Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

"1047 dla Pawełka” - charytatywny spływ kajakowy weteranów

10.05.2022, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"1047 dla Pawełka” - charytatywny spływ kajakowy weteranów

„1047 dla Pawełka” to przedsięwzięcie, które ma zwrócić uwagę na zorganizowanie pomocy dla Pawełka Mackuna – syna żołnierza.


Zainicjowana przez Damiana „Ligo” Ligockiego Akcja „1047dla…” organizowana przez Fundację SPRZYMIERZENI z GROM jest inicjatywą grupy weteranów i ich przyjaciół, zakładająca pokonanie pieszo, na rowerze i w kajakach całej długości Wisły (1047 km) w szczytnym celu, by podziękować weteranom za ich służbę oraz pomóc tym, którzy z różnych przyczyn znaleźli się w trudnej sytuacji. W 2019 roku wydarzenie było dedykowane Mariuszowi „Tasiorowi” Tkaczykowi, żołnierzowi 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, w 2020 roku weteranowi 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, a w 2021 roku Arkowi Urbańskiemu – synowi weterana, który służył w Iraku i Libanie, dla których zbierano środki na leczenie.


W 2022 roku akcja organizowana jest dla Pawełka Mackuna. Pawełek to uśmiechnięty i pogodny jedenastolatek. Niestety jego szanse na normalne życie pokrzyżowały współistniejące choroby. Rodzice robią wszystko, aby wyrównać szanse na normalne dzieciństwo i życie. Pawełek przeszedł ostatnio kosztowną operację w Paley European Institute. Wciąż potrzebne są znaczne środki na leczenie pooperacyjne i rehabilitację. Głównym celem operacji było wydłużenie nogi o prawie 7 cm, aby zapobiec dolegliwościom ortopedycznym, neurologicznym i skrzywieniu kręgosłupa. Rodzice Pawełka nie są w stanie sami udźwignąć wszystkich kosztów. Ich marzeniem jest wyrównać szanse synowi i postawić go na dwie RÓWNE nogi.


Kiedy Pawełek miał sześć miesięcy, wskutek wystąpienia objawów neurologicznych i skórnych został poddany diagnozie w kierunku choroby Recklinghausena(nerwiakowłókniakowatość). Oprócz objawów skórnych pojawiły się inne schorzenia, między innymi to, że Pawełek widzi tylko na jedno oko. Dodatkowo w rdzeniu kręgowym widoczne są powiększające się nerwiakowłókniaki, które mogą doprowadzić w przyszłości do skrzywień kręgosłupa. Kolejna diagnoza to zespół NOONAN, którego efektem jest nierówny wzrost kości. Stąd ciągle powiększająca się różnica w długości nóg. Konsekwencją tych chorób jest to, że w chwili obecnej lewa noga jest znacząco krótsza i nie rośnie. Różnica pomiędzy nóżkami cały czas się powiększa. Ma to wpływ na postawę ciała, sprawność fizyczną, w tym chodzenie i bieganie.


Występują bóle mięśni i stawów. Mimo że Pawełka obciążają choroby genetyczne i związane z tym dolegliwości, jest dzieckiem, które każdego dnia walczy o swoją sprawność i sukces w życiu. Należy do drużyny piłkarskiej o nazwie Futbolowa Banda - https://www.facebook.com/FutbolowaBanda/ zrzeszającej i aktywizującej dzieci i osoby z niepełnosprawnością ruchową i nie tylko. Czuje się tam w pełni akceptowany, co podwyższa jego samoocenę i wiarę we własne możliwości. Trenuje judo w Uczniowskim Klubie Judo 82 - https://www.facebook.com/search/top?q=uczniowski%20klub%20judo%2082. Tego rodzaju zajęcia to wspaniała rehabilitacja dla naszego podopiecznego. Fundacja SPRZYMIERZENI z GROM prowadzi zbiórkę na leczenie i rehabilitację Pawełka. Pomoc można kierować również bezpośrednio na konto fundacji: Fundacja SPRZYMIERZENI z GROM ul. Świętokrzyska 32 lok. 1U-95 Warszawa 00- 116 Santander Bank Polska: 72 1090 0088 0000 0001 4308 7205. W tytule: PAWEŁ MACKUN NR 056.

https://www.facebook.com/FundacjaSprzymierzeni/
https://fundacja-sprzymierzeni.pl/
https://www.facebook.com/1047dla/
https://1047dla.pl/ #fundacja_sprzymierzeni_z_grom

SPRZYMIERZ SIĘ Z NAMI W WALCE O POMOC!

PIESZO, NA ROWERZE I W KAJAKU – IV EDYCJA ”1047DLA…” Całość trasy objętej akcją podzielono na 3 etapy. Pierwsze dwa odbędą się 29 kwietnia br. Uczestnicy akcji zaczną marszobiegiem z Baraniej Góry, źródłem do punktu, w którym swój bieg zaczyna Wisła. Tam przesiądą się na rowery i brzegiem Wisły przejadą około 50 km do miejscowości Zabrzeg, z której to 30 kwietnia rozpoczną spływ do Bałtyku. W tym roku poprzeczka została podniesiona i dystans spływu zaplanowany jest nie jak do tej pory na piętnaście dni, ale na dziesięć. Całą trasę kajakarzy będzie asekurowała łódź motorowa „Stary Kaszub”.


9 maja ekipa płynących dotrze do morza w Gdańsku Świbno, a 10 maja pokona odcinek do Gdańska Górki Zachodnie. Oficjalnie zostanie zakończony spływ będzie miało miejsce w Olivia Centre przy al. Grunwaldzkiej 472C w Gdańsku o godz. 17:00 na 32 piętrze wieżowca.

Trasa objęta akcją:
1. Marszobieg z Baraniej Góry – 29 kwietnia br.
2. Przejazd rowerem do Zabrzegu – 29 kwietnia br.
3. Spływ kajakowy Zabrzeg - Gdańsk – start 30 kwietnia br.

Osoby do kontaktu:
Grzegorz Wydrowski – Prezes Zarządu Fundacji SPRZYMIERZENI z GROM, tel. 531 340 962,
e-mail: g.wydrowski@fundacja-sprzymierzeni.pl
Agnieszka Robakowska – Wiceprezes Zarządu Fundacji SPRZYMIERZENI z GROM, tel. 782 280 893, e-mail: a.robakowska@fundacja-sprzymierzeni.pl
Damian Ligocki – tel. 883 732 305, e-mali: d.ligocki@1047dla.pl SPRZYMIERZ SIĘ Z NAMI W WALCE O POMOC!
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0071349143982