Wtorek, 6.12.2022, Imieniny: Mikolaj, Emilian, Leontyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Dlaczego warto chronić jeże? Co im zagraża i jak im skutecznie pomóc?

10.11.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dlaczego warto chronić jeże? Co im zagraża i jak im skutecznie pomóc?
Fot. SP 23

Dlaczego warto chronić jeże? Co im zagraża i jak im skutecznie pomóc? Na te i wiele innych pytań odpowiadali uczestnicy I Sejmiku Przyrodniczego „Ratujemy życie”, jaki odbył się 8 listopada w Szkole Podstawowej nr 23 w Elblągu. Partnerami wydarzenia byli Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej oraz Centrum Radioterapii i Usprawniania NU-MED.

 

10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. To świetna okazja do dyskusji nad ochroną tego zagrożonego gatunku. 19 uczniów z 9 elbląskich szkół podstawowych poznało ciekawostki związane z jeżami oraz zagrożenia płynące ze strony człowieka. W ramach wydarzenia uczniowie wzięli udział w potyczkach przyrodniczych i stworzyli „dekalog pomocy jeżykom”.  


Ponadto młodzi przyrodnicy opracowali szereg haseł zachęcających do większej uwagi nad ochroną jeży, ale i dostrzeżenia ich pożyteczności m.in. „Jeż pogromca szkodników”, „Zostaw liście tam śpi jeż”, „Ratuj jeże ja w Ciebie wierzę”, „Tu pilnuje jeż! Zakaz stosowania pestycydów!”.  Wypracowane wnioski zaprezentowali zaproszonym gościom i opiekunom jako apel młodego pokolenia o podjęcie działań związanych z ochroną jeży. Opiekunowie oraz zaproszeni goście w trakcie prac młodzieży wzięli udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy. 


W wydarzeniu udział wzięli uczniowie z elbląskich Szkół Podstawowych nr 1, 4, 6, 15, 23, 25, Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych nr 1 i 2 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. Św. Franciszka  wraz z opiekunami. Organizatorem Sejmiku była Szkoła Podstawowa nr 23 w Elblągu a partnerami: Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej oraz Centrum Radioterapii i Usprawniania NU-MED przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Wsparcie udzielił również Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach prowadzony przez Fundację "Zwierzętom w potrzebie" oraz Departament Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i już teraz zapraszamy za rok!
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1490361690521