Środa, 12.08.2020, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Elbląskie Sprzątanie Świata z Rekordem Polski

18.01.2020, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląskie Sprzątanie Świata z Rekordem Polski

W ramach wrześniowego finału akcji “Elbląskie Sprzątanie Świata – Polska 2019” udało się nie tylko uprzątnąć teren Bażantarni, ale również przeprowadzić Największą Lekcję Ekologii i pobić Rekord Polski w tej kategorii.

 

Uczniowie elbląskich przedszkoli, szkół i wychowankowie placówek szkolno-wychowawczych wraz z organizatorami przedsięwzięcia tj. pracownikami Departamentem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu, Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o.o., Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej oraz Lasów Państwowych – Nadleśnictwa Elbląg, są obecnymi rekordzistami Polski w kategorii na największą lekcję ekologii, która odbyła się 20 września 2019 roku, w której wzięły udział aż 263 osoby.

 

Głównym hasłem wydarzenia było: „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”. Celem 26. edycji akcji „Sprzątania Świata – Polska 2019” w Elblągu było podejmowanie działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji nie będziemy zaśmiecać, ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.

Inspiracją do ustanowienia rekordu była chęć pokazania, że tylko wspólne działania mają szanse na powodzenie i dają realny wpływ na otaczający nas świat. Wspólna lekcja ekologii była dobrą okazją do usystematyzowania zagadnień związanych z wpływem działalności człowieka na otaczającą przyrodę oraz propagowaniem proekologicznych postaw wśród młodszych i starszych mieszkańców miasta w zakresie selektywnej zbiórki odpadów.

 

Lekcję ekologii dla całej grupy poprowadził jeden nauczyciel – Pani Eliza Leszczyńska-Rogalska z Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z .o.o. w Elblągu. Scenariusz lekcji był pełen ciekawych informacji i bardzo atrakcyjny dla uczestników Rekordu Polski. Odbyła się zarówno część teoretyczna jak i praktyczna lekcji. W trakcie wydarzenia nie zabrakło atrakcji dodatkowych dla młodszych i starszych uczestników. Odbyły się m.in.: ekologiczne zawody sportowe przedszkolaków, specjalna ekologiczna gra terenowa „Wielka tajemnica Małego Piekarczyka”, były także liczne stoiska ekologiczne partnerów.

 

To już drugi Rekord Polski w zakresie edukacji ekologicznej jaki udało się pobić. W 2018r. w ramach Elbląskiego Dnia Ziemi został pobity Rekord Polski na „Najdłuższy łańcuch z plastikowych nakrętek”, który mierzył aż 2 kilometry 393 metry i 59 centymetrów.

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ A.
  Sobota, 18.01

  Łał, cieszę się, że taka inicjatywa miała miejsce w naszym mieście! Gratulacje dla organizatorów! Życzę następnego rekordu w przyszłym roku:)

 2. 2
  0
  ~ Mi
  Niedziela, 19.01

  My segregujemy a smieciarka zjeżdża i wszystko miesza. Nie rozumiem. Po drugie segregacja w domu (nie do końca jeszcze właściwą) ułatwia y pracę na sortowani to czemu podnoszą ciągle ceny i straszą karami!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.