Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Wielkanocne życzenia od elblążan. "Teraz nastały czasy, kiedy miłość oznacza brak bliskości... nawet w Święta"

10.04.2020, 08:48:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wielkanocne życzenia od elblążan. "Teraz nastały czasy, kiedy miłość oznacza brak bliskości... nawet w Święta"

Święta Wielkanocne są okazją do spędzenia wolnego czasu z rodziną, oderwania się od codzienności i obowiązków. W związku z pandemią Wielkanoc w tym roku będzie wyglądać inaczej. Nie zmieni się jednak jedno - życzenia!

 

Magdalena

Nadeszły Święta Wielkanocne. Wyjątkowe. W tym roku jeszcze bardziej. Z tej okazji życzę Wam tego, abyśmy nie stracili nadziei, żeby te Święta były szczęśliwe i radosne, mimo wszystko. Może właśnie teraz jest okres zadumy nad tym co utraciliśmy, a czego być może nie dostrzegaliśmy w codziennym życiu. Bądźmy myślami z tymi, z którymi być nie możemy ze względu na dzielące nas zakazy oraz z tymi, z którymi nie możemy być bez względu na wszystko, tak po prostu. Wszystko będzie dobrze, „jeszcze w zielone gramy”.

 


 

Ewelina

Ja mam to szczęście w tej całej ciężkiej sytuacji gdzie powinniśmy siedzieć w domu, że mieszkam z rodzicami męża i jego siostra. Więc święta będą jednak miały te namiastkę "rodzinnych". Brakowało mi będzie moich rodziców, tego że nie spędzą tych szczególnych dni z wnukami, ale wiem, że to nie nasze ostatnie święta, więc wszystko nadrobimy w przyszłym roku. Obecnie ważne, żeby wszyscy cieszyli się zdrowiem, bo sobą jeszcze zdarzymy się nacieszyć.

 

 


Mateusz
 

Z okazji świąt Wielkiej Nocy chciałbym złożyć wszystkim najlepsze życzenia. Życzę dużo miłości, radości, wytrwałości w tym trudnym czasie. Niech zmartwychwstały Chrystus nam błogosławi i umacnia. W tym trudnym dla nas czasie, gdzie mimo zbliżających się świąt nie możemy spotkać się z całą rodziną i wspólnie obchodzić Triduum Paschalne. Chciałbym złożyć najlepsze życzenia.  

 

Gabrysia


Pracujemy w Centrum Wolontariatu na pełnych obrotach, dlatego dla mnie to będzie czas wyciszenia i zbierania siły na kolejne wyzwania. Już teraz mi smutno, że tym razem bez wspólnych, rodzinnych spotkań ale.... teraz nastały czasy, kiedy miłość oznacza brak bliskości... nawet w Święta.
Sylwia
 

To będą święta inne niż wszystkie. Oczywiście spędzę je z najbliższymi, ale nie będzie spacerów i odwiedzin u krewnych. Dobrze, że jest internet, to chociaż porozmawiamy on-line. Korzystając z okazji, wszystkim Elblążanom pragnę życzyć zdrowia i cierpliwości na ten trudny czas.

 Rafał

Moim zdaniem powinniśmy zastanowić się co zrobić, aby jak najszybciej zakończyć ten czas związany z koronawirusem niż to jak spędzimy święta. Człowiek stał się roszczeniowy, chcący wszystkiego bez żadnych ograniczeń. Natura pokazała nam swoją siłę i potęgę, powiedziała STOP. W 1939 roku podczas II wojny światowej, aby przeżyć ludzie musieli iść na wojnę i walczyć swoją krwią o przetrwanie. Obecnie, aby przeżyć musimy siedzieć wygodnie w domach na "tyłku", oglądać tv i filmy w internecie. Przeczekajmy ten czas: święta, kosmetyczki, fryzjerzy, sklepy, fotki na instagrama z wiosennych scenariuszy - poczekają. Chciałbym, aby ludzie w te święta naprawdę przemyśleli co jest w życiu ważne, a co jest tylko tekturowo-internetową atrapą, która nic do naszego życia nie wnosi. Życzę wszystkim, zdrowych, spokojnych i radosnych świąt w gronie domowników, z którymi na co dzień żyjemy. Im szybciej się zmobilizujemy, tym szybciej wrócimy do normalności.
 
Michał

W tym roku Wielkanoc wszyscy obchodzić będziemy w cieniu pandemii COVID-19. Ze względu właśnie na te niekorzystne okoliczności pewnie większość Polaków spędzi Wielkanoc w domu, w gronie najbliższej rodziny. Przynajmniej taką mam nadzieję, bo to ważne ze względu na nasze bezpieczeństwo zdrowotne i walkę z koronawirusem. Podobnie będzie u mnie. Święta mam zamiar spędzić w domu z najbliższą rodziną. Korzystając z okazji życzę wszystkim przede wszystkim zdrowych, ale i spokojnych świąt.
 

 

 

Marcin
 

Święta Wielkanocne co roku spędzałem w gronie najbliższej rodziny. Jako że mam trójkę rodzeństwa, to zjeżdżaliśmy się wszyscy do rodziców (poza Elbląg) i spędzaliśmy je razem. Zazwyczaj człowiek żyje w pośpiechu, więc nawet takie krótkie chwile spędzone wśród najbliższych są dla mnie bardzo ważne. Niestety w tym roku, ze względu na sytuację związaną z koronawirusem, postanowiliśmy, że świąt nie spędzimy w tradycyjny sposób, nie będziemy ryzykować zdrowiem najbliższych. Ostatecznie święta zorganizuję sobie w Elblągu razem z siostrą. Nie zabraknie również nowego członka rodziny, adoptowanej z naszego elbląskiego schroniska Sary, dla której to będą pierwsze święta w Naszej rodzinie. Wszystkim Elblążanom i ich rodzinom życzę przede wszystkim zdrowych, spokojnych, w miarę możliwości rodzinnie spędzonych świąt Wielkanocy. Niech ten szczególny czas będzie dla Was okresem refleksji nad tym co jest w życiu ważne. Bądźcie odpowiedzialni w obecnej sytuacji i nie ryzykujcie zdrowiem swojej najbliższej rodziny. Lepiej zgodnie z zaleceniami świadomie spędzić obecne święta w mniejszym gronie, a w następne święta odbić to sobie z nawiązką.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ i nawzajem :)
  Sobota, 11.04

  Jakieś takie normalne, ludzkie są te spostrzeżenia - życzenia. Trochę mi po tym lepiej, bo po "życzeniach" od tych dwóch co biegali po cmentarzu czułem się jakbym dostał informację od nieboszczki z KC PZPR.

 2. 2
  +5
  ~ Chorągiewka .
  Sobota, 11.04

  Kiedyś " przypadkiem " w życzeniach różnych , był Rudnicki teraz jest Missan ..Michał .

 3. 3
  +1
  ~ Komu
  Niedziela, 12.04

  ???????

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2231168746948