Piątek, 23.02.2024, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Róbmy wielkie rzeczy małymi krokami

02.02.2024, 11:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Róbmy wielkie rzeczy małymi krokami

Elbląskie Centrum Usług Społecznych poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych. W związku z tym ruszamy z naborem osób chętnych do szkolenia PRIDE – rodzinna piecza zastępcza, które chcemy rozpocząć w marcu br. w tutejszym Centrum.

 


Kandydaci oprócz ogromnego ciepłego serca muszą spełniać pewne wymagania ustawowe tj. dają rękojmię należytego sprawowania pieczy zastępcze nie są i nie były pozbawione władzy rodzicielskiej, oraz władza rodzicielska nie jest im ograniczona ani zawieszona wypełniają obowiązek alimentacyjny — w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do nich wynika z tytułu egzekucyjnego nie są ograniczone w zdolności do czynności prawnych są zdolne do sprawowania właściwej opieki nad dzieckiem, co zostało potwierdzone zaświadczeniem o stanie zdrowia, wystawionym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zapewnią odpowiednie warunki bytowe i mieszkaniowe umożliwiające dziecku zaspokajanie jego indywidualnych potrzeb, w tym: rozwoju emocjonalnego, fizycznego i społecznego, właściwej edukacji i rozwoju zainteresowań, wypoczynku i organizacji czasu wolnego posiadają opinię od psychologa oceniającą predyspozycję i motywację do sprawowania pieczy zastępczej, pełnienie funkcji rodziny zastępczej niezawodowej lub zawodowej oraz prowadzenie rodzinnego domu dziecka może być powierzone osobom, które nie były skazane prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe w przypadku rodziny zastępczej niezawodowej co najmniej jedna osoba tworząca rodzinę musi posiadać stałe źródło dochodów.

 


Jeśli jesteście Państwo zainteresowani to serdecznie zapraszamy osobiście do ECUS ul. Winna 9 lub kontakt pod numerem telefony 55 6256122


Może jest mały człowiek, który czeka właśnie na ciebie i twój dom…

 

Elbląskie Centrum Usług Społecznych

 

 

Artykuł sponsorowany

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.084430932998657