Piątek, 22.01.2021, Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Zakończyła się Świąteczna Zbiórka Żywności

02.12.2020, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zakończyła się Świąteczna Zbiórka Żywności

Zakończyliśmy tegoroczną Świąteczną Zbiórkę Żywności w sklepach. Zebraliśmy łącznie 1504 kg produktów spożywczych – nie jest to dużo w porównaniu z ubiegłymi latami, kiedy pozyskiwaliśmy około 8 ton żywności, ale cieszymy się z tego, co udało się zebrać, pomimo braku wolontariuszy przy koszach.

 

Bez wolontariuszy i tak się nie obeszło: mieli za zadanie przygotować kosze, doglądać je kilka razy w ciągu dnia i komunikować nam, czy mamy po co pojechać. Pomogli nam wolontariusze ze stowarzyszeń Regionalne Centrum Wolontariatu, LAZARUS, KARAN, RAZEM, Przyjazny Krąg, Nasza Zawada, Fantazja, Żuławy, z Ośrodków Szkolno – Wychowawczych nr 1 i 2, Bursy nr 3, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim, z parafii pw. Brata Alberta. Wolontariusze to nasza podpora. Gorąco im dziękujemy!


W magazynie było nas tym razem tylko trzy i nie tylko dałyśmy radę, ale wracałyśmy do domu zupełnie nie zmęczone – co nas wcale nie cieszyło. Najbardziej efektywna okazała się sobota – przybyło w sobotę około pół tony.
Rezultat zbiórki bardzo poprawiły przedszkola nr 8, 17 i 18, które zorganizowały zbiórkę na terenie placówek. Serdecznie dziękujemy kadrze i rodzicom!


Dziękujemy również Panu Prezydentowi Witoldowi Wróblewskiemu i wszystkim mediom za promocję zbiórki – było to bardzo potrzebne.


Z żalem przyznajemy, że nie będzie można przygotować tyle paczek świątecznych, ile było zazwyczaj – bardzo nam przykro, że nie pomożemy wszystkim, którzy tego oczekiwali. Nie będzie też w tym roku spotkania wigilijnego, jednak we współpracy z MOPS będzie przygotowany świąteczny poczęstunek. O szczegółach poinformujemy przed planowanym wydarzeniem.
Dziękujemy wszystkim elblążanom, którzy mimo wszystkim kłopotów spowodowanych zarazą zechcieli się podzielić z najuboższymi współmieszkańcami.


Można to jeszcze zrobić za pośrednictwem zbiórkowego sklepu internetowego na stronie www.zbiorkazywnosci.pl

Po zaznaczeniu naszego Banku, zostaną nam przekazane ofiarowane pieniądze, za które zakupimy produkty spożywcze.

 


Teresa Bocheńska

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Lola
  Czwartek, 03.12

  A za kilka dni zbieramy pieniążki dla Jurka Owsiaka .Jak każdego roku podzielmy się z nim i wsypmy mu dużo do puszki

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0608971118927