Niedziela, 16.02.2020, Imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Mleko pod lupą inspektorów

19.02.2008, 09:29:45 Rozmiar tekstu: A A A
Mleko pod lupą inspektorów

Elbląska Inspekcja Handlowa przeprowadziła w 3 placówkach detalicznych i 1 hurtowni kontrolę jakości mleka i przetworów mlecznych. Inspektorzy zbadali m.in. 55 partii wyrobów mleczarskich sprawdzając ich terminy przydatności do spożycia oraz daty minimalnej trwałości. Kontrola nie wykazała żadnej nieprawidłowości w tym przypadku.

Do badań laboratoryjnych pobrano również próby z 18 partii mleka i przetworów, wśród których 7 partii zostało zakwestionowanych. Należały do nich:
- 3 partie sera dojrzewającego ze względu na niższą od deklarowanej zawartość tłuszczu w suchej masie oraz wady organoleptyczne takie jak miąższ lekko twardy, oczka pojedyncze orzeszynowate, nieczysty smak z lekką goryczką,
- 1 partię masła ze względu na wyższą od deklarowanej zawartość tłuszczu,
- 1 partię sera twarogowego ze względu na wady organoleptyczne (smak i zapach lekko nieczysty z lekką goryczką),
- 1 partię jogurtu ze względu na niższą od deklarowanej zawartość białka,
- 1 partię mleka ze względu na wyższą od deklarowanej zawartość tłuszczu.

Delegatura Inspekcji Handlowej w Elblągu stwierdziła, że warunki przechowywania produktów we wszystkich kontrolowanych placówkach były prawidłowe.

W związku z ujawnieniem mleka i wyrobów mleczarskich o niewłaściwej jakości, do ich producentów skierowano wystąpienia pokontrolne z wnioskami o wyeliminowanie stwierdzonych nieprawidłowości. Ponadto informacje o niewłaściwej jakości skontrolowanych wyrobów mleczarskich i mleka skierowano do właściwych terytorialnie Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Anna
  Środa, 20.02

  Ta informacja - o niczym nie informuje. Każdy przecież wie,że powołane do tego organy kontrolują jakość produktów i że część tych produktów budzi jakieś zastrzeżenia. Moim zdaniem,należałoby wskazać producentów którzy nie przestrzegają obowiązujących norm. Tylko wówczas kliet miałby szansę na to żeby nie kupić - np. gorzkiego serka...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.