Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

POLA NADZIEI 2024

13.04.2024, 11:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
POLA NADZIEI 2024
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Kilka słów o historii akcji: Akcję POLA NADZIEI organizujemy – Hospicjum Elbląskie - od 2004 roku. To wspaniały program zainicjowany przed laty przez Fundację MCCC z Edynburga. Akcja polega na tym, że jesienią sadzone są żonkile, kwiaty będące symbolem nadziei. Wiosną, kiedy kwiaty kwitną, odbywają się kwesty, których celem jest pozyskanie funduszy na potrzeby hospicjum oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie – uwrażliwienie głównie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy. Wtedy to wolontariusze kwestują z żonkilową puszką, dając - w zamian za datek - kwiat żonkila.

 

 

 

POLA NADZIEI 2024

 

Już w ten nadchodzący weekend, kilkuset wolontariuszy włączy się w akcję POLA NADZIEI na rzecz Hospicjum Elbląskiego. Ich pomoc jest niezwykle cenna, a kwiatek żonkila, który ofiarują w zamian za wsparcie, stanowi symbol nadziei dla naszych ciężko chorych pacjentów. Dzięki zaangażowaniu setek wolontariuszy, akcja Pola Nadziei ma możliwość przypominania o osobach chorych i cierpiących oraz zbierania funduszy na wsparcie opieki hospicyjnej. W tym roku wolontariusze będą działać na ulicach, w szkołach, przedszkolach oraz sklepach na terenie miasta.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym grafikiem akcji:

 

W sobotę wolontariusze będą obecni m.in. w CH OGRODY, gdzie czekać będzie stoisko żonkilowe, gdzie panie Bibliotekarki organizują warsztaty tworzenia papierowych żonkili. Wolontariusze też bedą w marketach takich jak Leclerc i Kaufland oraz na ulicach miasta.

 

W niedzielę 14 kwietnia wolontariuszy będzie można spotkać pod kościołami Diecezji Elbląskiej - w Elblągu, Pasłęku, Zielonce Pasłęckiej, Drulitach, Młynarach, Jarnołtowie, Gronowie Elbląskim, Zwierznie i Jeziorze.

 

Jeśli nie będziecie mieli Państwo okazji spotkać wolontariusza osobiście, serdecznie zachęcamy do wsparcia akcji poprzez wpłatę na Hospicjum Elbląskie za pomocą platformy elektronicznej zrzutka.pl

 

Oczywiście to nie koniec akcji, gdyż 19 maja wraz ze Stowarzyszeniem  Elaktywni i MOSIR Elbląg organizujemy V Bieg i Marsz Nadziei wraz z Rodzinnym Piknikiem w Bażantarni. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na www.ehospicjum.pl. Warto dodać, że jeśli chcecie Państwo wziąć udział w charytatywnym biegu i marszu, zachęcamy do zapisów,  póki są miejsca: ELEKTRONICZNEZAPISY

 

Dla nas ta akcja jest wyjątkowa. Dlaczego? Przede wszystkim angażuje kilka pokoleń! To właśnie dzięki tysiącom wolontariuszy hospicja przypominają o osobach chorych i cierpiących oraz pozyskują fundusze na dofinansowanie opieki hospicyjnej. I wierzymy mocno, że razem zmieniamy świat na lepsze!

 

 

Akcja POLA NADZIEI 2024 uzyskała patronat honorowy Prezydenta Miasta Elbląg oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Elbląg.

 

 

 

Hospicjum Elbląskie

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.372535943985