Wtorek, 16.08.2022, Imieniny: Nora, Joachim, Roch
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZDROWIE I URODA

Jak długo trzeba czekać na wizytę u okulisty w Elblągu? Sprawdzamy

04.05.2022, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak długo trzeba czekać na wizytę u okulisty w Elblągu? Sprawdzamy

Kolejki do okulisty w Elblągu potrafią być naprawdę długie. Ile aktualnie trzeba czekać na wizytę u tego specjalisty? Sprawdzamy. 

 

 

Kilka dni temu próbowałam zarejestrować się do okulisty. Zadzwoniłam do dwóch poradni. W jednej usłyszałam termin pod koniec tego roku, w drugiej w tym roku już w ogóle nie było terminów. Zastanawiam się, czy wszędzie w Elblągu sytuacja tak wygląda. Czy jest jakaś szansa, żeby w jakimś rozsądnym terminie dostać się do okulisty na NFZ

 

- pyta pani Milena, czytelniczka info.elblag.pl. 

 

Długie kolejki do specjalistów to codzienność, z którą zmaga się wielu pacjentów. W ostatnich latach sytuacja się trochę polepszyła, ale na wizytę do endokrynologa czy alergologa elblążanie nadal muszą się naczekać. Jak długo trzeba czekać na konsultację z okulistą?

 

W Elblągu funkcjonuje kilka poradni okulistycznych dla dorosłych. W większości rzeczywiście, jeśli chcielibyśmy się teraz zarejestrować, usłyszymy terminy przyszłoroczne. Są jednak i takie, w których na wizytę poczekamy kilka miesięcy.

 

Najszybciej, jak podaje informator NFZ, zarejestrujemy się do poradni okulistycznej przy al. Tysiąclecia. Pierwszy wolny termin (według stanu z 28 kwietnia) wypada tam 29 września. Jeszcze w tym roku, w grudniu, powinien nas również przyjąć okulista z poradni funkcjonującej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Królewieckiej. 

 

Pacjenci w pozostałych rejestrowani są już na przyszły rok.  Najdłużej, jak informuje NFZ, poczekamy na konsultację z okulistą w poradni działającej w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II przy ul. Komeńskiego. Tutaj pierwszy wolny termin wypada w maju 2023 roku. 

 

O oczy dbaj w każdym wieku. Regularnie raz w roku odwiedzaj okulistę. Dzięki temu nie tylko dowiesz się, jak widzisz i czy Twoje oczy są zdrowe. Zwiększysz także szanse na wczesne wykrycie chorób oczu i innych chorób, których objawy widać na dnie oka. Takimi chorobami są np. cukrzyca, choroby naczyniowe, choroby tarczycy. Wczesne wykrycie chorób pozwala na zatrzymanie procesów chorobowych na wczesnym etapie, a niekiedy nawet na ich cofnięcie

 

- zachęca Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia na stronie pacjent gov.pl.  

 

Elblążanom, jeśli nie chcą płacić za wizyty prywatne, niełatwo będzie zastosować tę poradę w praktyce.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ kuk
  Środa, 04.05

  A miało być szybciej, lepiej i co? Oczy nie mają czasu ...

 2. 2
  +3
  ~ Adrian.
  Środa, 04.05

  Dlatego proponuję zlikwidować składki zdrowotne na NFZ, i niech każdy leczy się prywatnie. Skończy się czekanie do specjalistów. Człowiek uczciwie pracuje ma pobierane kilkaset złotych na NFZ, a i tak czeka na wizytę kilka miesięcy. Chory Kraj.

 3. 3
  0
  ~ krka
  Piątek, 06.05

  ul.Tysiąclecia, od kiedy taki krótki termin, mam lat 74 a czekam 2 lata termin na połowę lipca, pytałam co m-c czy ktoś nie wypadł z kolejki, mówią że trzeba czekać na swój termin, kto tu podaje nieprawdziwe informacje, może po znajomości szybko, a mnie też z emerytury pobierają składkę na "zdrowie" i to nie małą

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1003410816193