Niedziela, 29.01.2023, Imieniny: Franciszek, Zdzislaw, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Święty Mikołaj w sobotę będzie w Elblągu! Wiemy gdzie

09.12.2022, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Święty Mikołaj w sobotę będzie w Elblągu! Wiemy gdzie
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. pixabay.com)

Są takie specjalne dni w miesiącu grudniu podczas których każdy z męskich członków naszego społeczeństwa posiadający brodę czuje się niepewnie. Czuje się tak jakby cały świat – w tym szczególnie małe i nieletnie dzieci – spadły mu na głowę i z całą mocą, przez cały czas udowadniały że jest kimś zupełnie innym niż jest w rzeczywistości. Każdy z męskich członków naszego społeczeństwa, którego broda w rzeczy samej jest zwłaszcza: puszysta, siwa i długa nie może się obejść bez tej szczególnej konfrontacji z postacią Świętego Mikołaja którego wizerunek jest najpopularniejszy właśnie w grudniu.Tak się złożyło niestety iż w miesiącu grudniu osobą czującą się nad wyraz niepewnie wśród obywateli naszego miasta i przejezdnych jestem ja – Piotr Imiołczyk.

Wynika to zapewne z tego prostego faktu, iż posiadam wyjątkowo bujną i wyjątkowo siwą brodę, rozpoznawalną w Elblągu co mogę stwierdzić jako jej posiadacz. Co prawda broda, szczególnie w takim kształcie była i jest nadal potrzebna mi w scenach do filmu pt: „Ucieczka z Syberii 1867”, ale niech tam, nie mogę iść pod prąd i akceptuje moją grudniową rolę Świętego Mikołaja.

Oficjalnie, jako Święty Mikołaj, odwiedziłem dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola, redakcje mediów elbląskich, zaprzyjaźnione sklepy na Starym Mieście, myślę więc że jest teraz czas, najwyższy czas by przywitać się ze wszystkimi elblążanami. Szczególnie z tymi, którzy już niedługo będą wyczekiwali na pojawienie się pierwszej gwiazdki.

Zapraszam wszystkich, którzy chcą spotkać się z Świętym Mikołajem, którzy chcą by ich dzieci opowiedziały i pozwoliły zapisać nazwy tych wszystkich prezentów jakie sobie wymarzyły od Świętego Mikołaja na spotkanie, które odbędzie się na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno – Historycznego w sobotę, 10 grudnia, w godzinach między 14.00 a 16.00.
 

 

   Piotr Imiołczyk

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2772948741913