Wtorek, 4.10.2022, Imieniny: Rozalia, Franciszek, Konrad
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Ksiądz po raz kolejny oddał pieniądze z tacy na WOŚP

31.01.2021, 23:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ksiądz po raz kolejny oddał pieniądze z tacy na WOŚP
fot. Adrian Sajko

W 2018r. proboszcz polskokatolickiego kościoła pw. Dobrego Pasterza przy ul. Warszawskiej po raz pierwszy przekazał zawartość tacy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Od tego czasu robi to co roku.


Ksiądz Kazimierz Klaban postanowił, że wszystkie pieniądze zebrane w czasie mszy w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przekazane do puszki wolontariusza WOŚP.

 

Dużym zjawiskiem jest akcja księdza Klabana. W tym roku były nie tylko datki z tacy. Ksiądz zorganizował też bardzo fajny kiermasz, licytację. Za wrzucenie pieniędzy do WOŚP-owej puszki otrzymywało się los. Można było wysolować na przykład hulajnogę. Nagrody były bardzo fajne, a atmosfera bezcenna

- opowiada Bogusław Milusz, szef elbląskiego sztabu WOŚP.


Ksiądz wcześniej zapowiedział parafianom, że 31 stycznia odbędzie się taka loteria.

Nie wiem ile dokładnie udało się zebrać, ale myślę, że parę tysięcy złotych to na pewno. Parafia może nie jest liczna, ale bardzo hojna

- zaznaczył Bogusław Milusz.


Oprócz elblążan we mszy uczestniczyli... motocykliści spoza naszego miasta. - Ksiądz zaprosił na wydarzenie motocyklistów z Morąga - dodał Bogusław Milusz. - Co prawda spadł śnieg i nie mogli oni przyjechać na motorach, ale zjawili się w strojach motocyklowych i wpierali całą akcję biorąc udział w kiermaszu.
 

Na zgromadzonych czekała także słodka niespodzianka. - Wszystko zostało przez księdza bardzo fajnie przygotowane - przyznał Bogusław Milusz. - Były pączki, kawa, herbata. Atmosfera była nie do opisania.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Galeria / Ksiądz po raz kolejny oddał pieniądze z tacy na WOŚP ( zdjęć 13 )
Dodano: 2021-01-31 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ bierzcie i jedzcie ...
  Poniedziałek, 01.02

  Ze względu na normalność i brak hipokryzji ten duchowny jest rodzynkiem nie tylko chrześcijańskim. Od lat widać, że nie jest spowinowacony z ratuszem.

 2. 2
  --10
  ~ pomaganie bez poklaku
  Poniedziałek, 01.02

  i znowu Klebanek ma ładne focie .Co z człowiekiem potrafi zrobić parcie na szkło .Brawo Jurek Owsiak

 3. 3
  +7
  ~ Kryspin
  Poniedziałek, 01.02

  Kościół polskokatolicki i wszystko jasne. Bo prawdziwi Polacy - po prostu dobrzy ludzie - popierają WOŚP. A Kościół rzymskokatolicki - to symbol tego księdza z Krakowa od Jędraszewskiego, który wczoraj prostacko wypędza młodzież spod kościoła. Ale młodzi to zapamiętają na całe swoje życie. Taka to dla nich najprawdziwsza lekcja religii.

 4. 4
  --9
  ~ Puszka
  Poniedziałek, 01.02

  To i ksiądz musi sie chwalić ,że dał dla Pana Owsiaka ,ale Pan Jerzy sobie poustawiał .Taki szef to szef potrafi zadbać o siebie i swoich ludzi

 5. 5
  +6
  ~ kkk
  Poniedziałek, 01.02

  A który proboszcz z parafii Rzymsko-Katolickiej z Elbląga miał taki gest? I nie zbiera na nową furę i na inne przyjemności?

 6. 6
  --10
  ~ MANIEK
  Poniedziałek, 01.02

  A co to za ksiądz polskokatolicki.....ha,ha to ciekawy wynalazek...

 7. 7
  --5
  ~ Plwas
  Poniedziałek, 01.02

  Niech nie wie lewica co robi prawica. Zapewniam, że wielu księży dzieli się w wielu akcjach pieniędzmi tylko nie robią z tego takiego teatrzyku. Wszystko w cichości.

 8. 8
  --3
  ~ Malibu
  Poniedziałek, 01.02

  Takich Klebanów lubimy tylko częściej niech Pana Wspiera a nie tylko raz w roku .

 9. 9
  --3
  ~ obserwator
  Poniedziałek, 01.02

  Tak Kryspin, dzieci zapamiętają, jak zamiast mieć lekcje w szkole SP11, to były prowadzane w kółko codziennie przez tydzień do sklepiku WOŚP aby coś kupowały, przynosiły fanty itp. No i teraz narobiły im się zaległości, więc oczywiście "nauczyciele" zadali im większe prace domowe aby z rodzicami nadrobili zaległości, bo "nauczyciel" w szkole nie miał kiedy. Plaws masz rację "Niech nie wie lewica co robi prawica" - widać dla tego "księdza" z artykułu te słowa z Biblii są obce. Ten w Krakowie zaś postąpił jak najbardziej prawidłowo, zapomniał tylko pogonić ich do tego rózgą, jak robił to Jezus Chrystus z takimi obłudnikami, co chcą zabijać dzieci i bredzą, że na dzieci zbierają.

 10. 10
  --1
  ~ Balanga
  Poniedziałek, 01.02

  Znak rozpoznawczy baranka nadającego się na strzyżenie ....przyklejone na czym sie tylko da.Takich z Jurkiem Owsiakiem kochamy dzieki nim lekko się żyje . jesteście nam potrzebni każdego dnia

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2393350601196