Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

"Niepełnosprawność to nie koniec świata". Ruszyła akcja mająca na celu łamanie stereotypów

02.02.2021, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Niepełnosprawność to nie koniec świata". Ruszyła akcja mająca na celu łamanie stereotypów

Ruszyła akcja mająca na celu łamanie stereotypów dotyczących  grupy osób niepełnosprawnych oraz pokazania, że niepełnosprawność wcale nie musi być słabością.

Fundacja Avalon  stojąca za pomysłem i akcją mobilizuje do  podejmowania postanowień noworocznych  i realizacji wszelkich zainteresowań, pasji i pomysłów poprzez hasło „Wystarczy zacząć”.


Bohaterami kampanii  są Sebastian Luty (utytułowany kierowca rajdowy, sparaliżowany w 95%), Sylwester Wilk (trener sportowy, laureat Ninja Warrior, Runmageddon, uczestnik Tańca z Gwiazdami) oraz Szymon Klimza (pasjonat sportu, m.in. treningu wytrzymałościowego, narciarstwa alpejskiego, sitwake’a, biegów ekstremalnych, kolarstwa).


Kampanię aktywnie wspiera Krzysztof Zalewski, jeden z najbardziej charakterystycznych głosów polskiej sceny muzycznej.


Dzięki ich zaangażowaniu w projekt Avalon Extreme, Kampania EXTRAsrawni2020 nabrała rozpędu.Udało nam się zaangażować w projekt znane twarze polskiego show biznesu, które na swoich kanałach social mediowych wyrażą poparcie dla kampanii . Do akcji dołączyli m.in. Dagmara Kazimierska (bizneswoman) , Antek Królikowski (aktor), Krzysztof Hołowczyc (kierowca rajdowy), Damian Janikowski (zawodnik MMA), Monika Goździalska (prezenterka telewizyjna). Kampanię popierają, również, gwiazdy młodego pokolenia tj. uczestnicy I i II edycji show Love Island Polska, trenerzy personalni, modelki oraz inne znane i rozpoznawalne osoby z życia publicznego.


Wzorując się na zagranicznych niepełnosprawnych gwiazdach [Selma Blair (aktorka cierpi na stwardnienie rozsiane), Andrea Bocielli (niewidomy), Peter Dinklage (cierpi na karłowatość), Melanie Gaydos (urodziła się z zespołem wad genetycznych określanych mianem hipohydrotycznej dysplazji ektodermalnej), Amy Purdy (paraolimpijka, która w wyniku bakteryjnego zapalenia opon mózgowych doznała wstrząsu septycznego i musiała poddać się amputacji obu nóg)], nasi ambasadorzy oraz celebryci przyznają, że aby osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie #wystarczyzaczac, a niepełnosprawność to nie przeszkoda w rozwijaniu swoich pasji i kultywowaniu tego, co kochają robić.


Sylwester Wilk kilka minut po północy oświadczył się, jest więc najlepszym przykładem realizacji postanowień noworocznych.


20 stycznia odbyła się sesja zdjęciowa kampanii społecznej EXTRAsprawni - Wystarczy Zacząć Fundacji Avalon. Sesja wspiera akcję na helpuj.pl.

Zbiórka jest utworzona na rzecz rozwoju miejsc treningowych i zakup sprzętu do crossfitu dla osób niepełnosprawnych. W sesji zdjęciowej wzięli udział ambasadorzy - Sylwester Wilk, Sebastian Luty, Szymon Klimza, Krzysztof Zalewski oraz gwiazdy wspierające m.in. iluzjonista Y, Anna Dereszowska, Nadia Długosz, Monika Goździalska, Antek Królikowski. Na planie panowała wspaniała atmosfera.
 

 

 

EXTRAsprawni

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Anna
  Wtorek, 02.02

  super ludzie! widać, że maja fajna energie! :)

 2. 2
  +1
  ~ Felek
  Środa, 03.02

  A co na to paniusie że strajku kobiet , przecież one są za usuwaniem niepelnosprawnych płodów, szkoda, że matki ich nie usunęły, jeszcze dobrze nie zamoczyły, a już marzą o usuwaniu. Jestem za , super , podziwiam was chłopaki za szczytny cel, za to precz z owsiakiem

 3. 3
  +1
  ~ inwalida
  Środa, 03.02

  BUACHA CHA i dlatego są likwidowane miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Na przejście o kulach odcinka 100 metrów potrzebuję -25 - 30 minut i łapię zadyszkę taki to wysiłek ale komu tu gadać jak robią wszystko tylko na pokaz do kamery, aparatu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7989048957825