Wtorek, 5.03.2024, Imieniny: Adrian, Fryderyk, Oliwia
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Szacholandia i odkrywanie sekretów Starego Miasta

26.09.2023, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Szacholandia i odkrywanie sekretów Starego Miasta
REKLAMA

Warto zarezerwować sobie czas i w najbliższy weekend odwiedzić Stare Miasto. W sobotę (30.09) przez trzy godziny będzie można tu poznawać tajniki królewskiej gry, czyli szachów. Z kolei w niedzielę (1.10) każdy chętny będzie mógł odkryć sekrety elbląskiej starówki, biorąc udział w grze terenowej.

 

 

Przed nami kolejny weekend z ciekawymi propozycjami dla mieszkańców na elbląskiej starówce.

 

 

W sobotę Szacholandia

 

W sobotę (30.09) zapraszamy na ul. Stary Rynek (koło Ratusza Staromiejskiego), gdzie o godz. 12:00 rozpocznie się Szacholandia. To będzie doskonała okazja dla każdego chętnego do poznania tajników tej królewskiej gry, a także sprawdzenia swoich umiejętności szachowych pod okiem fachowców.

 

Szachy to jedna z najstarszych gier, która pomimo upływu czasu, cieszy się niesłabnącą popularnością.

 

- W programie wydarzenia: symultana szachowa z najlepszym elbląskim juniorem Szymonem Trochimczukiem, kloc rodzinny, czyli gra w parach, a także blitz – szachy błyskawiczne. Dodatkowo przewidziane są zabawy szachowe: szachy biegane, bilard szachowy, a także rysunki kredą. Do tego gry towarzyskie: szachy japońskie, szachy plenerowe, szachy na trzy osoby, szachy na cztery osoby oraz szachy Harr’ego Pottera – informuje Uczniowski Klub Sportowy Skoczek Elbląg, który organizuje wydarzenie razem z Miastem Elbląg.

 

Dla najmłodszych uczestników organizatorzy przygotowali gadżety szachowe oraz słodycze. Wydarzenie potrwa do godz. 15. W przypadku niekorzystnej aury Szacholandia odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim.

 

 

W niedzielę gra terenowa

 

W niedzielę (1.10) razem z Elbląskim Klubem Orienteeringu Gryf zapraszamy do udziału w grze terenowej „Poznaj sekrety elbląskiej starówki”. Biuro zawodów będzie się znajdowało na ul. Stary Rynek w pobliżu Ratusza Staromiejskiego. Początek o godz. 14:30. Zabawa potrwa trzy godziny.

 

- Zadaniem uczestników gry będzie odnalezienie punktów w dowolnej kolejności na podstawie ich opisów. Na dzieci na mecie będą czekały medale oraz słodycze. Do gry będzie można się zapisać między godz. 14:30 a 17:00 – informują organizatorzy.

 

Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych. To może być wspaniała propozycja na ciekawy spacer po elbląskiej starówce dla całych rodzin. Udział w zawodach jest bezpłatny.

 

 

 

 

 

Urząd Miejski w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.80309391021729