Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Czy elbląski obiekt sportowy powinien nosić imię Erwiny Ryś-Ferens?

Tak - 85%

Nie - 10%

Nie mam zdania - 5%

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Ostatni dzień głosowania! Czy elbląski obiekt sportowy powinien nosić imię Erwiny Ryś-Ferens?

05.10.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ostatni dzień głosowania! Czy elbląski obiekt sportowy powinien nosić imię Erwiny Ryś-Ferens?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (Fot. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu)

Erwina Ryś-Ferens to jedna z najwybitniejszych polskich zawodniczek w łyżwiarstwie szybkim, która zdobyła 83 tytuły Mistrzyni Polski i ustanowiła 50 rekordów kraju. Elblążanka czterokrotnie reprezentowała też Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. Czy działalność Elwiry Ryś-Ferens zostanie w Elblągu doceniona?

 


Przypomnijmy, że w 2011 r. elbląskie lodowisko otrzymało patrona - Helenę Pilejczyk, która jako pierwsza w historii Polką zdobyła brązowy medal olimpijski w Squaw Valley w 1960 roku. Był to pomysł elbląskiej dziennikarski Miry Stankiewicz.


Teraz z podobną inicjatywą wyszła radna Elżbieta Banasiewicz. - 20 kwietnia 2022 r. zmarła Erwina Ryś-Ferens – elblążanka, wybitny sportowiec, panczenistka, medalistka Mistrzostw Europy i Świata, olimpijka – wymieniała radna. - Erwina Ryś-Ferens przez długie lata trenował w klubie Olimpia Elbląg.


Elblążanka Erwina Ryś-Ferens czterokrotnie reprezentowała Polskę w Igrzyskach Olimpijskich. Startowała w 1976 roku w Innsbrucku, w 1980 w Lake Placid, w 1984 w Sarajewie i w 1988 w Calgary. Zdobyła także trzy brązowe medale Mistrzostw Świata - w 1978 roku w Lake Placid i w 1985 roku w Heerenveen w wieloboju sprinterskim oraz w 1988 roku w Skien w wieloboju.

 

 

Czy istnieje możliwość nadania Jej imienia obiektu sportowego w Elblągu?

 

- pytała Elżbieta Banasiewicz.

 


W odpowiedzi Prezydent Elbląga Witold Wróblewski stwierdził, że funkcjonuje Komisja ds. nadawania nazw w Elblągu, której celem jest opiniowanie wniosków w sprawach nadawania nazw ulic i placów publicznych, wnoszenia pomników oraz nadawania imienia patrona miejskim jednostkom organizacyjnym w Elblągu.

 

 

Należy zauważyć, że w Elblągu znajdują się dwa obiekty sportowo-rekreacyjne, których patronami są osoby zasłużone dla rozwoju łyżwiarstwa szybkiego w naszym mieście Patronem hali lodowiska przy ul. Karowej 1 jest Helena Pilejczyk (...)Oddany do użytku w grudniu 2017 r. Tor Wrotkarsko-Łyżwiarski „Kalbar” przy ul. Agrykola 8 nosi imię Kazimierza Kalbarczyka, wybitnego trenera, który w latach 1946-1987 był współtwórcą i organizatorem łyżwiarstwa szybkiego w Elblągu. To najlepszy dowód na to, że mieszkańcy Elbląga doceniają zasługi środowiska łyżwiarstwa szybkiego dla rozwoju sportu w naszym mieście

 

– zakończył Witold Wróblewski.

 W stanowisku Prezydenta zabrakło jednak jasnej odpowiedzi, czy  Erwina Ryś-Ferens zostanie patronem któregokolwiek z elbląskich obiektów, a jeśli tak, to którego i kiedy to nastąpi.Co na ten temat sądzą nasi czytelnicy? Czy elbląski obiekt sportowy powinien nosić imię Erwiny Ryś-Ferens?

Zachęcamy do głosowania i komentowania.

Głosowanie potrwa do piątku (7.10.), do godz. 15.00.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Czy elbląski obiekt sportowy powinien nosić imię Erwiny Ryś-Ferens?

Tak - 85%

Nie - 10%

Nie mam zdania - 5%

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Uvucy
  Środa, 05.10

  Jak najbardziej !!!

 2. 2
  +2
  ~ 98b
  Środa, 05.10

  Nie

 3. 3
  0
  ~ Sekars
  Środa, 05.10

  Na Krakusa jest lodowisko zimą wtedy.Jak sprzątaczki wyleją wode z wiader.A tak na poważnie.To Elwira Ryś jest bardziej utytułowaną elbląską panczenistką od Heleny Pilejczyk.

 4. 4
  +9
  ~ Wikipedia ...
  Środa, 05.10

  Sekars, poczytaj sobie, a dopiero później wyrżaj swoją opinię ...

 5. 5
  +8
  ~ Wikipedia
  Środa, 05.10

  Przepraszam miało być "wyrażaj", "co nagle to po ..."

 6. 6
  +5
  ~ Fan Gargamela z PO
  Czwartek, 06.10

  Parafrazując tytuł czy elbląskie obiekty, ulice, skwery nie powinny nosić nazwy ludzi, którzy to miasto stawiali z kolan łożyli na sport i budowę infrastruktury jak twórca potęgi przemysłu skórzanego "Renoma" i "Plastyk" garbarnie w Braniewie i Zalewie? Pisze o Antonim Wieczorku!

 7. 7
  +8
  ~ kjm
  Czwartek, 06.10

  Na ten czas w Elblągu nie ma obiektu / sportów zimowych - łyżwiarstwa / aby można było nadać imieniem pani Ryś. I o tym pani radna "zamienniczka" nie wie?

 8. 8
  +11
  ~ Czytelnik 66
  Czwartek, 06.10

  Pani Elwira nie zapisała się niczym szczególnym dla Elbląga. Chciała wygrywać ale jakoś nie udawało się. A później były tylko pretensje i słowa bez pokrycia w wynikach.

 9. 9
  +12
  ~ agat
  Czwartek, 06.10

  Znowu poniosło Radną,...pani Erwina pochodziła z Elbląga,ale jakieś zasługi dla naszego miasta?! chyba nie ma...

 10. 10
  +5
  ~ 111111
  Czwartek, 06.10

  A gdzie jest ta hala na Krakusa1 ?????

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3190619945526