Niedziela, 24.05.2020, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

KOMUNIKAT MOPS

07.05.2020, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
KOMUNIKAT MOPS

Informacja dla osób składających wnioski o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności

 

Na podstawie ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych  oraz wywoływanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, orzeczenia o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności zachowują ważność w przypadku:

 

1. Gdy wniosek o wydanie  orzeczenia o ponowne ustalenie niepełnosprawności  został  złożony w terminie od 9 grudnia  2019r. do 8 marca 2020r., w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Elblągu.  
Przykład: orzeczenie  było  ważne  do 29 .02.2020r.,osoba zainteresowana  złożyła  wniosek o ciągłość  orzeczenia  w dniu 3  lutego 2020r., w tym  przypadku  orzeczenie zachowuje ważność.

 

2. Gdy ważność orzeczenia upływa w terminie od dnia wejście w życie w/w ustawy  tj. od dnia 8 marca 2020r.  orzeczenie zachowuje ważność bez konieczności składania ponownego wniosku.
Przykład: orzeczenie było ważne do 30.03. 2020r.,w tym  przypadku orzeczenie zachowuje ważność bez konieczności złożenia wniosku w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o  Niepełnosprawności  w Elblągu.

 

Orzeczenia o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności zachowują ważność  do upływu 60. dnia od odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, jednak nie dłużej  niż do dnia wydania nowego orzeczenia o niepełnosprawności albo orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

 

W związku z zachowaniem ważności orzeczeń na powyższych zasadach Karty Parkingowe zachowują ważność bez konieczności składania wniosku do 60.dnia od odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii.

Ważne:


Osoba zainteresowana złożeniem wniosku o wydanie orzeczenia np. po raz pierwszy lub na zmianę  stanu zdrowia  druki może  pobrać  ze strony internetowej  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu.
Komplet dokumentów:
- wniosek (podpisany przez  wnioskodawcę we wskazanych rubrykach)
- zaświadczenie  lekarskie (ważne 30 dni od daty  wystawienia)
- dokumentacja medyczna potwierdzająca aktualny stan zdrowia zgodnie z rozpoznaniem  chorób zasadniczych


Komplet dokumentów można złożyć do skrzynki mieszczącej się w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Winnej 9, lub przesłać pocztą na adres Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności  ul. Zamkowa 16A.

Wniosków nie należy składać za pośrednictwem internetu.

 

UM w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Wertykal
  Czwartek, 07.05

  Warto skwapliwiej sprawdzać wnioski bo dla korzyści niektórzy mogą kłamać lekarzom.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.