Wtorek, 16.08.2022, Imieniny: Nora, Joachim, Roch
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZDROWIE I URODA

Bezpłatna cytologia w Elblągu – Panie w wieku 50-69 lat

19.10.2017, 14:22:28 Rozmiar tekstu: A A A

21 października, o godz. 10.00, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu odbędzie się Biała Sobota (dzień otwarty), w ramach której panie będą mogły wykonać bezpłatną cytologię oraz mammografię.

“Jestem kobietą, chcę być zdrowa”, to hasło przewodnie realizowanego przez Fundację IBIES projektu
“Wdrażanie działań edukacyjnych i informacyjnych zwiększających zgłaszalność na badania profilaktyczne raka szyjki macicy-subregion elbląski". W ramach projektu mieszkanki subregionu elbląskiego dowiedzą się czegoś więcej na temat choroby, badań oraz metod leczenia. Będą mogły także zrobić sobie cytologię — podstawowe badanie diagnostyczne.

Z bezpłatnych badań mogą skorzystać aktywne zawodowo panie, w wieku 29-59 lat, które w ostatnich trzech latach nie miały robionej cytologii. Badania odbędą się w ramach Białej Soboty, w trakcie. Edukatorką na spotkaniu będzie pani Małgorzata Bilińska, położna z Poradni Konsultacyjnej Położniczo-Ginekologicznej WSZ w Elblągu.

Subregion elbląski obejmuje siedem powiatów: elbląski, elbląski grodzki, nowomiejski, braniewski, działdowski, iławski, ostródzki. Projekt realizowany będzie najbliższe 32 miesiące, a jego celem jest edukacja i poprzez nią zwiększenie zgłaszalności na badania.

Program profilaktyki raka piersi w ramach funduszy NFZ.

W ramach programu profilaktyki raka piersi wykonuje się badanie mammograficzne, które uważane jest za bardzo dobrą metodę umożliwiającą rozpoznanie zmian patologicznych w obrębie piersi.

Badania adresowane są do kobiet w wieku 50-69 lat, które nie wykonały badania w ciągu ostatnich 2 lat oraz kobiet, które w roku 2015 otrzymały wskazanie do wykonania badania po upływie 12 miesięcy. Na badanie w ramach programu nie jest potrzebne skierowanie.

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Dlatego chcielibyśmy zwrócić uwagę dorosłych Polek na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom.
Rak piersi to najczęściej występujący wśród kobiet nowotwór złośliwy. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Chorobie nie można zapobiec, ale można ją wcześnie wykryć wykonując mammografię. Najważniejszym czynnikiem w istotny sposób wpływającym na wyniki leczenia jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju.

Jeśli chcesz być zdrowa lub sprawdzić czy jesteś zdrowa – przyjdź 21 października do WSZ w Elblągu.

Cytologia i mammografia nie bolą i w tym przypadku są bezpłatne !

Zapraszamy 21 października, godz.10, Wojewódzki Szpital Zespolony, ul. Królewiecka 146, Elbląg.
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Ania
  Czwartek, 19.10

  Witam.. Mój ojciec ma raka trzustki, wykryty w lutym tego roku. Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa "chodzi na imprezy chemiczne" czyli na cykle chemii i Tato wyszukał w necie Sklep internetowy Konopna Farmacja Poznań i kupił tam ekstrakt konopny CBD + CBDA 6 % , napisze stronę choć co nie który będą odbierać to za reklamę www.konopiafarmacja.pl , ale warto kupić takie rzeczy z sprawdzonych źródeł Świeże wyniki rezonansu - choroba cofnęła się o 40%. Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej fazie, więc lekarze nie dawali żadnych szans a teraz przychodzą i robią "rybkę".... Cóź nauka i medycyna jest potrzebna, ale nie można jej zawierzać w 100% tylko szukać innych rozwiązań oczywiście w granicach rozsądku. Lekarze mówią, że to cud.... hmm

 2. 2
  0
  ~ Aga
  Niedziela, 19.11

  badania są bardzo ważne również te w domu. takie samobadanie jest proste i szybkie. pomocna może się okazać rękawiczka zwiększająca czułość palców np femiglove

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7463240623474