Sobota, 13.04.2024, Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Ruszył projekt „Bezpieczny El-Przedszkolak”

14.09.2021, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ruszył projekt „Bezpieczny El-Przedszkolak”
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie poglądowe

Jak bezpiecznie zachowywać się na ulicy, w domu, czy lesie? Jak wezwać pomoc? Między innymi na te pytania odpowiedzi szukają najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, którzy biorą udział w projekcie „Bezpieczny El-Przedszkolak”.  Program realizowany jest już po raz siódmy w elbląskich przedszkolach publicznych w celu  promocji działań z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Realizowany jest w ramach programu „Bezpieczny Elbląg – współdziałanie i aktywizacja społeczna”.
 

Warunkiem wdrożenia projektu było nawiązanie współpracy ze służbami mundurowymi, które chętnie podjęły wyzwanie. Do wspólnych działań włączyły się jednostki Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia, Straży Miejskiej, Wojska oraz Nadleśnictwo. Współpraca konkretyzuje się w działaniach edukacyjnych przeprowadzonych bezpośrednio przez funkcjonariuszy w formie spotkań na terenie przedszkola, a także wizytach i wycieczkach do jednostek, czy Bażantarni.

Realizacja projektu, który jest nauką poprzez zabawę, ma się przyczynić w dużej mierze do przyswojenia przez dzieci bogatej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, kształtując

w nich odpowiednie postawy i prawidłowe nawyki oraz  zachęcać innych w swoim otoczeniu, zwłaszcza rodziców do podobnych działań.


Od 13 września do 15 października we wszystkich przedszkolach odbędą się tematyczne tygodnie pod patronatem każdej ze służb mundurowych. I tak kolejne tygodnie upłyną pod znakiem: pierwszy tydzień – czerwony i Straż Pożarna, drugi – zielony i Nadleśnictwo, kolejne to biały – Pogotowie, niebieski - Policja i Straż Miejska, oraz tydzień  moro - Wojsko.

Podsumowaniem wspólnych działań będzie Olimpiada Bezpiecznego El-Przedszkolaka która odbędzie się w drugiej połowie października w hali sportowej Zespołu Szkół i Placówek Sportowych. Przedszkolaki wraz z reprezentantami służb mundurowych będą rywalizować w wielu ciekawych konkurencjach sportowych oraz sprawdzających wiedzę z zakresu szeroko bezpieczeństwa.
 

Joanna Urbaniak
Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0292868614197