Niedziela, 4.12.2022, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Senator Jerzy Wcisła: Obrońmy nasz elbląski port!

29.07.2022, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Senator Jerzy Wcisła: Obrońmy nasz elbląski port!

Trwa zbiórka podpisów pod petycją NIE dla przejęcia elbląskiego portu przez rząd. Podpisy zbierane są m.in. na elbląskich ulicach. Najbliższa okazja, aby podpisać się pod petycją w ten sposób już w najbliższy poniedziałek (1 sierpnia). Od godz. 15:00 senator Jerzy Wcisła wraz z współpracownikami i sympatykami Platformy Obywatelskiej będzie zbierał podpisy na skrzyżowaniu ulic Ogólnej i Płk. Dąbka.

Na początku lipca 2022 roku przedstawiciele rządu „poinformowali” w mediach, że port w Elblągu ma stać się portem państwowym.

Dla rozwoju Elbląga kluczowe jest, aby port był miejski, a nie państwowy. Firma elbląska, jaką jest port w Elblągu, będzie inwestowała w miasto, region i ludzi stąd. Będzie miastotwórcza i stanie się elementem tożsamości miasta i regionu. Port państwowy tego wszystkiego naszemu miastu i regionowi nie da. Dlatego wystosowaliśmy petycję do premiera Mateusza Morawieckiego, w której mówimy „nie” wobec planów rządu

– wyjaśnia senator Jerzy Wcisła.


Petycję przeciwko przejęciu elbląskiego portu przez rząd jako pierwsi podpisali parlamentarzyści opozycji: senator Platformy Obywatelskiej Jerzy Wcisła, poseł Jacek Protas (Platforma Obywatelska), posłanka Elżbieta Gelert (PO), europoseł Tomasz Frankowski (PO), posłanka Monika Falej (Nowa Lewica), poseł Zbigniew Ziejewski (Polskie Stronnictwo Ludowe) oraz: prezydent Elbląga Witold Wróblewski, wiceprezydenci Janusz Nowak i Michał Missan, przewodniczący Rady Miejskiej Antoni Czyżyk i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Adamowicz.

- Zachęcam również elblążanki i elblążan, a także wszystkich, którym leży na sercu dobro naszego miasta i regionu, do podpisania się przeciwko przejęciu elbląskiego portu – mówi senator Jerzy Wcisła.  – Pokażmy tej władzy, że nie jesteśmy bierni i że obronimy nasz port.

Petycję NIE dla przejęcia elbląskiego portu przez rząd można podpisy wać stacjonarnie w elbląskim Biurze Senatora RP Jerzego Wcisły przy ul. Hetmańskiej 31 –w godzinach otwarcia biura (10:00 – 16:00). Petycja została uruchomiona również online (link).

 

 

informacja nadesłana

 

Oceń tekst:

Ocen: 20

%45.0 %55.0


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +44
  ~ fyr
  Piątek, 29.07

  Ale mieszkancy chca aby port byl panstwowy bo rozwoj i miejsca pracy. A tak bida i parking tirow.

 2. 2
  +33
  ~ Jez taxi
  Piątek, 29.07

  Ten pan to niedorozwuj człowieku wstydu oszczędź pewnie już szykujcie na stołki swoich co przez kolejne lata będą kraść oddać w państwowe rece

 3. 3
  +32
  ~ Wciskacz, nie pajacuj
  Piątek, 29.07

  Wystarczającoi juz się poznaliśmy na tym gościu w gajerku , udającego zatroskanego . Następna jego kadencja będzie w ...ogonku na pośredniak:)

 4. 4
  +28
  ~ Art.129 KK mówi jasno.
  Piątek, 29.07

  Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Senatorek działa na szkodę Państwa i miasta , z którego dosta mandat senatorski.

 5. 5
  +32
  ~ Kat Na Idiotów
  Piątek, 29.07

  Jak widzę celebryta wciąż bryluje i gra na uczuciach elblążan? Gonić bajkopisarza....gdyby zrobili konsultacje społeczne w Elblągu to ten omnibus musiałby zapaść się pod ziemie... Inna sprawa nie życze sobie aby on mówił w moim imieniu!!!

 6. 6
  +16
  ~ Chwyt reklamowy
  Piątek, 29.07

  A co Elbląg zyska z tych podpisów i tej bohaterskiej obrony? I co straci? Moze jakieś konkretne przyklady! Poki co super chwyt reklamowy , aby znowu się dostać na darmowy wikt państwa ! Kto chce to się nabiera

 7. 7
  +14
  ~ nadmiar klamek
  Piątek, 29.07

  Senator (koń też był) wie, że ta petycja podzieli los petycji do Nowaka w sprawie boiska w SP 23". No, może będzie przemielona i zobaczy luksusowe tyłki po wypróżnieniu. Ciekaw jestem ilu jeszcze jest elblążan wierzących w brednie ( autor Wróblewski) tego dziwaka. Był Grodzki i nic o porcie, przybyła Leszczyna i z piękną Elą proponowały zaoranie przekopu i portu. Czyżby polskie szpitale psychiatryczne były wszystkie w trybie otwartym? Co Wróblewski, Nowak, Czyżyk, Wcisła, Portas, Ela, ..., zrobili dla portu w Elblągu? Tyle z

 8. 8
  +3
  ~ nadmiar klamek
  Piątek, 29.07

  Senator (koń też był) wie, że ta petycja podzieli los petycji do Nowaka w sprawie boiska w SP 23". No, może będzie przemielona i zobaczy luksusowe tyłki po wypróżnieniu. Ciekaw jestem ilu jeszcze jest elblążan wierzących w brednie ( autor Wróblewski) tego dziwaka. Był Grodzki i nic o porcie, przybyła Leszczyna i z piękną Elą proponowały zaoranie przekopu i portu. Czyżby polskie szpitale psychiatryczne były wszystkie w trybie otwartym? Co Wróblewski, Nowak, Czyżyk, Wcisła, Portas, Ela, ..., zrobili dla portu w Elblągu? Tyle zrobili, że będzie użytek z petycji i odciśnięte nazwisko podpisującego na tyłku robiącego. Kilka lat gadania o wodach a teraz wszedł w temat kupy.

 9. 9
  --15
  ~ Komunista
  Piątek, 29.07

  Brawo PiS!!! Jak najwięcej odgórnej kontroli!! Jak wiadomo, PiS to najlepsi zarządcy od czasów Bieruta. Tylko dzięki takiemu czempionowi jak Jacek Sasin mogliśmy stracić 70 milionów na wybory, które się nie odbyły - nie wspominając też o braku cukru w sklepach, dzięki któremu naród schudnie. Tylko dzięki takiemu asowi sądownictwa jak Ziobro mogliśmy kompletnie pozbyć się jakiejkolwiek praworządności bez żadnego uspranienia działania sądów. Tylko dzięki takiemu asowi jak Kaczyński i jego zapędom dyktatorskim mogliśmy zepsuć całą swoją opinię w Unii Europejskiej. Tylko dzięki morawieckiemu i Obajtkowi skarb państwa mógł zostać okradziony na tak ogromne sumy pieniędzy. W pełni ufam rządowi i w pełni popieram pomysł przejęcia portu. PROWADŹ NAS, WODZU KACZKO!! 🦆

 10. 10
  --2
  ~ anty Tusk
  Piątek, 29.07

  To chyba udzialowcy tak krzycza????

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1589088439941