Wtorek, 27.02.2024, Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Piknik z Kopernikiem na elblbląskim lotnisku. „To wyjątkowa postać, wielu talentów”

19.08.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Piknik z Kopernikiem na elblbląskim lotnisku. „To wyjątkowa postać, wielu talentów”
Fot. Agnieszka Klatt

Dziś, w sobotę 19 sierpni, na elbląskim lotnisku od godz. 12.00 trwał Piknik z Kopernikiem zorganizowany przez Dziennik Elbląski. - Cieszę się, że w Elblągu są organizowane tego typu wydarzenia dla całych rodzin, które mogą wspólnie spędzić czas. Właśnie takich imprez brakuje – mówił Andrzej Śliwka, Wiceminister Aktywów Państwowych.Występy, quizy, lekcje salsy to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Dziennik Elbląski. Jednak motywem przewodnim był Mikołaj Kopernik. - Osoba, która nas tu sprowadza to Mikołaj Kopernik – postać związana z województwem warmińsko-mazurskim – mówił Andrzej Śliwka.
 

 

 

Mikołaj Kopernik to wyjątkowa postać, wielu talentów, która także bywała w Elblągu. To osoba, która była geniuszem. Był astronomem, lekarzem medycyny, strategiem wojskowym, prawnikiem

 

 

– podkreślił Andrzej Śliwka.


Wiceminister zaznaczył, że tego inicjatywy są potrzebne. - W takiej dobrej atmosferze jak dziś, w ramach budowania wspólnoty takie imprezy są bardzo ważne – dodał.


Podczas Pikniku stoiska prezentowały służby mundurowe. - Widzę Braniewską Brygadę Kawalerii Pancernej, 16. Żuławski Pułk Logistyczny. To są osoby, które dbają o to, żebyśmy my tutaj, w województwie warmińsko-mazurskim, czuli się bezpiecznie – dodał Andrzej Śliwka.


W wydarzeniu udział wziął m.in. Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu Łukasz Kochan. - Mikołaj Kopernik to postać, która zapisała się na stałe w kartach historii w naszym regionie – mówił Łukasz Kochan. - Jako osoba odpowiadająca od wielu lat za bezpieczeństwo w Elblągu chciałbym państwu życzyć przede wszystkim bezpiecznego pikniku, ale także dobrej zabawy i pogody ducha.

 

 

Wierzę, że takie inicjatywy jak ta przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa, które wzrasta w społeczeństwie. Wszyscy powinniśmy dokładać wszelkich starań do tego, aby te poczucie bezpieczeństwa było jak największe

 

 

– dodał Łukasz Kochan.


Festyn potrwa do godz. 17.00.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Festyn Dziennika Elbląskiego ( zdjęć 40 )
Dodano: 2023-08-19 | Fot. Agnieszka Klatt
0

Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Nie chodzę
  Sobota, 19.08

  Boję się chodzić na jakiekolwiek pikniki bo wszędzie będę atakować z podpisami a tej obleśnej nienawistnej polityki mam serdecznie dość! Z każdej strony te same zagrywki

 2. 2
  +2
  ~ Cisza
  Sobota, 19.08

  Nic nie slyszalem o tym wydarzeniu :(

 3. 3
  +1
  ~ Grzybowy, a nie grobowy
  Sobota, 19.08

  Im ciszej o takich wydarzeniach tym lepiej. Teraz to zamiast na takie imprezy należy iść do lasu na grzyby. Bo jak Unia zabroni zbierania grzybów w lasach to trzeba zrobić zapasy, bo jakoś trzeba będzie przeżyć ten zakaz. Aha taka uwaga, gdybym nie przeczytał swoich wypocin przed opublikowaniem to zamiast grzybów byłoby słowo grobów. Przypadek ?

 4. 4
  0
  ~ Wieś
  Sobota, 19.08

  A dlaczego nie piknik lotniczy w Elblągu tylko na mazurach non stop.

 5. 5
  +3
  ~ jeee
  Sobota, 19.08

  Ale badziew.

 6. 6
  +4
  ~ Pablo
  Sobota, 19.08

  Ale ten sliwa się wszędzie pcha

 7. 7
  0
  ~ piknik rodzinny
  Niedziela, 20.08

  Kolorowo, wesoło, radośnie, bardzo fajnie.

 8. 8
  +12
  ~ Uczestnik pikniku
  Poniedziałek, 21.08

  Prawda jest taka, że od początku widziałem na imprezie Ministra Śliwkę i był tam dobre 3 godziny. Nawet przez moment nie zbierał podpisów. Wystąpił na scenie, podchodził do ludzi i z nimi rozmawiał, był po prostu z Elblążanami. A Senator Wcisła... Wpadł na 30 minut z bandą swoich asystentów, podbiegali do wszystkich upominając się o podpisy na listach, ze stoiska Szpitala Wojewódzkiego zrobili sobie przyczółek, do którego aż nieprzyjemnie było w tamtym momencie podejść. I co potem? Jeden dał relację, że była fajna impreza, a długi, że tak wielu ludzi im się podpisało, co oczywiście było nieprawdą... Wcisła to straszny hipokryta i szkoda tych młodych ludzi, którzy robią z nim i dla niego tak czarną robotę.

 9. 9
  0
  ~ Aleks
  Poniedziałek, 21.08

  Panie Ministrze, to było bardzo fajne kiedy podchodził Pan do wielu stoisk, kurcze widać, że polityk po prostu lubi ludzi, lubi pogadać, popytać i spędzić fajny czas :) więcej takich imprez!

 10. 10
  +1
  ~ mirek
  Poniedziałek, 21.08

  Dokładnie Panie Andrzeju i tutaj muszę się zgodzić...takie imprezy są potrzebne dla budowania wspólnoty i społecznych więzi. Akurat minałem Pana przy strefie gastronomicznej i muszę przyznać, że to świetne jak tak wysoki polityk potrafi i chce rozmawiać z ludźmi bez pokazywania kim to on nie jest.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2247550487518