Piątek, 7.10.2022, Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

ZUS ma ważną informację dla osób z niepełnosprawnościami 

21.09.2022, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
ZUS ma ważną informację dla osób z niepełnosprawnościami 
unsplash.com/markusspiske

21 i 22 września w ramach „Dnia Osób z Niepełnosprawnością” odbędą się dyżury stacjonarne i telefoniczny. Eksperci z Oddziału ZUS w Elblągu a także zaproszonych przedstawicieli innych instytucji będą odpowiadać na pytania przybyłych klientów.

 

 

 • 21.09.2022 r. dyżur stacjonarny ekspertów ZUS i NFZ w godz. 10:00-12:00 w sali obsługi klientów w Biurze Terenowym w Braniewie, ul. Morska 30D;
   
 • 21.09.2022 r. dyżur telefoniczny pod numerem (55) 641 92 87, w godz. 10:00-13:00 w zakresie świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji;
   
 • 22.09.2022 r. dyżur stacjonarny ekspertów ZUS i zaproszonych instytucji: LAZARUS, PFRON, ECUS, ERKON, NFZ oraz PUP w godz. 10:00-13:00 w sali obsługi klientów w Oddziale w Elblągu, ul. Teatralna 4;
   
 • 22.09.2022 r. dyżur stacjonarny ekspertów ZUS i zaproszonych instytucji: MOPS, PCPR, NFZ oraz PUP w godz. 10:00-13:00 w sali konferencyjnej w Inspektoracie ZUS w Ostródzie, ul. Czarnieckiego 50.

 

ZUS dla osób z niepełnosprawnościami


Niepełnosprawność często kojarzona jest z niezdolnością do pracy. Dlatego osoby z niepełnosprawnością mogą czuć się pomijane lub wykluczone z życia społecznego. W rzeczywistości jednak mogą być aktywne zawodowo i swobodnie funkcjonować w codziennym życiu. I właśnie dla tych osób ZUS organizuje we wrześniu Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Zainteresowani będą mogli skorzystać z porad ekspertów ZUS oraz skonsultować się ze specjalistami instytucji partnerskich. W ramach tej akcji, na terenie wszystkich oddziałów ZUS w całej Polsce, odbędą się wydarzenia dla osób z niepełnosprawnościami. Podczas spotkań uczestnicy, ich bliscy oraz opiekunowie będą mogli uzyskać kompleksowe informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych, przysługujących świadczeń i wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami.


Będzie można skorzystać z pomocy ekspertów Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, którzy wyjaśnią jak zwiększać swoje szanse na rynku pracy, jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny oraz jak ubiegać się o dofinansowanie. Pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia będą informować o zasadach wyjazdów na leczenie uzdrowiskowe oraz o zdrowym trybie życia.


Dostępni też będą przedstawiciele lokalnych instytucji, fundacji i stowarzyszeń zrzeszających osoby z niepełnosprawnościami oraz działających na ich rzecz.


Udział w wydarzeniach mogą wziąć wszyscy, którzy są zainteresowani wsparciem dla osób 
z niepełnosprawnościami. Nie trzeba się na nie zapisywać, a udział jest bezpłatny. Szczegółowe informacje, w tym harmonogram organizowanych wydarzeń znaleźć można na stronie internetowej Zakładu.


Zachęcamy również do lektury tegorocznego wydania "Informatora dla osób 
z niepełnosprawnościami 2022"
, który przygotowaliśmy wspólnie z PFRON.


Serdecznie zapraszamy


Anna Ilukiewicz
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS  
województwa warmińsko-mazurskiego

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.090891122818