Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii

Rafał Stępień (MKS Truso Elbląg): Ten sport wiele mnie nauczył, zmienił moje życie

11.02.2018, 08:00:43 Rozmiar tekstu: A A A
Rafał Stępień (MKS Truso Elbląg): Ten sport wiele mnie nauczył, zmienił moje życie
fot. Ryszard Biel, 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów, MKS Truso Elbląg- KS Azoty Puławy

W Elblągu odbędzie się 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej! Między 16 a 18 lutego w hali MOS będzie można zobaczyć na co stać m.in. MKS Truso Elbląg! Cennym zawodnikiem drużyny jest Rafał Stępień, który w rozmowie dla info.elblag.pl opowiedział jak piłka ręczna zmieniła Jego życie.


Rafał Stępień ma 18 lat. Piłkę ręczną trenuje od 7 lat i choć początki były ciężkie teraz nie wyobraża sobie życia bez sportu. - Kiedy chodziłem do Szkoły Podstawowej w Nowakowie nauczyciel namówił mnie, abym spóbował swoich sił w piłce ręcznej - wspomina Rafał. - Początki do łatwych nie należały. Chciałem z tego zrezygnować, ale trener przekonał mnie, że jeśli odpuszczę to zmarnuje swój talent. Dzięki temu, że powiedział kilka motywujących słów postanowiłem zostać i nie żałuję.
 

Jak podkreśla Rafał Stępień, piłka ręczna nie jest dla każdego. - Treningi wymagają dyscypliny, systematyczności, wysiłku. Trenując piłkę ręczną w młodzikach podchodziło się do tego jak do zabawy. Teraz jest zupełnie inne myślenie. Trenujemy codziennie po 1,5 godziny. W czasie ferii treningi mieliśmy dwa razy dziennie, by jak najlepiej przygotować się do Mistrzostw - opowiadał Rafał.


Dzięki piłkce ręcznej Rafał przyznaje, że ukształtował... charakter.

Ten sport wiele mnie nauczył. Można powiedzieć, że zmienił moje życie. Przede wzystkim jestem bardziej otwarty na ludzi. Jestem bardziej spokojny. Sport nauczył mnie radzić sobie ze stresującymi sytuacjami. Nauczył mnie logicznego myślenia. Nie można myśleć schematami, tylko kreatywnie. Nauczyłem się także wytrwałości i tego, że ciężka praca popłaca

- wymieniał.


Obecnie Rafał trenuje w MKS Truso Elbląg pod bacznym okiem Grzegorza Czapli. - Piłka ręczna to moja wielka pasja. Dla mnie dzień bez treningu, to dzień stracony. To sport, który kocham - zaznaczył Rafał.

 

Nie bez znaczenia dla młodego sportowca jest trafienie na odpowiedniego trenera.

Trenera mamy do pozazdroszczenia. Kiedy trzeba jest stanowczy, ale potrafi też pochwalić. Wie, jak nas zmotywować, kiedy zachować dystans, a kiedy się uśmiechnać. Każdemu zawodnikowi życze takiego trenera jak Grzegorz Czapla

- mówił Rafał.

 

W tym roku po raz ostatni (w takim składzie) MKS Truso Elblag bierze udział w Mistrzostwach Polski Juniorów. - Przed nami wyzwanie. Każdy z nas będzie musiał poszukać nowego, seniorskiego klubu. Te Mistrzostwa są dla nas okazją, żeby się pokazać - mówił Rafał. - Na pewno na każdym meczu będziemy dawać z siebie wszystko i na pewno nikt nie pożałuje jeśli przyjdzie na nasz mecz.


Najbliższe mecze odbędą się w hali MOS:
16.02 (Piątek)

godz. 16:00, MSPR Siódemka-Miedź Legnica - KSSPR Końskie
godz. 18:00 MKS Truso Elbląg - KPR Gryfino

17.02 (Sobota)
godz. 16.00 MSPR Siódemka-Miedź Legnica - KPR Gryfino
godz. 18.00 MKS Truso Elbląg - KSSPR Końskie

18.02 (Niedziela)
godz. 10.00 KPR Gryfino - KSSPR Końskie
godz. 12.00 MKS Truso Elbląg - MSPR Siódemka-Miedź Legnica


Dwa lata temu MKS Truso Elbląg zdobyło Wicemistrzostwo Polski, a Rafał Stępień - tytuł najbardziej wartościowego zawodnika. - Nagrody, które dostaje są motywacją do dalszej pracy. Wiem, że warto ciężko pracować. A wyróżnienia otrzymuję dzięki chłopakom z drużyny, którą mamy wspaniałą - podkreślił Rafał.


Przed Rafałem wiele wyzwań. - Najważniejsze to zdać maturę. Po niej będę myśleć, co dalej. Nie wiadomo, jakie propozycję dostanę.  Co prawda  wstępnie myślałem o studniowaniu w Gdańsku fizjoterapii, ale to zależy od tego, do jakiego klubu trafię, do jakieś części Polski. Jestem otwarty. Czas pokaże - dodał Rafał.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / MKS Truso Elbląg- KS Azoty Puławy ( zdjęć 88 )
Dodano: 2018-02-03 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Elblążanin
  Niedziela, 11.02

  Chłopie, jestes tak otumaniony przez swojego trenera, ze nawet nie zajaknales sie, ze mógłbyś reprezentować swoje miasto i w nim dalej grac w seniorskiej drużynie. Trzeba to jasno powiedzieć, Truso Elblag na czele z panem Czapla nie wykazują, żadnej woli współpracy, a od Meble Wojcik chcieliby tylko pieniądze. Niemniej zawodnikow z juniorów na treningach seniorów nie widac.

 2. 2
  0
  ~ Odpowiedz na dziwnego Elblążanina
  Niedziela, 11.02

  Powiem ,krótko Meble Wójcik wykazuje zerowy poziom gry w super lidze. Chłopaki z Truso tylko by sie tam zmarnowali. dziękuje pozdrawiam

 3. 3
  0
  ~ Odpowiedz na dziwnego Elblążanina
  Niedziela, 11.02

  Powiem ,krótko Meble Wójcik wykazuje zerowy poziom gry w super lidze. Chłopaki z Truso tylko by sie tam zmarnowali. dziękuje pozdrawiam

 4. 4
  0
  ~ Obserwator
  Niedziela, 11.02

  Drogi Panie Elblążaninie, bardzo zabawny komentarz jeśli mówi Pan serio. Gdyby chłopak miał wybrać Kielce lub Płock, które się nim interesują, którym zależy i osiągają sukcesy w Superlidze, a Elbląg, który się wypina na Juniorów, gdzie nie rozwinąłby talentu, to chyba wybór byłby prosty. Bez względu na lokalny patriotyzm i miłość do miasta, gdzie się wychował, logicznym i racjonalnym wyborem jest to, co jest przyszłościowe. To jak z biznesem. Nikt nie wkłada pieniędzy w inwestycję, która się nie zwróci z nawiązką. Proszę więc się zastanowić nad tym, co Pan pisze.

 5. 5
  0
  ~ Elblag
  Niedziela, 11.02

  robione jest wszystko, zeby Ci juniorzy nie zostali w Elblągu. Żaden z nich nie bedzie miał propozycji z Kielc czy Płocka. Proponuje troche lodu na głowie i wykorzystanie szansy na gre dla własnego miasta.

 6. 6
  0
  ~ Obswrwator
  Niedziela, 11.02

  Panie Elblążanirnie, skoro wiesz lepiej od chłopaka skąd on ma propozycje, to spoko. Jeśli nie wiesz, próżne Twe dywagacje w tym temacie. Tylko się Pan ośmiesza.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5338938236237