwestiach, począwszy od zapewnienia bezpieczeństwa w strefie kibica skończywszy na zagospodarowaniu czasu w tej strefie, ponieważ Euro 2012 nie ogranicza się tylko do meczów piłkarskich. Musimy zadbać tu o wszystkich: najmłodszych, kobiety, a także o kibiców, którzy, mamy nadzieję, tłumnie przybędą na plac, aby bawić się i wspólnie świętować. – powiedział Rafał Gruchalski.

Euro to nie tylko mecze

Miasto na bieżąco współpracuje ze wszystkimi grupami, które dbają o bezpieczeństwo w Elblągu - policją, strażą miejską, strażą pożarną, które to także będą zabezpieczały piłkarskie święto. Jednak porządku w strefie kibica będzie pilnowała specjalnie do tego wynajęta agencja ochrony. Na sesji zostały także zaprezentowane poszczególne strefy kibica; m.in. mobilna, gastronomiczna, handlowa, sanitarna. Kibice, którzy odwiedzą strefę, będą mogli nie tylko oglądać mecze transmitowane na dużym, 30 metrowym telebimie. Czeka na nich jeszcze bogate zaplecze gastronomiczne, park rozrywki, koncerty, konkursy i zabawy dla najmłodszych jako dodatkowe atrakcje, jakie oferuje organizator. - Mamy już przygotowany program artystyczny zrealizowany przez wynajętą agencję artystyczną, który na dniach będzie upubliczniony - dodał Gruchalski.

Rafał Gruchalski przedstawił też w jaki sposób miasto ma zamiar promować Elbląską Strefę Kibica. Odpowiedzialna ma być za to firma, która przygotuje 20 i 30 sekundowe spoty reklamowe, które od 25 maja do 24 czerwca będą emitowane w Radiu Olsztyn i Radiu Gdańsk. - O strefie kibica w Elblągu będą informowały także billboardy przy drogach nr 7 i 22 na terenie województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. - powiedział Gruchalski. Reklamy będą emitowane także na telebimach w centrum Olsztyna.

Strefa będzie także reklamowana za pomocą dwóch serwisów internetowych, dwóch z Elbląga oraz 12 z miejscowości woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Natomiast w obwodzie kalinigradzkim planuje się rozmieścić plakaty, informatory w autobusach i w serwisie internetowym. - Na początku maja będzie gotowy cały program wraz z wizualizacją strefy – zapewniał Gruchalski.
 

Euro 2012 - zobacz wyniki, tabele i terminarz »

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 7

%42.9 %57.1


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ eb
  Środa, 25.04

  a kto przyjedzie do rozkopanego Elbląga - chyba tylko archeolodzy

 2. 2
  +6
  ~ Euro
  Środa, 25.04

  Ale podał szczegóły.....masakra- przygotowanie 1 klasa ( podstawówki) nic nie wiedzieliśmy i nic dalej nie wiemy,,,,,

 3. 3
  +6
  ~ frau
  Środa, 25.04

  Chłopie przejedż się po mieście o spójrz obiektywnym okiem do czego ty chcesz zaprosić kibiców....Elblaganie może i przyjdą....ale inni niestety nie i to jest szczera prawda - baranki z UM

 4. 4
  +3
  ~ dsfsd
  Środa, 25.04

  Anty Euro 100%

 5. 5
  +1
  ~ Cho
  Środa, 25.04

  Tragedia!!!! Po co w tym elblaskie portale internetowe i ekrany w autobusach? Elblazanie i tak przyjdą. Nie lepiej puścić reklamę na trojmiasto.pl?

 6. 6
  +4
  ~ JesusAlvaro
  Środa, 25.04

  Do meczu Polska-Grecja zostały 44 dni a ja w dalszym ciągu nie wiem co będzie miała Elbląska Strefa Kibica do zaoferowania. Na chwilę obecną alternatywa typu: krata piwa + duży telewizor jest atrakcyjniejsza:P Nie za późno żeście się w tym DKSie do tego zabrali?!

 7. 7
  +3
  ~ kibic
  Środa, 25.04

  STREFA KIBICA POWINNA BYĆ NA AGRIKOLA 8 CZYLI NA STADIONIE OLIMPII ELBLAG BO WTEDY KAZDY TURYSTA I NIEDZIELNY KIBIC ZOBACZY NASZ PIEKNY STADION !!!!!!!!!!!!!!!SUKCES MUROWANY POLSKAAAAAAAAAA GOLAAAAAAAA TAK GŁOSNO AZ MURY POPEKAJA I ZBUDUJA NAM PIEKNY NOWY STADION!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. 8
  +2
  ~ anonim
  Środa, 25.04

  W Elblagu nie powstanie straefa kibica a tylko publiczne miejsce transmisji telewizyjnych. Na strafe kibica nie stac organizatorów. Jak zwykle półśrodkami chcą coś zrobić.

 9. 9
  +2
  ~ robert
  Środa, 25.04

  "Reklamy będą emitowane także na telebimach w centrum Olsztyna." hahah juz to widze. Leiej oddajcie im tramwaje z E-ga bo ich nie maja!

 10. 10
  +3
  ~ obserwator z |Uefa
  Środa, 25.04

  a może urzędasy sami zakasają rekawki, a nie tylko przetarg na to przetarg na tamto ... za co biorą pensje, i to nie małe

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8221151828766