Wtorek, 18.02.2020, Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Gdy chcemy złożyć reklamację towaru i usługi

24.07.2008, 13:46:08 Rozmiar tekstu: A A A

Czasami zdarza się, że kupimy wadliwe bądź niewymiarowe drzwi, które w dodatku zostały źle zamontowane. W takiej sytuacji należy złożyć reklamację do sprzedawcy, u którego dokonaliśmy zakupu towaru oraz do przedsiębiorcy, który zamontował nam drzwi (często jest to ta sama osoba).

- Produkt reklamujemy na podstawie przepisów ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego, a wadliwie wykonaną usługę na podstawie przepisów kodeksu cywilnego – informuje Dawid Marchlewicz z elbląskiej Inspekcji Handlowej. - Ustawa konsumencka nakłada na sprzedawcę 14-dniowy obowiązek ustosunkowania się do złożonej reklamacji. Przepisy regulujące umowę o dzieło nakazują zamawiającemu wyznaczenie terminu do usunięcia wad.

Roszczenie reklamacyjne należy złożyć na piśmie, jeśli przedsiębiorca nie sporządzi protokołu reklamacyjnego wysyłamy mu samodzielnie sporządzone pismo. W przypadku towaru mamy na zgłoszenie roszczenia dwa miesiące od dnia wykrycia wady, w przypadku usługi - miesiąc. Jeśli wykonawca montażu nie usunie wad w określonym przez nas terminie powinien zwrócić koszt usługi bądź obniżyć jej cenę.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Arti
  Piątek, 25.07

  Może PIH by skontrolowała Carefour, bo oni ciągle wciskają ciemnotę (tam w informacji), że ich towary mają w większosci tylko rok gwarancji a jak im się mówi o ustawie "o szczególnych warunkach konsumenckich", to twierdzą że byli szkoleni że nic takiego nie ma. Więc kiedy im się mówi, że będą mieli problemy z PIH, to twierdzą że mają dobre kontakty z PIH i nigdy nie mieli z nimi problemu (dość dziwne skoro wciskają ludziom ciemnoty, nie chca przyjmować reklamacji nawet jeśli ktoś się powołuje na ustawe) - więc jak to jest Państwo z PIH? Czy Carefour ma z Wami na prawdę tak dobre stosunki? Może byście ich w końcu nauczyli porządku!

 2. 2
  0
  ~ czyt
  Czwartek, 26.01

  JEŻELI chodzi o mediację w PIH, to odradzam, mediator siedzi i słucha, nic nie wskuramy, szkoda czasu tym bardziej w Elblągu

 3. 3
  0
  ~ znajomek
  Piątek, 27.01

  ludzie grube pieniądze stracili na zakup towaru, a gdy chcieli reklamować i reklamację odrzucono, PIH był również bezradny, szkoda zdrowia, czasu, bo i tak nie pomogą

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.