Piątek, 28.01.2022, Imieniny: Walery, Radomir, Karol
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Nie poczułam, co to samodzielność, ale wciąż o nią walczę, proszę, pomóż...

08.08.2021, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nie poczułam, co to samodzielność, ale wciąż o nią walczę, proszę, pomóż...

Nigdy nie było mi dane poczuć ziemi pod nogami. Nigdy nie byłam i najprawdopodobniej nie będę w pełni sprawnym człowiekiem. Jestem bardzo młodą kobietą, która od urodzenia pisze historię, w której główną rolę odgrywa niepełnosprawność. Mam za sobą 19 lat, ile jeszcze przede mną, tego nie wie nikt, głęboko wierzę jednak w to, że każdy następny rok przyniesie więcej dobrego, niż zabierze...
 

Mam na imię Sandra, urodziłam się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Przeszłam poważną operację kręgosłupa, po której długo walczyłam o życie. Tak naprawdę ta walka trwa do dziś. Rehabilitacja, wizyty lekarskie, przymiarki do nowego sprzętu, to głównie wokół tego kręci się moja codzienność. Zaakceptowałam ją, chociaż czasem marzę o tym, by być zwyczajnym, ale zdrowym człowiekiem. Jestem taka młoda, a choroba sprawia, że musiałam dojrzeć bardzo szybko. 
 

Niejednokrotnie zadawałam sobie pytania, dlaczego to akurat spotkało mnie, szukałam informacji w internecie, wierząc, że znajdę sposób, by po latach stać się sprawną kobietą. Niestety, dziś już wiem, że być może to nie stanie się nigdy, jednak cały czas nie opuszcza mnie wiara w to, że moja codzienność nie musi być trudna, dlatego też jestem tutaj i chcę prosić Cię o pomoc...
 

Jest nadzieja, że będę jeszcze bardziej samodzielna mimo tego, że jeżdżę na wózku. Specjalistyczny sprzęt w tym nowoczesny wózek inwalidzki dają mi na to szansę. Nie jestem jednak w stanie sama zgromadzić pieniędzy na ten cel, dlatego proszę, pomóż mi, dla mnie liczy się każda złotówka!
 

WESPRZYJ SANDRĘ


 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Zniesmaczony
  Niedziela, 08.08

  Co to za Panstwo ktore prowadzi rozdawnictwo pieniędzy czy tego potrzebują czy nie, a czlowiek chory i potrzebujacy wsparcia by choć trochę normalnie funkcjonować jest zdany na łaskę ludzi,??? Co to qur... jest ,kpina jakas? Trzymam kciuki aby się udalo!

 2. 2
  0
  ~ Smutny
  Poniedziałek, 09.08

  Tak się wybrańcy narodu opiekują swoimi owieczkami, nie to co te wstrętne Niemcy które zaopatrują swoich niepełnosprawnych w 100%, na poziomie o jakim polaczkom się nie śniło... Wiwat jarek i jego świta, brawo Donald i wasale, my niepełnosprawni jesteśmy wam wdzięczni bo wspólnie nam ten bigos upardusiliście...

 3. 3
  +2
  ~ mis
  Poniedziałek, 09.08

  najwaznieksze aby sie rodzili i niewazne w jakim stanie a jak sie juz urodza to niech rodziny sie martwia jezeli cos nie tak a takie leczenie rehabilitacje zabiegi kosztuja ceny z kosmosu a panstwo ktore tak dba o plody juz ma gdzies narodzonych niepelnosprawnych najwazniejsze sa dla nich ich interesy i kasa i tak to robia razem z czarna koscielna mafia

 4. 4
  +1
  ~ my i wy
  Poniedziałek, 09.08

  wpłaciłem, ale już uzbierane, brawo my

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97483587265015