Środa, 27.05.2020, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Dwa spotkania filmowe w Galerii EL

10.03.2020, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dwa spotkania filmowe w Galerii EL
Fot. Archiwum redakcji

Środa i niedziela to dni filmowe w Galerii EL. Pierwsze spotkanie pozwoli poznać propozycje Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA w kategoriach Off&Go!, Animowane Fraszki i Formanimy. Tydzień zakończymy projekcją drugiego dokumentu muzycznego w cyklu KinoJazz | Elbląskie Święto Muzyki 2020, zatytułowanego „Blue Note Records: Beyond The Notes”.

Trwające dwa cykle projekcji filmowych w Centrum Sztuki Galeria EL cieszą się dużym powodzeniem.

Jesteśmy na półmetku Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. W środę 11 marca o godzinie 19:00 wyświetlimy kolejną porcję najlepszych polskich animacji głównie z ubiegłego roku. Przed nami kategorie skupiające krótkie formy -  Off&Go!, Formanimy i Animowane Fraszki, w ramach których zobaczymy 25 filmów (95’).

Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA organizowany jest od 8 lat. Odbywa się równocześnie w około 100 miejscach w Polsce, gdzie uczestniczący widzowie oddają głosy na najlepsze, ich zdaniem, filmy wybierając tym samy laureatów Złotego, Srebrnego i Brązowego Tobołka. Kilka dni temu otrzymał nagrodę  „Filmowe Wydarzenie Roku 2019” w plebiscycie Klastry Kultury. To największy tego typu festiwal w Polsce, a może i na świecie.

W niedzielę 15 marca o godzinie 19:00 zaprezentujemy film „Blue Note Records: Beyond The Notes” (reż. Sophie Huber | Szwajcaria, USA, Wielka Brytania | 85 min).

Cykl KinoJazz | Elbląskie Święto Muzyki 2020 to propozycja obejrzenia najciekawszych i najnowszych pełnometrażowych dokumentów muzycznych. Galeria EL jest jedynym dystrybutorem tych filmów w Elblągu. Sam cykl organizowany wspólnie przez Galerię EL wspólnie ze Stowarzyszeniem Kulturalnym Co Jest? rozpoczyna tegoroczne obchody Elbląskiego Święta Muzyki – projektu realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego w Elblągu.

Do tej pory obejrzeliśmy „Miles Davis. Birth Of The Cool”, przed nami jeszcze projekcja filmu „Ella Fitzgerald. Just One of Those Things” 5 kwietnia.

W obu cyklach zakup okolicznościowego znaczka w kasie Galerii EL za 1 zł uprawnia do bezpłatnego uczestnictwa w projekcji. Ilość miejsc ograniczona.

Na wszystkie pokazy bardzo wiosennie miłośników kina i historii kultury zapraszamy!

„Blue Note Records: Beyond The Notes”

Film jest emocjonującą i emocjonalną podróżą za kulisy Blue Note Records, powstałej w Nowym Jorku w 1939 roku pionierskiej wytwórni, wydającej płyty największych artystów jazzowych XX i XXI wieku. Jego powstanie wiąże się z obchodami 80-lecia istnienia Blue Note Records.

Dwóch fanów jazzu, emigrantów z Niemiec, stworzyło przestrzeń dla muzyków, którzy – tak jak oni sami – poszukiwali wolności i artystycznej swobody. Ich bezkompromisowa postawa przyczyniła się do rewolucji nie tylko w jazzie, ale i w innych gatunkach, np w hip-hopie. Wartości prezentowane przez Blue Note sprawiły, że w jej katalogu znalazły się płyty takich artystów jak: John Coltrane, Thelonious Monk, Miles Davis, Bud Powell, Art Blakey, Horace Silver.

Osią dokumentu jest sesja nagraniowa, w której biorą udział Herbie Hancock i Wayne Shorter, a także artyści młodszego pokolenia, tacy jak Robert Glasper i Ambrose Akinmusire, nagrywając wspólnie album „All-Stars”.

„Cholernie bliski doskonałości” – The Guardian
„Wspaniały skarb dla wszystkich fanów” – Jazz Journal
„Cudowny i bezcenny” – Paper Magazine
„Uwodzicielsko ożywczy” – The Wire

 

Galeria EL

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.